Miejskim autobusem na oddział ratunkowy. Rodzina i lekarze dziękują kierowcy

29.11.13

Opanowaniem i zimną krwią wykazał się kierowca miejskiego autobusu w Gdańsku.

Rozstawiony z numerem drugim Rafael Nadal wygrał w niedzielę turniej ATP Tour na kortach ziemnych w Barcelonie (pula nagród 2,17 mln euro). W finale Hiszpan pokonał swojego rodaka, rozstawionego z czwórką Nicolasa Almagro 6:4, 6:3. To jego ósme zwycistwo w dziewięciu ostatnich edycjach tej imprezy. - Chile od 12 lat zwleka z podpisaniem międzynarodowej konwencji w sprawie bezpieczeństwa górniczego - przypomniał związek zawodowy górników w dniu pomyślnego zakończenia akcji ratowania 33 mężczyzn uwięzionych w kopalni San Jose. Notowania bieżącego tygodnia zakończyły się spadkowa sesją, w trakcie której WIG20 oddał 0,1 procent, W skali tygodnia strata wyniosła 1,4 procent, ale trudno uznać piątkowe rozdanie za naprawdę emocjonujące,Pierwsze godziny dzisiejszej sesji przyniosły sporo emocji, Rynki w Europie otworzyły się w gorszych nastrojach m,in, za sprawą spadków na giełdach azjatyckich, Inwestorów szczególnie zaniepokoiła ponad 5-procentowa przecena na giełdzie w Szanghaju, Za sp W tym roku rynek reklamy internetowej będzie wart już ponad 1,5 mld zł. Największy bój o te pieniądze stoczą między sobą portale i serwisy społecznościowe. Ale z trzeciej strony wszystkich zaatakuje Google. Dotychczas produkty światowej marki Armani reklamowała Victoria Beckham. Była Spicetka sprawdziła się w roli modelki, mimo to koncern postanowił wymienić matkę trzech synów na młodą, gorącą i bardzo seksowną aktorkę Megan Fox. Gwiazdka bez wahania zrzuciła ciuszki na potrzeby kampanii.

Ekonomistka banku BOŚ Aleksandra Świątkowska uważa, że poprawa nastrojów na rynku walutowym wynika między innymi z zapowiedzi banku centralnego Szwajcarii dotyczącej dalszych interwencji na rynku, Przewartościowanemu frankowi pomogły też niezłe dane z am

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, która skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów, Najmocniejszym okazał się WIG20, który zyskał 0,67 procent, Benfica Lizbona pokonała we Wrocławiu Śląsk 4:2 (1:0) w drugim półfinałowym spotkaniu piłkarskiego turnieju Polish Masters. W finale Benfica zagra z zespołem PSV Eindhoven, który wcześniej zwyciężył Athletic Bilbao 1:0.

Inwestorzy mają wyraźny problem z oceną wyborczego zwycięstwa Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach, Z jednej strony nie możne to dziwić, gdyż nikt tak naprawdę nie wie, jak będzie wyglądała jego prezydentura, Z drugiej jednak strony ,,, To już kolejne spotkanie przed wyjściem mężczyzny na wolność. Prezydent Warszawy w "Faktach po Faktach" osobiście tłumaczy zamieszanie z biletem do Ogrodu Wilanowskiego.Dwie dziewczyny z ciężkimi obrażeniami trafiły do szpitala. Pijany kierowca uciekł, nie udzielając im pomocy. O nieoficjalnych informacjach ze wstępnego raportu pisze "The Telegraph". Władze Syrii uwolniły 755 osób, które aresztowano w związku z trwającymi od marca masowymi protestami przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Jak podała w środę telewizja państwowa zwolniono ludzi, "których ręce nie były splamione syryjską krwią".

RSS

Los Angeles-festiwal - Juszkiewicz

22.04.10

W Los Angeles rozpoczął się 11. Festiwal Polskich Filmów. W programie znalazły się 22 filmy fabularne oraz wiele filmów dokumentalnych i animowanych.
Zwycięzców ogłoszono już na początku festiwalu. Główną nagrodę, Hollywood Eagle amerykańskie jury przyznało filmowi Jacka Borcucha "Wszystko co kocham". Znany amerykański aktor Ed Harris odebrał Nagrodę "Pola Negri" za współpracę z Agnieszką Holland przy jej dwóch filmach ("Zabić księdza" i "Kopiując mistrza").
Organizatorzy rozważali odwołanie imprezy, ale ostatecznie festiwal jest hołdem dla ofiar katastrofy. Szef Festiwalu Władysław Juszkiewicz- mieszkający w USA- powiedział IAR, że po
katastrofie pod Smoleńskiem do programu włączono "Katyń" Andrzeja Wajdy, który zostanie zaprezentowany pojutrze. "Po tragedii 10 kwietnia, Amerykanie dowiedzieli się czym był mord katyński przed 70 laty i wzrosło zainteresowanie filmem Wajdy" - poinformowal Władysław Juszkiewicz.
Na otwarcie festiwalu pokazano film "Dzieci Ireny Sendlerowej" z Anną Paquinw roli Polki, która uratowała z getta warszawskiego ponad 2 tysiące dzieci.
W programie znalazły się ponadto między innymi "Mniejsze zło" Janusza Morgensterna, "Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego, "Wojna polsko-ruska" Xawerego Żuławskiego. Zostanie tez pokazany film amerykański w reżyserii Polki Agnieszki Wójtowicz "After Life" , w której zagrał Liam Neeson (znany miedzy innymi z filmu "Lista Schindlera").
W związku z ograniczeniami w ruchu lotniczym wiekszość zaproszonych z Polski aktorów i reżyserów zrezygnowała z udziału w imprezie.

RSS

Czereśnia, barak, cela... Biograficzny spot kandydata PO

29.05.10

- To pierwszy z kilku filmów biograficznych - zapowiada szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego Sławomir Nowak. W piątek kandydat PO na prezydenta zaprezentował swój spot wyborczy. Z trwającej minutę reklamówki dowiadujemy się, w której celi siedział internowany Komorowski, ale też, gdzie mieszkał (m.in. w baraku) oraz, że ojciec marszałka zrywał jego matce.... czereśnie.

RSS

Wzbogaciła się o nowy model sls: Anna Mucha i jej wszystkie mercedesy

29.04.10

Jednego dnia mercedes za 750 tysięcy, innego nieco skromniejszy za niemal 300 tys. złotych. Anna Mucha lubi dobre auta. Czy można sobie wyobrazić lepszy samochód dla ekstrawaganckiej i nieco szalonej celebrytki? Chyba nie, bo mercedesy, którymi jeździ Mucha, to technologiczne arcydzieła.

RSS

Rosja: Partia Żyrinowskiego zaprasza Grecję do WNP

22.10.11

Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji (LDPR) Władimira Żyrinowskiego zasugerowała, by pogrążona w kryzysie Grecja wstąpiła do Wspólnoty Niepodległych Państw - poinformowała w piątek agencja RIA Nowosti.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Bernanke znów trzęsie rynkami

15.07.16

Ben Bernanke prezesem Fed przestał być już ponad dwa lata temu, Ale jak widać władza nad rynkami finansowymi jest uzależniająca, W tym tygodniu Bernanke znów jest numerem jeden, Wall Street zawdzięcza mu kolejne rekordy, a złoty ,,,

RSS

Sześć najważniejszych kwestii dla inwestujących w akcje

29.03.19

Panikę na rynku w IV kwartale 2018 r, w pewnym stopniu można określić jako ?epicką?, jednak to samo dotyczyło kolejnych miesięcy, Do końca lutego akcje światowych spółek zyskały 16% w walutach lokalnych w porównaniu z minimum pod ,,,

RSS

Piękne samoloty rosyjskich VIP-ów

15.06.12

Lotnisko Chopina udostępniło galerię zdjęć samolotów, którymi na mecz Polska - Rosja przylecieli rosyjscy kibice.

RSS

Chce ratować Ziemię, więc zamieszkała w jaskini. "Włosy dobrze trzymają ciepło"

08.04.14

Dziewiętnastoletnia Ida Beate Løken z Aurland (Norwegia) zamieszkała w jaskini.

RSS

Księżyc "zjadł" i "wypluł" Jowisza. "To najlepszy tego typu film"

01.01.13

Takiego filmu jeszcze nie widzieliście.

RSS

Pochmurny długi weekend

22.06.11

Zła wiadomość dla tych, którzy zaplanowali wyjazd na długi weekend. Najbliższe dni zapowiadają się zimne i deszczowe. Pochmurno ma być niemal w całym kraju, więc warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania i parasole.

RSS

Lepper - upadek z politycznego Olimpu

22.08.11

O Andrzeju Lepperze usłyszałem po raz pierwszy w roku 1991, w siedzibie małej firmy na ulicy Podwale w Warszawie. Dwóch miłych, starszych panów dyskutowało o tym, że nowy trybun ludu wiejskiego ma duży potencjał, ale należy go uformować. I „formowanie” Leppera trwało aż do momentu, kiedy jego Samoobrona weszła do koalicji rządowej z Prawem i Sprawiedliwością oraz Ligą Polskich Rodzin.

RSS

Tryskająca krew i pełne brutalności sceny "Gry o tron". "Lubię nieprzewidywalność"

08.06.13

Odcinek zaszokował widzów brutalnymi i krwawymi scenami.

RSS

Kompleks przypomina wioskę olimpijską: Ojciec Rydzyk buduje świątynię i spa

22.03.10

Świątynia dla 3 tys. wiernych, a obok nowoczesny kompleks rekreacyjny z hotelem, restauracją i spa - szef Radia Maryja rozpocznie wkrótce jedną ze swoich największych inwestycji. Całość z lotu ptaka przypomina wioskę olimpijską i ma zostać wybudowana kosztem setek milionów złotych.

RSS

Nawet mnożniki nie pomagają - banki nie są atrakcyjne

15.07.12

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, podczas każdego wywiadu - zarówno telewizyjnego jak i prasowego - zadawano mi to samo pytanie: #8222;Czy w tym momencie inwestowałby Pan w banki?#8221;,

RSS

Rasistowskie prawo w Egipcie: Za żonę Żydówkę odbierają obywatelstwo

08.06.10

Egipski Najwyższy Sąd Administracyjny usankcjonował prawo pozwalające urzędnikom na praktyki, które w Europie określa się mianem "rasistowskich". Sędziowie otworzyli bowiem drogę do pozbawienia obywatelstwa części Egipcjan żonatych z Izraelkami, a także dzieci z takich małżeństw.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny