Pancerniak, weteran z Iraku. Bronił oskarżonych o zbrodnię w Nangar Khel

29.11.131 lipca 2011 roku Polska ma szansę stać się bodaj jedynym w Unii Europejskiej krajem, w którym kierowcy samochodów ciężarowych nie będą płacić ani złotówki za przejazd po polskich autostradach. Nie będzie to jednak efekt ultraliberalnej polityki rządu, ale niemożności wprowadzenia w życie sejmowej ustawy o objęciu polskich dróg Elektronicznym Systemem Poboru Opłat dla samochodów ciężarowych.
Fot. WPROST W minioną środę RPP podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie (stopa referencyjna to 4,75%), rynki oczekiwały obniżki o 25 p,b, Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję na poziomie 4,3439 wobec euro, Planowana na dziś publikacja danych o podaży pieniądza nie powinna mieć większego wpływu na krajowy rynek walutowy, Konsensus rynkowy wynosi 7,3 procent rok do roku, a nasza prognoza zakłada"W sprawie embarga UE powinna mówić jednym głosem".

Nawałnica przeszła przez Polkowice. Normalnym zjawiskiem obrotu gospodarczego jest to, że niektóre podmioty dopiero rozpoczynają działalność, inne zaś decydują się na jej zakończenie.

Kolejne wiosenne dni przynoszą coraz wyższe ceny paliw, Mamy już spodziewane przeskoczenie cen oleju napędowego przez ceny benzyny i - co gorsza - ruchowi ku górze końca nie widać,,,

Ekipa austriackich ratowników górskich dotarła w niedzielę o godz. 18.30 do jednego z trzech polskich alpinistów, którzy wpadli w tarapaty na Grossglockner - najwyższym szczycie Austrii - poinformowała służba ratownictwa górskiego w Kals. Akcję ratunkową utrudnia zła pogoda. Chiny pokonały Stany Zjednoczone i stały się największym w świecie wytwórcą towarów przemysłowych. Dominacja USA trwała 110 lat, skończyła się w zeszłym roku.

Nie dam się ubrać w buty prowokatora. Nie uprawiam prowokacji, to nie jest moja dziedzina - mówi w rozmowie z Aleksandrą Pawlicką Jan Tomasz Gross. - „Złote żniwa", podobnie jak poprzednie książki, są głosem w dyskusji na temat losów Żydów w czasie okupacji, problematyki wciąż mało rozpoznanej. To jest kolejny krok do przodu w pracy historyka tego okresu - dodaje. Stwierdza również, że nie boli go dość popularne ostatnio wobec niego określenie "polakożerca".
(fot. Wprost) Lipcowe posiedzenie Fed miało być formalnością i mogłoby wydawać się, że tak było, Na poziomie decyzji nie ma żadnego zaskoczenia, jednak zmiana komunikatu, jak i sprzeciw Plossera pokazują, że różnica zdań w ramach Komitetu pogłębia ,,, Po katastrofie sprzed tygodnia, rynek pracy w USA trafił pod lupę inwestorów, nic więc dziwnego, że każde dane w jakiś sposób z nim powiązane, mniej czy bardziej bezpośrednio, mają wyjątkowe wzięcie,Tomasz Adamek wkracza w ostatnią fazę przygotowań do walki z Kevinem McBridem. - To duży i silny bokser - komplementuje Irlandczyka, który ma na rozkładzie słynnego Mike'a Tysona. Ale jak twierdzi polski pięściarz, od "Bestii" jest szybszy. Jak się ustrzec przed najpopularniejszymi internetowymi oszustwami? Mała pomyłka – tak Alan Greenspan, były prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej, nazwał swoje działania, które w rezultacie przyczyniły się do wybuchu jednego z największych kryzysów finansowych. To pokazało wyraźnie, że wybór szefa banku centralnego jest nie tylko wewnętrzną sprawą państwa. Dlatego w siedzibach zagranicznych firm inwestycyjnych, wśród analityków i ekonomistów trwa zgaduj-zgadula: kto zajmie miejsce tragicznie zmarłego Sławomira Skrzypka.


RSS

Banki w strefie euro mocno tracą czekając na rewizję ratingów

15.05.12

WYDARZENIE DNIA Przedstawiciele EBC i innych unijnych urzędów oraz ekonomiści powoli zaczynają dopuszczać myśli o opuszczeniu przez Grecję strefy euro, które jeszcze rok temu wydawały się polityczną fikcją,

RSS

Ugoda między A.Tysiąc a "Gościem Niedzielnym"

22.12.10

Doszło do porozumienia między Alicją Tysiąc a Archidiecezją Katowicką - wydawcą tygodnika "Gość Niedzielny" i jego redaktorem naczelnym ks. Markiem Gancarczykiem - podał tygodnik w swoim najnowszym wydaniu, które ukazało się we wtorek.

RSS

Kadyrow "może pocałować nas w tyłki"

08.12.14

Czeczeński przywódca "żąda głów" ukraińskich deputowanych.

RSS

May dostała zielone światło do rozpoczęcia Brexitu

15.03.17

Podczas wtorkowej sesji rynki będą wyczulone na informacje napływające z Wielkiej Brytanii w kwestii Brexitu, Ponadto dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, jednakże decyzję w kwestii poziomu stóp ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Katar, czyli arabska potęga za worek pieniędzy

29.01.15

Bombardują Kubańczyk i Czarnogórzec, do boju zagrzewają Hiszpanie.

RSS

Postrzał w głowę, eksplozja granatu, porażenie prądem. Rosjanie giną, robiąc selfie

08.07.15

"Fajne selfie może kosztować życie!", "Sefie z bronią w ręku zabija" - ostrzega MSW.

RSS

Tauron: 37-procentowa redukcja, debiut w środę

29.06.10

Osoby, które zapisały się na maksymalną liczbę akcji Tauronu, dostaną ich około 37 procent mniej, Akcje spółki energetycznej, która w środę zadebiutuje na warszawskim parkiecie trafiły już na rachunki inwestorów, jednak nie każdy dostanie ,,,

RSS

Chiny i ropa doprowadziły do europejskiej euforii

15.04.16

W USA w środę na Wall Street oddziaływało kilka czynników, Już w nocy dowiedzieliśmy się o dużym wzroście chińskiego eksportu, co było małym pozytywem (małym, bo było to odreagowanie księżycowego nowego roku), Opublikowano też kilka ,,,

RSS

Egipt: Co najmniej 43 osoby utonęły w wypadku promu na Nilu

01.05.11

Co najmniej 43 osoby utonęły wskutek przewrócenia się promu na Nilu w południowej części Egiptu - poinformowały egipskie media państwowe.

RSS

Zakaz korridy w Katalonii

29.07.10

        Parlament Katalonii zakazał organizowania korridy w tym regionie. Za wprowadzeniem zakazu opowiedziało się 68 deputowanych, przeciwnych było 59, a 9 wstrzymało się od głosu. Zgodnie z przyjętym właśnie prawem korridy w Katalonii nie będą organizowane od 1 stycznia 2012 roku.
       Po raz pierwszy od wielu lat w katalońskim parlamencie było dwa razy więcej dziennikarzy niż deputowanych, a przed gmachem manifestowali zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy korridy. Według pierwszych walka z bykami jest sztuką i wiekową tradycją. Drudzy natomiast uważają, że jest to torturowanie zwierząt.
        Przeciwko przyjęciu ustawy głosował między innymi lider katalońskiego rządu Jose Montilla, który uważa, że tradycji nie można zakazać prawem. Prawicowa Partia Ludowa, której wszyscy deputowani głosowali przeciwko zakazowi, zapowiedziała zaskarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

RSS

Trump człowiekiem roku magazynu "Time"

08.12.16

Magazyn "Time" wybrał człowieka roku.

RSS

Cichocka nie wbiegła na podium

08.08.17

Waleczna i ambitna jest bardzo, do tego wypracowała w tym sezonie wyborną formę. Zapowiadała zatem, że w finale 1500 m, do którego awansowała bardzo pewnie, nie odpuści. Na bieżni Stadionu Olimpijskiego w Londynie Angelika Cichocka wywalczyła siódme miejsce mistrzostw świata.

RSS

Zuchwała kradzież w oku kamery. "Wyciągnął portfel z marynarki"

22.07.15

Kamera uchwyciła mężczyznę, który w jednej z restauracji wyciąga portfel z pozostawionej na krześle marynarki - informuje policja.

RSS

Nasza waluta dramatycznie traci: Wielki dramat złotego. Nasz pieniądz tonie

22.05.10

Złotówka tonie. W ciągu dnia nasz pieniądz stracił kilkanaście groszy wobec obcych walut. Na to, co dzieje się z polskim złotym, z przerażeniem patrzą ci, którzy wzięli denominowane kredyty. Niestety, według analityków lepiej nie będzie, bo mało kto wierzy, że uda się uratować euro.

RSS

Jest gorzej, odkąd przestał pić: Colin Farrell to furiat i choleryk

01.02.10

Colin Farrell zyskał sobie opinię trudnego współpracownika. Irlandczyk słynie z wybuchowego charakteru, ma spore problemy z kontrolowaniem swoich emocji. Podobno odkąd przestał pić, jest jeszcze gorzej... Czy Alicja Bachleda-Curuś musiała już radzić sobie z wybuchami jego gniewu?

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny