EUR/USD w korekcie

01.01.14

Notowania EUR/USD po piątkowym wybiciu wróciły poniżej 1,3800, a nawet zbliżyły się w rejon 1,3730, co dało znaczące wycofania kursu tej pary, Korekta jednak dzisiaj napotkała barierę i powoli EUR/USD wraca do wzrostów,

Były wiceszef MSZ Witold Waszczykowski poinformował, że najpóźniej w środę złoży pozew do sądu pracy przeciwko MSZ. Tydzień temu Waszczykowski został zwolniony z pracy w resorcie. Awersja do ryzyka pozostaje głównym tematem napędzającym rynki finansowe, dziś dodatkowo wzmocniona najsłabszym od 6 lat odczyt PMI z Chin, Spadki na giełdach i dołujące ceny surowców wywierają presję na ryzykowne waluty rynków ,,, Diego Simeone jako trener Atletico Madryt osiągnął wielkie sukcesy. W przyszłości Argentyńczyk chciałby jednak zmienić klimat. Wie już, jaka liga najbardziej by go interesowała.Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem zdecydowanej przewagi strony podażowej, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spada nieprzerwanie od początku tego tygodnia, a w środę zniżka wyniosła niemal 3%, Wczoraj ceny ropy,,, "Ten dzień może być w przyszłości oceniany jako dzień zmierzchu Donalda Tuska jako polityka" - ocenia prof. Zdzisław Krasnodębski rezygnację premiera ze startu w wyborach prezydenckich. Socjolog stawia śmiałą tezę, że teraz Lech Kaczyński ma szanse wygrać w pierwszej turze. Białoruski sąd w Wołożynie ukarał szefa Zjednoczonej Partii Obywatelskiej Anatola Labiedźkę grzywną wysokości 1 miliona 50 tysięcy rubli (ok. 1000 zł) za udział 15 lutego w wiecu poparcia dla Związku Polaków Białorusi, kierowanego przez Andżelikę Borys.

Tłum zebrał się w parku Zuchotti w Nowym Jorku, protestując przeciw próbom wyrzucenia uczestników ruchu Okupuj Wall Street pod pozorem sprzątania skweru. Sprzątanie odwołano, policja zatrzymała trzy osoby; interweniowała też w Denver.

Jest utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Na zamknięciu sesji w zeszłym tygodniu zmienność na rynku walutowym była niemal rekordowo niska, Widełki cenowe EUR/USD są jak zawsze wąskie, jednak na USD/JPY mamy interesujące wydarzenie w postaci zamknięcia tygodnia giełdowego poniżej ,,,

Lider jednego z kanadyjskich Kościołow prezbiteriańskich oświadczył na konferencji prasowej w Pjongjangu, że planował dokonać w Korei Północnej zamachu stanu i założyć państwo wyznaniowe. Rodzina pastora utrzymuje, że udał się on do Korei Północnej w celu "polepszenia losu ludzi". Szalone przekroczenie prędkości? Jazda bez włączonych świateł w dzień? Niezapięte pasy bezpieczeństwa? Przejechanie na czerwonym świetle? Rozmowa przez komórkę w czasie jazdy? Jakie wykroczenie kosztowało ponad 7 mln zł? Policja chłodno podliczyła kasę - nie miała litości. USA/ TRUMP / WOJNY HANDLOWE: Szef Białego Domu napisał wczoraj na Twitterze, że wyższe cła na stal i aluminium mogłyby nie obejmować Meksyku i Kanady, jeżeli te zgodzą się na wynegocjowanie uczciwych warunków w ramach porozumienia NAFTAMinisterstwo Finansów odrzuca krytyczne opinie biznesu i rządowych prawników o pomyśle ujawniania tajemnic podatkowych 4,5 tys. największych firm - informuje czwartkowy "Puls Biznesu". W porównaniu do wczorajszej sesji zmieniło się tyle, że zakres wahań WIG20 poszerzył się o kilka punktów, Dane z USA tym razem rozczarowały, ale w zasadzie liczą się już tylko święta, Po znakomitym sezonie w barwach tureckiego zespołu Fenerbahce Acibadem Stambuł jedna z najlepszych polskich siatkarek Katarzyna Skowrońska-Dolata opuści ten klub - twierdzi turecki portal voleybolunsesi.com. Mimo, że klub w środę zdobył mistrzostwo kraju, a w grudniu klubowe mistrzostwo świata, jego właściciele zdecydowali się na kadrową rewolucję. Razem ze Skowrońską odejść mają także 4 inne gwiazdy.

RSS

Świadectwa w sprawie świętości Jana Pawła II

01.03.10

Świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem Jana Pawła II napływają do Watykanu również spoza Kościoła katolickiego. O beatyfikację polskiego papieżą zwracają się wierni innych wyznań chrześcijańskich, a nawet innych religii.
Rzymski dziennik "La Repubblica" otrzymał od postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, księdza Sławomira Odera treść listów w tej sprawie. O łaskach i cudownych uzdrowieniach za wstawiennictwem papieża Polaka, informują prawosławni i anglikanie, ale także wierni religii mojżeszowej i muzułmanie. Jest to rezultat dialogu ekumenicznego oraz dialogu z innymi religiami, jaki  papież prowadził w czasie całego pontyfikatu, stwierdza ksiądz Oder.
Emerytowany prefekt  Kongregacji spraw kanonizacyjnych, w której trwa obecnie dochodzenie w sprawie cudu przypisywanego Janowi Pawłowi II, portugalski kardynał Jose Saraiva Martins tłumaczy, że liczą się również te świadectwa, napływające spoza Kościoła. Podkreślił, że Stolicy Apostolskiej nie interesuje, kto modli się do polskiego papieża, ale co jest owocem tej modlitwy.

RSS

Ucieczka z rynków akcji

01.08.14

Spadkowa fala przetoczyła się dzisiaj przez rynki na całym świecie, W Europie najmocniej tracił indeks madryckiej giełdy, który na koniec sesji znajdował się -2,17% w stosunku do wczorajszego zamknięcia, także DAX zanotował spory spadek ,,,

RSS

Wyroki w zawieszeniu dla pięciu osób: Sąd: "Łowcy skór" nie idą do więzienia

01.03.10

Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyroki od półtora roku do dwóch lat więzienia w zawieszeniu dla pięciu byłych pracowników łódzkiego pogotowia. Byli oni oskarżeni o przyjmowanie pieniędzy od zakładów pogrzebowych za informacje o zgonach pacjentów.

RSS

Takiego prezydenta nie znałem

22.04.10

Inka i Zdzisław Foryccy mieszkają w Sopocie, dwieście metrów od domu, pod którym ludzie wciąż składają kwiaty. Próbowano namawiać ich do wywiadów, ale odmawiali. Nie chcieli dzielić się bólem z innymi. Dla nich wiadomość o katastrofie pod Smoleńskiem i śmierci prezydenckiej pary była osobistym dramatem. Maria i Lech Kaczyńscy to para ich największych przyjaciół.
fot. Wprost

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Następczyni Streep z uśmiechem docenionym przez Victoria’s Secret. Będzie Oscar?

22.02.13

W 2012 roku trafiła na listę 100 najbardziej wpływowych Amerykanów.

RSS

Impet wzrostowy na EURUSD nieco wyhamował

15.02.16

Biężący tydzień charakteryzuje się słabszym sentymentem na rynkach finansowych, Wzrost awersji do ryzyka przekłada się na silny popyt na aktywa, które są uznawane w czasach niepewności za bezpieczne,

RSS

Polacy przed Ukrainą i Anglią. "Sztab jest doskonale przygotowany"

08.10.13

To będą dla nas najważniejsze spotkania tych eliminacji do mundialu w Brazylii.

RSS

Obawy związane z Brexit?em ciągną PLN w dół

15.06.16

Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań PLN po wyraźnie spadkowym początku tygodnia, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4115 PLN za euro, 3,9096 PLN wobec dolara amerykańskiego, ,,,

RSS

Seweryn Krajewski dla "Wprost": granie jak narkotyk

08.02.11

Rzadko oglądam telewizję, wolę słuchać radia. Słucham radia tylko rano, włączam, żeby się dowiedzieć, czy ustrój się zmienił, czy nie, czy to jeszcze III RP, czy już piąta - przyznaje w rozmowie z Marią Szabłowską Seweryn Krajewski. - Mam swój świat, jest w nim mnóstwo ludzi, którzy tak jak ja nie żyją pod dyktando telewizora - dodaje muzyk i kompozytor. Wkrótce na rynku pojawi się jego nowa płyta - "Jak tam jest".
Seweryn Krajewski

RSS

Nowy START ograniczy liczbę głowic do 1550

29.03.10

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oświadczył, że nowy traktat o redukcji zbrojeń strategicznych zmniejszy o około jedną trzecią arsenały atomowe rozmieszczone przez USA i Rosję.

RSS

Po danych zostało tylko wspomnienie, teraz liczy się...

22.08.13

Już tylko wspomnienie zostało po opublikowanych we wtorek, wyraźnie lepszych od rynkowych prognoz, danych o dynamice lipcowej produkcji przemysłowej w Polsce,

RSS

Krzysztof Materna nowym felietonistą Wprost

15.04.11

Krzysztof Materna będzie pisać we Wprost w rubryce "Przez wydarzenia". Zaczyna już od poniedziałkowego numeru.
Krzysztof Materna (fot. Forum)

RSS

Przyzwyczajenia nie przystające do realiów

29.08.16

Jak co roku końcówkę sierpnia zdominowało oczekiwania na sympozjum bankierów centralnych w położonym w Górach Skalistych kurorcie Jackson Hole, Jest to poniekąd zrozumiałe, biorąc pod uwagę posuchę w wydarzeniach

RSS

Będzie rozbudowa terminala LNG. Jest porozumienie

22.10.14

Budująca terminal LNG w Świnoujściu spółka Polskie LNG i koncern PGNiG podpisały list intencyjny ws. rozbudowy terminala o trzeci zbiornik - poinformowało Polskie LNG. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo gazowe Polski. Rozważany jest w niej udział kapitałowy PGNiG.

RSS

Sikorski wiceszefem PO?

29.03.10

Przegrany prawyborów prezydenckich w Platformie Radosław Sikorski bardzo poważnie rozważa kandydowanie na wiceprzewodniczącego partii – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Jego wybór byłby sukcesem frakcji konserwatywnej w PO.
fot. Wprost

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny