Tragiczna obrona Jagiellonii. "Wiśnia" wbił gwóźdź do trumny

29.11.13

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1. Seria błędów obrony gospodarzy i Piotr Wiśniewski z zimną krwią daje wygraną Lechii.

O kłopotach polityka pisał portal tvn24.pl. Pomocnik Andre Gomes od nadchodzącego sezonu będzie grać w Barcelonie. Według nieoficjalnych źródeł, jego poprzedni klub - Valencia - zainkasował za transfer 50 milionów euro, a Katalończycy zawodnika sprzątnęli sprzed nosa Realowi Madryt. Sytuacja na drogach całej Polski jest bardzo trudna.W czerwcu rząd Gibraltaru przedstawił nową ustawę o podatku dochodowym, która wprowadza nowy system podatku dochodowego od osób prawnych od 1 stycznia 2011 r, Prace i dyskusje nad reformą podatku CIT na Gibraltarze trwały wiele lat ze względu na wątpliwoś Sztab kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego zaprezentował minutowy film biograficzny o kandydacie. Spot od 5 czerwca pojawi się w telewizji, a już od dziś ma być dostępny na portalach społecznościowych. O PZPN, tajemnicach przedzjazdowej nocy i następstwach afery alkoholowej w programie "Fakty po Faktach".

Sprawę skomentował Kreml.

Warszawski parkiet podczas wtorkowej sesji zaowocował silną przeceną głównych indeksów giełdowych, którym towarzyszył obrót na poziomie 763 milionów złotych, co potwierdza sukcesywny powrót inwestorów na rynek akcji, W wyniku przeceny ,,, To symboliczny protest przeciwko zabijaniu zagrożonych wyginięciem gatunków dla korzyści majątkowych.

Kto dziś w nocy będzie skakał z radości w Kodak Theater? Kto zaleje się łzami odbierając złotą statuetkę Oscara? A kto obejdzie się smakiem? Akademia potrafi zaskoczyć nawet najlepszych ekspertów. My zaprosiliśmy naszych czytelników do zabawy i typowania swoich faworytów. Wynik? Wysoka dynamika wzrostu cen daje o sobie znać kolejny miesiąc z rzędu i stawia pod znakiem zapytania opłacalność bankowych depozytów, Trzy czwarte lokat zakładanych przed rokiem przyniosło realne straty, - Nie ma tam nie ma nic takiego, co mogłoby nam przynosić ujmę albo zagrażać bezpieczeństwu - tak zapowiedzi publikacji przez serwis Wikileaks tajnych międzynarodowych dokumentów dyplomatycznych komentował w "Faktach po Faktach" były szef UOP gen. Gromosław Czempiński. Gdy rozmowa się toczyła serwis był niedostępny, ale światowe media juz publikowały pierwsze dokumenty wcześniej przekazane im przez Wikileaks.Skazany: polski sędzia w polskim sądzie wydał wyrok skazujący patriotę. Spójrzmy na wyniki PO i PiS w ostatnich sondażach. Partię Donalda Tuska wskazało 31 (Homo Homini), 46 (OBOP) i 35 proc. ankietowanych (SMG/KRC). We wszystkich tych trzech sondażach PiS wybrało 29 proc. badanych. Ile jednak wynosi przewaga PO nad PiS? 2 czy 17 punktów procentowych? Czy na podstawie takich wyników można wysnuć jakieś wnioski? Mało konkretny komunikat ze szczytu G20 i mieszane komentarze poszczególnych uczestników, nie mają wpływu na rynek, Polityczne przetasowania w Grecji nie zagrażają na razie porozumieniu z wierzycielami, Złoty pozostaje względnie stabilny,

RSS

Napieralski: Ograniczmy wydatki w kampanii do 5 mln zł

01.05.10

Kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski zaproponował dziś w Szczecinie, by wszystkie komitety uczestniczące w kampanii prezydenckiej ograniczyły swe wydatki w niej do 5 mln zł.

RSS

Powodzianie - rozpoczęto akcję bezpłatnych porad

29.05.10

W całej Polsce rozpoczęło się udzielanie bezpłatnych porad prawnych ofiarom powodzi. Akcję zorganizowało Ministerstwo Sprawiedliwości wspólnie z Naczelną Radą Adwokacką i Krajową Radą Radców Prawnych. Jak mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski - udzielane będą porady dotyczące najpilniejszych spraw. Będzie to doradztwo dotyczące prawa pracy, prawa budowlanego, administracyjnego, a także w związku z przepisami ubezpieczeniowymi.
Prawnicy przygotowują się również do udzielania porad w kolejnych tygodniach, kiedy rozpoczną się procedury wyburzania, remontowania lub budowy nowych domów przez powodzian.
Jak dodaje minister Krzysztof Kwiatkowski, oprócz pomocy prawnej resort zapewnił również wsparcie psychologiczne.
Listę wszystkich miejsc, gdzie można zwracać się po pomoc prawną można znaleźć na stronie internetowej www.pokrzywdzeni.gov.pl

RSS

Włamywacz fajtłapa. Ukradł 30 tys. zł, większość zgubił

22.02.15

Jak udowodnił włamywacz z Kielc, nie wystarczy ukraść pieniędze, żeby skok uznać za udany.

RSS

Zapaść mediów publicznych: SDP apeluje do Tuska o ratowanie mediów

22.02.10

O wprowadzenie pełnego zarządu w Polskiej Agencji Prasowej i zapewnienie środków na funkcjonowanie TVP i PR zwróciła się do premiera Donalda Tuska prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i przewodnicząca Konferencji Mediów Polskich Krystyna Mokrosińska.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Dolar traci przez Fed i słabe dane

01.05.15

Dolar traci na wartości do koszyka walut przez przekonanie inwestorów, że obserwowane wyhamowanie dynamiki wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych w sposób automatyczny przesunie w czasie moment, gdy Fed zdecyduje się zaostrzyć politykę ,,,

RSS

Zagraniczne przygody, burzowe relacje, drogocenne odkrycia. Wybierzcie materiał tygodnia

15.05.16

Czekamy na Wasze głosy!

RSS

Podejrzany o podwójne morderstwo w Rogoźnie już w areszcie

22.11.13

RSS

Złoty lekko silniejszy przy umacniającym się dolarze

15.06.15

Czwartek na krajowym rynku walutowym rozpoczął się 2-groszową przeceną złotego, Kurs EURPLN odbił się od wsparcia na 4,132 które to testował dzień wcześniej,

RSS

Adam Małysz: wracam do skoków

08.10.16

Oficjalna informacja ma zostać podana w niedzielę.

RSS

Płaca minimalna podskoczy. Sprawdź, jak zmieniała się przez lata

15.06.16

Zdaniem pracodawców taka podwyżka może być brzemienna w skutkach.

RSS

Sąd Najwyższy uniewinnił mężczyznę po 56 latach

01.10.10

Sąd Najwyższy uniewinnił mężczyznę, którego w 1954 r. skazano na pięć lat więzienia za to, że ujawnił kolegom zwerbowanie go przez UB i za "wyszydzanie ustroju". Ostrzegając kolegów Roman K. działał w stanie wyższej konieczności - uznał SN.

RSS

Posłowie chcą tzw. stref ciszy: Zakaz głośnych rozmów w pociągach

01.03.10

Niebawem głośna rozmowa w przedziale będzie nie tylko niekulturalna, ale i łamiąca przepisy. Posłowie chcą tak zmienić prawo, by uszanowało ono potrzeby niektórych pasażerów. Zbyt często bowiem pojawiają się skargi na biznesmenów głośno rozmawiających przez telefony komórkowe.

RSS

Obserwatorium Praw Człowieka: dżihadyści szmuglują broń pod nosem tureckiej armii

01.02.16

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka o "dziurze" w granicy.

RSS

Opodatkowanie przychodów akcjonariusza w spółce komandytowo - akcyjnej

08.11.10

Uczestnicy obrotu gospodarczego coraz częściej jako formę prowadzenia interesów wybierają spółkę komandytowo-akcyjną. Jej mieszany charakter, polegający na połączeniu elementów spółki osobowej i kapitałowej, sprawia problemy nie tylko na gruncie przepisów prawa handlowego, ale także ustaw podatkowych.

RSS

Izrael wybuduje nowe osiedle. Szef ONZ zaniepokojony

01.04.17

Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres jest rozczarowany i zaniepokojony decyzją Izraela o budowie pierwszego od dwóch dekad nowego osiedla na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu - oświadczył jego rzecznik Stephane Dujarric.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny