Decyzja Ukrainy triumfem Moskwy. Ale Putin znów grozi

22.11.13

Już po decyzji Kijowa.

Jest szansa, że warszawski parkiet zakończy marzec bez większych zmian, choć miesiąc był dla inwestorów giełdowych bardzo nerwowy, Rynek zdołał wykonać trzy większe wolty, a jest w trakcie kolejnej, Marzec zaczął się od przewagi sprzedających, którzy spro W ubiegłym tygodniu euro umocniło się w stosunku do dolara, Kurs EUR/USD osiągnął maksimum na poziomie 1,3270- najwyższym od trzech tygodni, Od około dwóch miesięcy na wykresie zarysowuje się formacja trójkąta, a notowania obecnie znajdują się przy jej,,, Tu buduje dom szef Rosnieftu Igor Sieczin.Bandyci za kierownicą muszą się mieć na baczności. Teraz kary dla kierowców, którzy wsiądą do samochodu po alkoholu lub zażyciu środków odurzających będą jeszcze bardziej surowe. Na litość nie mogą liczyć też sprawcy wypadków, którzy uciekną z jego miejsca. Co im grozi? Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, w trakcie której centrum uwagi przesunęło się na rynki otoczenia, Seria słabszych od oczekiwań wyników kwartalnych amerykańskich spółek i korekta siły eurodolara położyły się cieniem Informację i zdjęcia z Przyłubia (woj. kujawsko-pomorskie) na krajowej "10" otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Szpital w Łodzi na krawędzi katastrofy.

Funt do dziś nie zdołał odrobić strat po zeszłorocznym referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Unię Europejską, Z jednej strony może to oznaczać niedowartościowanie waluty Wyspiarzy, ale z drugiej pokazuje, jak bardzo ,,, Spadające stopy procentowe przyniosły efekt w postaci znacznego wzrostu zdolności kredytowej, a ten pociągnął w górę Indeks Dostępności Kredytowej,

Za mało tłuszczu, za dużo wody - tak wygląda polskie masło. Inspektorzy handlowi nakryli fałszerzy tego produktu, którzy na opakowaniach podają zupełnie inny skład, niż ten, który naprawdę jest w margarynie, czy maśle. Inspektorzy zdecydowali się ujawnić producentów.

Dyskusja wokół uchwały Sądu Najwyższego. Związkowcy dodają, że ws. Amber Gold nie zawiedli ludzie, a system.Początek dzisiejszej sesji charakteryzował się w dalszym ciągu trendem umacniającym dolara, Kurs głównej pary walutowej kontynuował spadki, przez co znaleźliśmy się nawet na poziomie 1,4029, Opublikowane rano dane o indeksach PMI nie wpłynęły zbytnio,,,,,       W trakcie rozbiórki komina w Chorzowie zginęły cztery osoby. Do wypadku doszło na terenie Zakładów Azotowych.
      Justyna Dziedzic z chorzowskiej policji powiedziała, że komin zawalił się w czasie prowadzenia prac remontowych. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że runęło rusztowanie, na którym ofiary pracowały. Znajdowały się wtedy na wysokości około 75 metrów.
      Teren jest zabezpieczany przez policję i straż pożarną. Całość przeszukano i nie ma już informacji o kolejnych  poszkodowanych. Specjalnie powołani biegli będą badać wnętrze tego obiektu.   
Adrian Lukoszek dokonał niemożliwego. Dla wielu zrzucenie z pasa kilku kilogramów jest niezdobytym szczytem. Pan Adrian zdobył Mount Everest - schudł 120 kg w 8 miesięcy. Imponujący wyczyn nie został bez echa - teraz otrzymuje setki maili z pytaniami: Jak schudnąć?

RSS

Cudowna bramka! Grzelczak piękniejszy niż z Barceloną

01.10.13

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 1:2. Kto myślał, że Piotr Grzelczak pokazał pełni możliwości z Barceloną, ten był w błędzie!

RSS

Przewidywane spadki na EURUSD

15.06.13

W bieżącym tygodniu zostało opublikowanych wiele danych statystycznych dotyczących obszaru euro wskazujących na powolną poprawę sytuacji w tym rejonie, Warte szczególnej uwagi są dane dotyczące produkcji przemysłowej, która wzrosła z ,,,

RSS

7,5 tysiąca dziennie. Migranci zalewają Bawarię

01.11.15

Liczba osób zdążających do Niemiec nie maleje.

RSS

Boni instruuje urzędników, jak nie dać się hakerom

01.02.12

Mają być nowe hasła, bardziej skomplikowane, lepsze zabezpieczenia, a przede wszystkim ostrożność i rozwaga. - Minister Administracji i Cyfryzacji przekazał resortom wytyczne w zakresie ochrony portali informacyjnych administracji publicznej - poinformował rzecznik resortu Artur Koziołek. Mają one ustrzec strony internetowe przed atakami do jakich doszło przed ponad tygodniem w związku z przyjęciem przez Polskę umowy ACTA.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Nerwy puściły Kanonierom. Środkowy palec Wilshere'a i foch Oezila

15.12.13

Po porażce 3:6 z Manchesterem City Mesut Oezil nie podszedł do sektora kibiców Arsenalu, by podziękować im za doping.

RSS

Powyborcze osłabienie waluty USA

08.11.18

Otóż na głównej parze walutowej mamy teraz kurs 1,1480, To znaczy, że przebijany jest opór w rejonie 1,1450, który bronił się już w ostatnich dniach - po uprzednim wzmocnieniu dolara (dość przypomnieć, że na przełomie października i ,,,

RSS

Zięć marnotrawny

15.03.11

Były wczasy z prezydentem w Juracie i regularne wizyty w pałacu. Były obiady z Jarosławem Kaczyńskim i plan, by zostać premierem. Marcin Dubieniecki szybował wysoko. Teraz błyskawicznie spada.
(fot. Wprost)

RSS

Złoty mocno w dół. Rynki czekają na decyzję o ratingu Polski

15.07.16

Tracił najmocniej z walut naszego regionu.

RSS

Polska giełda na plusie

15.11.11

Polska giełda znalazła się dziś w bardzo małej grupie europejskich parkietów, które zakończyły dzień na plusie, WIG20 urósł o 1,13 procent, Z kolei niemiecki DAX spadł o 1,19 procent, a paryski CAC40 o 1,28 procent, ,,,

RSS

Walka o stołki w UE. Tusk: To jest absurd

29.03.10

Premier Donald Tusk nie zdementował informacji, że Polska ubiega się o ważne stanowisko dla ministra ds. europejskich Mikołaja Dowgielewicza w unijnej dyplomacji. Zaprzeczył jakoby Polska zrezygnowała z postulatu równowagi geograficznej czy kwot narodowych.

RSS

Zaginęła broń ochroniarzy izraelskiego premiera

08.07.10

Cztery pistolety należące do ochroniarzy izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu zaginęły z bagażu lotniczego wysłanego do USA przed trwającą tam wizytą szefa rządu - poinformowała izraelska służba bezpieczeństwa Szin Bet.

RSS

Tydzień pod znakiem mocnego złotego

29.03.14

Poniedziałkowa europejska sesja (24,03) to lekkie umocnienie dolara, Za pogorszeniem klimatu na rynkach tego dnia stały nie najlepsze odczyty PMI dla usług i przemysłu z najważniejszych gospodarek,

RSS

Szok, ale legalny: Plakat z Hitlerem nie łamie prawa

15.03.10

W ocenie Adama Bodnara z Fundacji Helsińskiej, plakat z wizerunkiem Hitlera i rozszarpanych płodów jest szokujący, ale nie narusza prawa. Jego zdaniem nie naruszają prawa także plakaty reklamujące wyjazdy aborcyjne, które bada łódzka prokuratura.

RSS

Zamach w Afganistanie. Zginęło trzech żołnierzy ISAF

22.09.13

Napastnik w mundurze afgańskich sił bezpieczeństwa zastrzelił w sobotę trzech żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w prowincji Paktia na wschodzie Afganistanu. Według agencji CNN zabici zostali żołnierze amerykańscy.

RSS

Agonia

08.08.11

Wokół Andrzeja Leppera przez długie lata było głośno. Potem, cztery lata temu, nastał czas tylko niekiedy przerywanej ciszy. Lepper powoli gasł.
Andrzej Lepper, fot. tygodnik Wprost

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny