Ogrodnik i Stańko z Paszportami "Polityki"

15.01.14

Nagrody tygodnika wręczono we wtorek w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

- Z wielkim szacunkiem odnoszę się do pracy i dorobku pana Edmunda Klicha, ale w interesie nas wszystkich a także śledztwa powinien z większym umiarem ważyć słowa. Zwłaszcza jak się promuje swoją książkę - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak. Akredytowany przy komisji badającej katastrofę smoleńską Klich mówił, że jej przyczyn należy szukać w "całym kompleksie działań organizacyjnych". Bez rozłamu w Platformie.Wall Street we wtorek miała z jednej strony pułap nad głową, czyli poziom rekordu wszech czasów, co mogło nieco zmniejszać popyt, a z drugiej końcówkę miesiąca, co mogło popyt zwiększać, Bykom pomagał też nieznacznie europejski ,,, Podczas środowej sesji rynki będą pozostawały pod wpływem informacji napływających z forum bankowości centralnej w Portugalii, Najwięcej uwagi będzie przykuwał panel dyskusyjny, w którym wezmą udział szefowie banków centralnych strefy ,,, Nowojorski policjant polskiego pochodzenia stał się bohaterem amerykańskich mediów.

22-letnia panna młoda ze Stargardu Szczecińskiego w dniu ślubu sfingowała swoje uprowadzenie. Chciała wyłudzić od rodziny okup - 100 tys. zł. Kobietę odnalazła policja, od piątku zaangażowana w poszukiwania. Teraz 22-latce grozi do 8 lat więzienia.

Kolejny fantastyczny mecz Sławomira Szmala. Koniec bajek! Wreszcie prawda wyszła na jaw! Polacy sami zdecydowali które samochody używane są dla nich najlepsze, a które to najgorszy złom. Nie ryzykuj, zanim kupisz zobacz auta godne zaufania oraz te skazane na pogardę. Oto najnowsza lista hitów i kitów na czterech kołach.

Dzisiaj piosenka Carly Rae "Call me maybe" i trzy zaskakujące jej wykonania. Pierwsza to lipdub stworzony przez urodziwe cheerleaderki zespołu Miami Dolphins. Charakter informacji przekazywanych podmiotom świadczącym usługi doradztwa podatkowego przemawia za ścisłą ochroną tajemnicy zawodowej doradców podatkowych. Informacje te dotyczą często nie tylko spraw majątkowych, ale także np. stanu rodzinnego usługobiorcy. Komunistyczne władze Chin zmieniły dialogi w kilku scenach "Skyfall", a jedną w ogóle wycięły.Papież Franciszek przybył w poniedziałek do Szwecji na wspólne luterańsko-katolickie obchody 500-lecia reformacji. Na lotnisku w Malmoe powitał go premier Stefan Loefven. Koniec przepychanek! Znamy już cesarza japońskiej motoryzacji - nie tylko jest bezawaryjny ale też najtańszy w utrzymaniu. Jazda nim kosztuje tyle co nic. Jego główni rywale tak z Japonii jaki i z Niemiec nie dorastają mu do pięt. Zobacz, który samochód jest solidny i oszczędny, a który to złom. - "Pani ministra" wydaje mi się takim niezbyt szczęśliwym tworem językowym - tak premier Donald Tusk skomentował prośbę minister sportu Joanny Muchy, która ostatnio w mediach poprosiła, żeby zwracać się do niej "pani ministro".

RSS

"Nasz Dziennik" alarmuje: Niemcy mają chrapkę na nasze morze

29.05.10

Niemcy nadal zgłaszają pretensje do części polskiego terytorium morskiego. W planie zagospodarowania Bałtyku nasi zachodni sąsiedzi uwzględnili kawałek morza, który należy do Polski. Co to oznacza? Statki musiałyby płacić za wejście do Szczecina i Świnoujścia.

RSS

"Gigantyczna sauna". Upały zabiły już 22 osoby

22.07.11

Co najmniej 22 osoby zginęły w związku z falą upałów, która nawiedziła w ostatnich dniach USA. W czwartek po południu w Waszyngtonie termometry wskazywały 35 stopni Celsjusza. W piątek przewiduje się 38-40 stopni w stolicy, jak również w Baltimore, Filadelfii i Nowym Jork.

RSS

TVP nie pokazała wszystkich rzutów Fajdka. Bo za drogo

15.08.13

RSS

Polska sztangistka znowu złapana na dopingu. Prawdopodobnie koniec kariery

08.08.15

Marzena Karpińska była nadzieją na medal polskiej sztangi podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Efekty liberalizacji polityki : Spokój Białorusi wobec protestów z Polski

22.02.10

Informując o konflikcie między Warszawą i Mińskiem wokół Związku Polaków na Białorusi (ZPB), rosyjski dziennik "Kommiersant" w czwartek zwraca uwagę na spokój, z jakim strona białoruska przyjmuje protesty Polski.

RSS

Komentarz PLN: PLN relatywnie stabilny, pomimo wzrostu napięcia politycznego

22.07.17

Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie korekty na wycenie złotego wraz z odbiciem notowań dolara amerykańskiego, Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2052 PLN za euro, 3,6542 PLN,,,

RSS

Szykuje się kolejny spór z Brukselą. Stawką miliardy złotych w budżecie

29.09.16

Chodzi o organizację aukcji na częstotliwości superszybkiego internetu LTE.

RSS

Diabelski młyn dla nowego trenera

15.10.13

Czarnota - Bojarska dla sport.tvn24.pl

RSS

Ropa: rynek się uspokaja

15.05.10

Po tym jak w ubiegłym tygodniu na światowych rynkach ropa naftowa potaniała o ok, 10 USD na baryłce, w tym było już dużo spokojniej, Zawirowania w stylu tych z początku miesiąca omijają też od kilku dni notowania złotówki, W Polsce na większe obniżki cen

RSS

Najwyższa wygrana Legii. Termalica rozłożona na łopatki

15.05.17

Cztery spotkania przed szaleńczo zapowiadającym się końcem ligi jest trzecia.

RSS

Azoty zdobyły 700 mln zł na inwestycje

29.05.15

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) udzieliły finansowania dla strategicznych inwestycji Grupy Azoty - poinformowała spółka. Podpisane w czwartek porozumienie gwarantuje finansowanie w wysokości 700 mln zł. Jak przyznał w rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik Grupy Azoty Grzegorz Kulik, oprócz inwestycji grupa myśli także o akwizycji. - Grupa Azoty ma kilka celów wyznaczonych na przejęcie. Pierwszy z nich powinien być znany jeszcze w tym roku - powiedział.

RSS

Ceny ropy rosną, ale Wall Street delikatnie na plusie

15.06.14

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami najważniejszych indeksów, mimo narastającego konfliktu w Iraku i wzrostu cen ropy naftowej na światowych rynkach.

RSS

Organizatora brak, koszt nieznany. Pytania o pogrzeb Jaruzelskiego

29.05.14

Gdzie dokładnie pochowany będzie generał Wojciech Jaruzelski? Kto jest głównym organizatorem pogrzebu i, skoro to państwowa uroczystość, jaki będzie jej koszt?

RSS

Wiceszef PiS odżegnuje się od hazardu: Gosiewski: Nigdy nie grałem w "totka"

15.02.10

Co Przemysław Gosiewski, przesłuchiwany przez hazardową komisję śledczą, wie o hazardzie? Twierdzi, że niewiele. "Nigdy nie grałem w 'totka'. Nie byłem nawet w kolekturze, nigdy nie byłem w kasynie czy miejscu, gdzie są gry o niskich wygranych" - tłumaczył się wiceszef PiS przed posłami.

RSS

Znów protest na krajowej "50". Blokada w dwóch miejscach

08.06.16

Fatalna wiadomość dla kierowców, którzy będąÂ chcieli w środę po południu wyjechać z Warszawy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny