Pancerniak, weteran z Iraku. Bronił oskarżonych o zbrodnię w Nangar Khel

29.11.13Poniedziałek zaczyna się dość spokojnie na rynku walutowym, Potężna fala spadków na EUR/USD wydaje się, że została zatrzymana, Rajd na głównej parze walutowej świata trwał od zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach w USA, Pytanie, które ,,,

- Najbardziej przeraża to, że ktoś kto budował te autostrady, nie przewidział, że ruch ma się tam odbywać normalnie - tak olbrzymie kolejki przy bramkach komentuje Włodzimierz Zientarski w "Faktach po Faktach". Dramatyczne sceny na jednej z chińskich ulic. Mężczyzna wpadł pod skręcający autobus, który przygniótł mu nogi. Całe zdarzenie zarejestrowały miejskie kamery. Na krótkim filmie widać, że z pomocą szybko pospieszyli przechodnie, którzy próbowali podnieść autobus.Zdjęcie zakrwawionych stóp na Facebooku miało zaciekawić i przerazić. Kolega klubowy Grzegorza Krychowiaka z Sevilli zmienia klub. Carlos Bacca przenosi się do AC Milan - poinformował agent piłkarza Sergio Barila, cytowany przez hiszpański dziennik "Marca". Kolumbijczyk kosztować będzie 30 milionów euro. O kampanii wyborczej w "Kropce nad i".

Oddaję dziś hołd nie tylko pani oficer, ale i koleżance z pracy - powiedział premier Donald Tusk, pochylając się nad grobem tragicznie zmarłej w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem ppor. Agnieszki Pogródki-Węcławek, funkcjonariuszki BOR.

Syrow, Pankratow, Sankow i Pustowar - to te cmentarne hieny w mundurach przyznały się do okradzenia Andrzeja Przewoźnika. Ci czterej żołnierze za pomocą kart kredytowych wyczyścili konto ofiary spod Smoleńska. Trzech z nich ma już za sobą kryminalną przeszłość. Główna przyczyną silnej aprecjacji dolara w ostatnich dniach pozostają oczekiwania rynku co do bardziej jastrzębiego komunikatu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w przyszłym tygodniu,

Brytyjska waluta rozpoczęła tydzień z dużym animuszem, ale szybko uszła z niej para i z porannego umocnienia nic nie zostało, Jutro testem siły funta będą dane o PKB z Wielkiej Brytanii, Kto ze znajomych Krzysztofa Olewnika pomógł porywaczom? Śledczy z Gdańska przeprowadzają skomplikowany eksperyment w domu zamordowanego. Chcą wiedzieć, co się działo na parę godzin przed porwaniem syna Włodzimierza Olewnika, w nocy z 26 na 27 października 2010 roku. Psie zaprzęgi to jedna z dyscyplin, które najbardziej straciły na reformie.Lech Kaczyński zaprosił już piłkarzy ręcznych na spotkanie w Pałacu Prezydenckim, choć nasi szczypiorniści dopiero w sobotę grają w półfinale, a w niedzielę być może w finale. Zawodnicy pojadą do prezydenta prosto z lotniska. Nie będzie powtórki z zamieszania z siatkarzami? Dawno nie mieliśmy do czynienia z wyraźnym wpływem banków centralnych na sytuację na rynkach finansowych, Oczekujemy decyzji EBC o powolnym wychodzeniu z luźnej polityki monetarnej, natomiast w przypadku Banku Anglii podwyżka stóp procentowych,,, Pościg na trasie z Ostrowi Mazowieckiej do Łomży.

RSS

Szwecja: Śledztwo ws. kradzieży napisu z Auschwitz

08.01.10

Śledztwem w sprawie tzw. szwedzkiego wątku kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau zajmie się zastępca prokuratora generalnego Szwecji, Agnetha Hilding Qvarnstroem - podała w czwartek wieczorem szwedzka agencja prasowa TT.

RSS

Nadal nadal w Madrycie. Rozbił Monaco

08.05.14

Aktualny numer 1 listy ATP - Rafael Nadal - nie zawodzi w stolicy Hiszpanii. "Byk z Majorki" ograł Juana Monaco tracąc tylko jednego gema i pewnie zameldował się w 1/8 finału madryckiej imprezy.

RSS

Pieczyński: Tusk Vision Network? To niesprawiedliwe

22.08.10

Sytuacja w Polsce to nieustanna rewolucja. A TVN 24 tylko transmituje ją na żywo. Bo przecież nie kreuje – twierdzi szef stacji Adam Pieczyński. Dodaje, że TVN nie jest paropartyjny, a takie oskarżenia są niesprawiedliwe.
fot. Wprost

RSS

Potwornie drogie OC. "Brak regulacji oznacza dalsze wzrosty"

29.11.16

Ubezpieczyciele piszą do premier Szydło.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Szef krytykowanej przez irańskie władze telewizji zabity w Stambule

01.05.17

Said Kariminian, założyciel i szef Gem TV, w której skład wchodzi między innymi 17 perskojęzycznych kanałów telewizyjnych, został zastrzelony w Stambule - podały w niedzielę media. Nie jest na razie jasne, kto stał za morderstwem, ani jakie były motywy.

RSS

Wiek emerytalny na razie bez wpływu na złotego

21.07.16

Coraz wyższe prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych przez Fed, Lira przetestowała historyczne rekordy słabości, Spokojna reakcja złotego na obniżenie wieku emerytalnego, Euro 2-3 grosze poniżej granicy 4,40 zł,

RSS

Ekonomista ocenia kandydata na szefa NBP: Bugaj o "przygodzie z SB". Nie jego. Belki

29.05.10

Ekonomista Ryszard Bugaj tą wypowiedzią raczej nie pomoże Markowi Belce zostać nowym szefem NBP. Oceniając jego działalność odniósł się do czasów, gdy Belka robił karierę naukową. "Wyjazd na zagraniczne stypendium był dla niego ważniejszy, niż atrament, którym się podpisywał" - stwierdził Bugaj.

RSS

Zbadają "obiekty biologiczne" spod Smoleńska

01.02.11

Ok. 10 mln rubli przeznaczył rząd Rosji na przeprowadzenie ekspertyzy "obiektów biologicznych" znalezionych na miejscu katastrofy samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem - powiadomiła agencja ITAR-TASS, powołując się na rozporządzenie rządu.

RSS

Tak Amerykanie straszą Iran: USA budują największą bombę świata

08.01.10

Stany Zjednoczone budują największą konwencjonalną bombę świata do niszczenia bunkrów. Taka bomba może wbić się w litą skałę na głębokość nawet 60 metrów. To odpowiedź na grę Iranu, który przenosi zakłady atomowe do podziemnych fabryk.

RSS

Kwiatkowskiemu odcięło prąd przed metą. Długo był liderem

15.07.14

Nasz as w Tour de France - Michał Kwiatkowski - w dniu święta narodowego Francuzów był jednym z bohaterów 10. etapu.

RSS

Wlazły zgarnia nagrody i... kończy reprezentacyjną karierę

22.09.14

Finałowy pojedynek z Canarinhos był jego ostatnim występem w barwach narodowych.

RSS

"Kicker" wybrał piłkarza sezonu

15.08.16

Całe podium dla Bayernu

RSS

Robinho w Milanie! "Chcę zdobyć scudetto"

01.09.10

AC Milan królem letniego polowania. Po sprowadzeniu Zlatana Ibrahimovicia, we wtorek Silvio Berlusconi dopiął transfer brazylijskiej gwiazdy - Robinho. - Chcę scudetto - zapowiedział napastnik, który na San Siro ma spędzić aż cztery kolejne lata. Inne znane firmy też nie próżnowały.

RSS

Rafa Nadal ciągle mocny. Wraca na madrycki tron

15.05.17

Rafael Nadal z 72. tytułem w karierze. Wyjątkowym, bo Hiszpan po dwóch latach przerwy znów nie miał sobie równych na własnej ziemi. W finale w Madrycie pokonał Austriaka Dominica Thiema 7:6 (10-8), 6:4.

RSS

Kapitan huknął z dystansu, Rodić ani drgnął

09.03.14

Skoro białostoczanom nie udawało się dostać w pole karne rywala, kapitan gospodarzy Rafał Grzyb postanowił załatwić sprawę strzałem zza szesnastki. Uderzenie to tak zaskoczyło Rodicia, że ten nawet się nie ruszył.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny