BPH TFI: Komentarz miesięczny - grudzień 2013

15.01.14

Zachowanie naszej giełdy w grudniu w niczym nie przypominało typowej dla tego okresu sielanki, Na światowych parkietach dominowały wzrosty tymczasem na niektórych rynkach rozwijających się jak Istambuł czy Warszawa trwała silna przecena,

Dwie i pół godziny. Dokładnie tyle czasu było trzeba na powstanie pierwszej teorii spiskowej. Teorii zamachu. 10 kwietnia, po 11 czasu polskiego dwie i pół godziny po katastrofie na Cmentarzu Wojennym w Katyniu ówczesnego wiceszefa Kancelarii Prezydenta Jacka Sasina dopada starszy człowiek. – Panie ministrze, czy to prawda, że to Ruscy zestrzelili samolot z prezydentem?
Miłości nie można kupić, ale spróbować można. Jak udowodnić, że wybranka jest droga sercu? Na przykład nie oszczędzając na niej. Oczywiście jest spore ryzyko, że weźmie cię za nowobogackiego prostaka, ale jeśli spojrzy na rachunek i przeliczy to na liczbę pensji, jest szansa, że się przełamie. Inflacja w październiku wyniosła 0,8% r/r, mniej niż we wrześniu (1%) i nieco mniej niż zakładała nasza prognoza (0,9%), Konsensus rynkowy zakładał utrzymanie się poziomu z września, Tak jak zakładaliśmy, ceny paliw w minionym miesiącu ,,,Apple zaprosił przedstawicieli mediów na "ekskluzywne wydarzenie", które odbędzie się 9 września w Cupertino, czyli mieście bedącym siedzibą firmy. "Chcielibyśmy móc powiedzieć więcej" - można przeczytać na tajemniczym zaproszeniu. Wszyscy oczekują jednak, że koncern spod znaku nadgryzionego jabłka zaprezentuje wówczas najnowszego iPhone'a. Po słabiutkim spotkaniu Górnik Łęczna zremisował u siebie bezbramkowo z Cracovią w 3. kolejce Lotto Ekstraklasy. Naukowcy badający kwestię, czy słonie poruszające się z dużą szybkością biegną, czy idą, ustalili, że wykonują obie czynności jednocześnie - biegną przednimi nogami, a idą tylnymi. O odkryciu badaczy z Belgii, Włoch i Tajlandii pisze dzisiaj portal BBC News.

Mężczyzna swój wyjątkowo samotny lot relacjonował w mediach społecznościowych

Odkrycie brytyjskiego "Mam talent", a także m.in. Mariah Carey, Jon Bon Jovi, Miley Cyrus i Take That, nagrali wspólnie hit grupy R.E.M. "Everybody Hurts". Zysk ze sprzedaży odświeżonego w ramach akcji "Hope For Haiti" singla wspomoże ofiary styczniowego kataklizmu na Haiti. Żywioł już wpływa na przebieg kampanii wyborczej w USA.

Jarosław Kaczyński jest znów dawnym sobą: agresywnym i tworzącym podziały - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Dodaje, że jego nagły odwrót od łagodnego tonu kampanii wyborczej dezorientuje jego zwolenników. Ostatnie godziny na rynku eurodolara upłynęły pod znakiem dynamicznych wzrostów i tym samym wydaje się, iż przedstawiony w raporcie porannym wariant z korektą płaską rozszerzoną był wariantem właściwym, Jak widać jednak na powyższym wykresie weszliśmy ju Wybory parlamentarne w Tadżykistanie przyciągnęły do urn prawie 90 procent wyborców. Tak wysoką frekwencję zanotowano dwie godziny przed zamknięciem lokali wyborczych.
Zwyciężyła prawdopodobnie rządząca dotychczas proprezydencka Ludowo-Demokratyczna Partia Tadżykistanu.
W wyborach do Zgromadzenia Reprezentantów - izby niższej parlamentu wzięło udział 8 partii politycznych, w tym jedna islamska. Przedstawiciele miejscowej opozycji mówią o naruszeniach ordynacji wyborczej, ale obserwatorzy nie przewidują, by doszło do akcji protestacyjnych.
Tadżykistan to poradziecka republika położona w środkowej Azji. Jest zaliczany do najbiedniejszych państw świata. W tym niespełna 8-milionowym kraju do głosowania jest uprawnionych 3,5 miliona obywateli.
Chamis, najmłodszy syn libijskiego dyktatora został zabity podczas walk w Bani Walid - podała agencja EFE. Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę kontynuacji umocnienia złotego na bazie drożejącej ropy oraz poprawy sentymentu wokół EM, Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4460 PLN za euro, 4,0750 PLN wobec dolara ,,, Piątek to kolejny dzień, kiedy miłośnicy lotnictwa mają okazję podziwiać na polskim niebie samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia.

RSS

Przedsiębiorca nie zawsze ma prawo do korzystnej karty podatkowej

01.11.11

Karta podatkowa stanowi jedną z najprostszych, a przez to bardzo korzystną formę opodatkowania. Jednakże nie jest ona przeznaczona dla wszystkich podatników. Warto zatem wiedzieć, w jakich przypadkach można utracić prawo do korzystania z tego sposobu rozliczeń z organem podatkowym.

RSS

Strażaków do głosowania droga przez mękę

01.07.10

- Mamy prawo głosu w wyborach, ale nie możemy z niego skorzystać - zaalarmował nas na Kontakt TVN24 słuchacz szkoły pożarniczej w Bydgoszczy. Skoszarowani strażacy nie mogli opuścić jednostki, a PKW nie przewidziała możliwości utworzenia tam obwodu do głosowania. - Nie było zainteresowania wyborami. A poza tym, taka służba. Mamy podwyższony stan gotowości w związku z powodzią - twierdziły władze Straży. Potem okazało się, że sytuacja powodziowa się poprawiła. A strażacy na wybory będą mogli pojechać.

RSS

Kraków - w lipcu szczyt szefów MSZ

29.05.10

Na początku lipca do Krakowa ma przyjechać ponad stu ministrów spraw zagranicznych z całego świata. Okazją jest 10-lecie powstania Wspólnoty Demokracji. Grupa założona w 2000 roku przez ówczesnych szefów dyplomacji Polski i USA, Bronisława Geremka i Madeleine Albright, jest koalicją państw promujących demokrację na świecie.
Krakowskie spotkanie zaplanowano na dni 2-4 lipca. Zaproszenie do Polski przyjęli już między innymi amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, szef europarlamentu Jerzy Buzek oraz szefowie dyplomacji Niemiec i Szwecji - Guido Westerwelle i Carl Bildt. Oprócz polityków, w spotkaniu wezmą udział aktywiści, przedstawiciele międzynarodowych organizacji pozarządowych, młodzi dyplomaci, biznesmeni, naukowcy i dziennikarze.
Dyrektor sekretariatu Wspólnoty Demokracji profesor Bronisław Misztal zapowiada, że uczestnicy spotkania odnowią przyjętą 10 lat temu Deklarację Warszawską - a to dlatego, że od tamtego czasu świat znacząco się zmienił. 10 lat temu architektura polityczna świata wygladała inaczej. Była bardziej obiecująca i łatwiejsza - podkreśla Bronisław Misztal.
Gospodarz krakowskiego spotkania, szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zapowiada, że będzie ono również promocją Polski. Jego zdaniem, mimo że zorganizowanie tego rodzaju konferencji nie jest tanie, to są dobrze wydane środki na promocję demokracji i promocję Polski. Konferencji będzie towarzyszyła akcja promocyjna w sieci CNN, większa niż w ubiegłym roku.
Uczestnicy spotkania w krakowskiej Operze i Teatrze Słowackiego będą rozmawiali między innymi na temat zagrożeń dla demokracji w dobie kryzysu, roli kobiet w demokracji oarz znaczenia nowych technologii.
W czasie krakowskiego spotkania zostanie też wręczona nagroda imienia Bronisława Geremka.

RSS

Wszystko na sprzedaż

15.04.11

William i Kate szykują się do ślubu, a wszyscy Brytyjczycy już liczą potencjalne zyski.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Obama o gospodarce - orędzie na antenie TVN24 Biznes i Świat

29.01.14

Prezydenta Barack Obama wygłosi dziś w nocy czasu polskiego doroczne orędzie do narodu. Retransmisja na antenie TVN24 BiS w środę o godz. 6.00.

RSS

Zapłata podatku z rocznego rozliczenia

22.03.10

Sprawa rocznego rozliczenia podatku dochodowego nie zawsze kończy się na wypełnieniu i złożeniu zeznania. Niekiedy trzeba również uiścić podatek. Osoba, która nie wywiąże się z tego obowiązku, musi liczyć się z dopłatą odsetek za zwłokę, ukaraniem grzywną i wszczęciem egzekucji.

RSS

Mjr Fiszer: to piloci mogli zaprosić gen. Błasika do kabiny

08.06.10

Dlaczego gen. Andrzej Błasik w momencie katastrofy Tu-154M był w kabinie pilotów? Mjr Michał Fiszer, ekspert ds. lotnictwa jest przekonany, że generał nie przyszedł do pilotów, by skłaniać ich do wylądowania mimo trudnych warunków pogodowych. - Załoga mogła go sama poprosić, by pomógł podjąć decyzję. Trudno mi sobie wyobrazić, by gen. Błasik z własnej inicjatywy pobiegł do pilotów, przechodząc przez salon prezydencki. Może ktoś go poprosił, by się dowiedział, jaka jest sytuacja i czy dojdzie do lądowania. Gen. Błasik latał w 36. pułku na jakach 40. Był swój, oni wszyscy go znali - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" mjr Fiszer.
Fot. FORUM

RSS

OCENA I ANALIZA OPŁACALNOŚĆI PROJEKTÓW INWESTYCYJNYCH

15.11.10

AMD rozpoczyna sprzedaż pierwszych układów Fusion - dwóch jednostek APU (Application Processing Units) o nazwie Zacate oraz Ontario.

RSS

Masakra w Orlando szokująca? "To się dzieje każdego dnia"

22.06.16

Masakra w klubie nocnym w Orlando, w której zginęło 49 osób, wstrząsnęła Amerykanami. Liczby pokazują jednak, że to nic niezwykłego.

RSS

Wielki dług Skarbu Państwa. Ponad 838 mld złotych

01.03.14

838,238 mld złotych wyniosło na koniec grudnia 2013 roku zadłużenie Skarbu Państwa. To o 15 mld 36,3 mln zł, czyli 1,8 proc., mniej niż w listopadzie - poinformowało Ministerstwo Finansów. Jednak w całym ubiegłym roku dług powiększył się 5,6 proc.

RSS

Co z tą cytologią?: Przez brak przepisów nie będzie badań?

29.01.10

Od nowego roku w ramach okresowych badań medycyny pracy pracujące kobiety miały mieć przeprowadzaną cytologię. Ale ministerstwo zdrowia nie wydało odpowiednich przepisów.

RSS

DM BOŚ: Euro traci przez Grecję i Hiszpanię

22.05.11

Przed południem agencje odnotowały wypowiedź szefa niemieckiego instytutu IFO, który stwierdził, że Grecja mogłaby szybciej stanąć na nogi, gdyby opuściła strefę euro,

RSS

Na osłodę porażki telefon od prezydenta

08.07.12

Bronisław Komorowski docenił awans Agnieszki Radwańskiej do finału prestiżowego turnieju.

RSS

Załamanie rentowności na rynkach bazowych

29.03.19

Po wczorajszym dodatnim, ale wywalczonym po momencie zawahania zamknięciu w USA, giełdy azjatyckie zachowywały się dzisiaj w sposób mieszany, Tradycyjnie najsilniej skorelowane z SP500 tokijskie Nikkei straciło 0,2%, ale już Hang Seng i ,,,

RSS

Nie trafili na "złoty pociąg", szukają w nowym miejscu. "Duch nie ginie, atmosfera nie gaśnie"

19.08.16

Eksploratorzy poszukujący "złotego pociągu" rozpoczęli kopanie w kolejnym z wyznaczonych miejsc.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny