Bramkarz stał i patrzył. Kuriozalne wyrównanie

15.12.13

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko - Biała 1:1. Błyskawiczne wyrównanie gości. Pytanie "za sto punktów" - co robił Zbigniew Małkowski?

Dominującym tematem na rynku walutowym w tym tygodniu zdecydowanie była kwestia problemów gospodarczych w Irlandii, Nastroje pogarszały się szczególnie przez obawy inwestorów o kondycję sektora finansowego, ponieważ banki irlandzkie zaczęły mieć,,, Rosyjski haker Stanisław Lisow, któremu grozi ekstradycja do USA, zwrócił się o pomoc do prezydenta Rosji Władimira Putina. W styczniu został zatrzymany w Barcelonie w związku z włamaniami do bankowych systemów informatycznych.W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Stara Dama wygrała w Turynie z Monaco 1:0. Mundial w RPA to już wspomnienie. Tego nie można powiedzieć o sprzeczkach w niemieckiej reprezentacji o opaskę kapitana. Na mistrzostwach w zastępstwie kontuzjowanego Michaela Ballacka taką rolę pełnił Philipp Lahm. Stwierdził nawet, że funkcja mu się spodobała i nie zamierza się jej zrzec. To wywołało protest Ballacka: - Powinno się szanować panującą hierarchię. "Krótki film o Małgosi" powstał, żeby pokazać, że 4-letnia dziewczynka z zespołem Downa jest podobna do innych dzieci. Jej starsze siostry nie mogły pogodzić się z odrzuceniem, jakie spotyka Małgosię i inne chore dzieci, więc chwyciły za kamerę. Teraz film podbija serca internautów, także tych z zagranicy.

Rozpoczęte trzy dni wcześniej pogorszenie się nastrojów na giełdach, w piątek przybrało na sile, Spadkowa tendencja objęła niemal wszystkie parkiety, a na niektórych jej skala była w ciągu dnia znacząca,

       Komandosi z Centralnego Biura Śledczego przejęli 34 kilogramy amfetaminy o czarnorynkowej wartości miliona złotych.  Podczas akcji w miejscowości Glinojeck na Mazowszu ujęto czterech mieszkańców okolic Płocka.
       Policjanci zatrzymali 54-letniego szefa grupy zajmującej się handlem narkotykami i jego trzech wspólników.
       Rzecznik CBŚ Krzysztof Hajdas powiedział IAR, że przestępcy rozprowadzali narkotyki na obszarze województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. Gangsterzy byli śledzeni od czterech miesięcy, a zatrzymanie odbyło się podczas transakcji sprzedaży narkotyków. Według policyjnych specjalistów z przechwyconych narkotyków na czarnym rynku wyprodukowanoby 340 tysięcy "działek" narkotyku.
       Przestępcy zostali już tymczasowo aresztowani. Szef grupy nie był dotąd karany, ale jego kompani są notowani za handel narkotykami, kradzieże i włamania. Zabezpieczono ponad sto tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.
Ukraińskie służby specjalne unieszkodliwiły dwie grupy podejrzewane o przygotowywanie ataków terrorystycznych i mające powiązania z międzynarodowymi ugrupowaniami terrorystycznymi – oświadczył w sobotę prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Wydawać by się mogło, że to atak terrorystów albo groźna awaria samolotu. 205 pasażerów musiało się ewakuować z Boeinga kanadyjskich linii na lotnisku w Ottawie i całą noc czekać na odlot. Dlaczego? Bo w kabinie pasażerskiej zauważono... małego szczura. Spory handlowe pozostaje głównym tematem dla rynków z nowym powodem do rozterek w postaci osłabiającego się chińskiego juana, CNY jest najsłabszy od pół roku, ale do końca nie wiadomo, czy to objawy pesymizmu inwestorów wobec perspektyw,,,

To bardzo dokładny obraz odległego o 273 lata świetlne układu planetarnego.Pierwsze sygnały o anulowanych wycieczkach do Bułgarii, Chorwacji oraz na Wyspę Korfu dostaliśmy na Kontakt 24 od klientów oraz współpracowników biura. Ludziom, którzy znali rodzinę z Jastrzębia Zdroju, trudno uwierzyć, że to Dariusz P. podpalił dom. Zginęła jego żona i czwórka dzieci. ("Czarno na białym").

RSS

Polskie pensje, polskie zatrudnienie

22.03.19

Eurodolar lokuje się w pobliżu 1,1350, Tak więc zmiany wyhamowały, sytuacja jest niejako patowa: notowania są w połowie konsolidacji, do której wróciły po krótkotrwałym zejściu do 1,1180,

RSS

Protest mieszkańców. Uchodźców nie będzie

22.11.15

Jeden z ośrodków wypoczynkowych w Koszelówce pod Płockiem (Mazowieckie), który planował przyjęcie uchodźców w ramach ich unijnej relokacji, wycofał się z tego zamiaru.

RSS

Draghi pomaga zakończyć zwyżkę na EUR/USD, którą sam wywołał

15.03.14

Dziś inwestorzy w końcu tracą apetyt na ryzyko, przez co dolar amerykański znów częściowo odzyskuje status potencjalnej bezpiecznej przystani, zwłaszcza że jednym z czynników powodujących nerwowość na rynku wciąż jest sytuacja na Ukrainie,

RSS

"Sprawa Kalemby to zasłona dymna"

01.08.12

- Zamieszanie związane z synem ministra Stanisława Kalemby to zasłona dymna dla premiera - powiedział w "Faktach po Faktach" Marek Jurek.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Przedświąteczna nuda

29.03.16

Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii jest lepsza od oczekiwań, ale nadal słaba, Prognozy wzrostu gospodarczego dla USA oddalają podwyżki stóp procentowych,

RSS

Dzień wystawienia ocen

15.01.17

Szefowa Rezerwy Federalnej ? Janet Yellen ? trochę wczoraj pomogła w finale dnia dolarowi, Nie mówiła bezpośrednio o polityce pieniężnej, tym niemniej podczas sesji edukacyjnej z nauczycielami w Waszyngtonie powiedziała to i owo o gospodarce

RSS

Zboża: początek zasiewów w Ameryce Południowej

22.09.12

Wczorajsza sesja nie przyniosła istotnych zmian nastrojów na rynkach towarowych, Wartość indeksu CRB po raz kolejny spadła, tym razem o niecałe pół procenta, docierając do poziomu 306,93 pkt, Obecnie wartość indeksu znajduje się blisko technicznego wsparc

RSS

Lada dzień zakwitnie barszcz Sosnowskiego

08.05.16

Zespół ekspertów przygotował mapę.

RSS

Inwestorzy wracają do gry

01.06.16

Stabilizacja kwotowań na złotówce, Dane na temat ?polskiego? PKB w I kwartale, Wraca aktywność inwestorów po przedłużonym weekendzie w Wielkiej Brytanii i USA, Jeden z ciekawszych tygodni przed nami, Posiedzenie EBC kluczowe dla ,,,

RSS

Prokuratorzy: mamy film z pokładu Tu-154

29.07.10

Prokuratorom badającym katastrofę smoleńską udało się odzyskać film z pokładu samolotu, nakręcony kamerą przez jedną z ofiar. Jednak jak ocenili, nie zawiera żadnych szczegółów, które mogłyby pomóc w śledztwie dotyczącym ustalenia jej przyczyn.

RSS

Sąd nakazał uzupełnić materiały: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury

22.06.10

Prokuratura wojskowa ma do 3 września br. uzupełnić materiały sprawy Nangar Khel - orzekł w czwartek Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie. Zwrócił on do śledztwa sprawę siedmiu żołnierzy oskarżonych o zbrodnię wojenną w Afganistanie z 2007 r., gdzie zginęło sześć osób.

RSS

Uhonorowany Krzyżem Oficerskim: Jerzy Turek odznaczony pośmiertnie

22.02.10

Prezydent Lech Kaczyński przyznał pośmiertnie aktorowi Jerzemu Turkowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej i za osiągnięcia w pracy artystycznej - poinformowano w środę na stronie internetowej prezydenta.

RSS

"Jak zostać królem" i powalczyć o Złoty Glob

15.12.10

Dziś ogłoszono nominacje do najważniejszych i najbardziej cenionych obok Oscarów, nagród w amerykańskim przemyśle filmowym, czyli do Złotych Globów. Największą szansę na złotą statuetkę mają filmy: "Jak zostać królem" (7 nominacji), "Fighter" (6 nominacji) oraz "The Social Network" (6 nominacji). Nagrody zostaną wręczone 16 grudnia podczas uroczystej gali w Los Angeles.

RSS

CBOS: Polacy pozytywnie o policji, wojsku, Kościele

22.09.11

Polacy pozytywnie oceniają wojsko (65 proc.), działalność policji (72 proc.), a także Kościół (62 proc.); bardziej krytycznie wyrażają się o pracy sądów - taka sama grupa osób ocenia ją pozytywnie, co negatywnie (36 proc.) - wynika z sondażu CBOS.

RSS

Bus zderzył się z samochodem osobowym: Koszmarny wypadek. Dziesięć osób w szpitalu

15.05.10

Czołowe zderzenie busa wiozącego pasażerów z samochodem osobowym. Na trasie krajowej numer 25 koło Inowrocławia rannych zostało dziesięć osób. Wszystkie trafiły do szpitala.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny