Katastrofa na budowie? "Potrzeba cierpliwości"

15.11.13

Lechia Gdańsk była na początku sezonu jednym z najlepiej grających zespołów T-Mobile Ekstraklasy. Nie przegrała ośmiu kolejnych meczów, a przez moment była nawet wiceliderem tabeli. Ostatnio ekipa Michała Probierza spisuje się jednak znacznie poniżej oczekiwań.

Na światowym rynku walutowym nie słabną emocje, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, Po gwałtownym umocnieniu się wspólnej waluty, trwającym od 19 do 21 maja, początek mijającego tygodnia przyniósł równie dynamiczny ruch w przeciwnym kierunku, W śr Po 36 dniach agonii w szpitalu w Rzymie zmarł pacjent, któremu podczas operacji usunięcia nerki lekarze zamknęli niewłaściwą tętnicę. Ten błąd usiłowano potem bezskutecznie naprawić podczas pięciu operacji. Polska przyjmie euro wtedy, kiedy sama będzie na to gotowa i kiedy strefa euro będzie dla nas atrakcyjnym miejscem dla stabilnego rozwoju; nie gonią nas terminy - podkreślił minister finansów Mateusz Szczurek.Aktywność Banku Gospodarstwa Krajowego na rodzimym rynku walutowym oraz poprawa nastrojów na rynkach globalnych, pozwoliły w piątek złotemu odrobić część start z tego tygodnia, O godzinie 16:36 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9410 zł, a USD/PLN 2,7158 zł, W sierpniu liczba wydanych zezwoleń na budowy domów wzrosła w Stanach Zjednoczonych o 1,8% M/M, natomiast liczba rozpoczętych budów była wyższa aż o 10,5% M/M, Dane pozytywnie zaskoczyły, Rynkowe szacunki zakładały odpowiednio wzrost o 0,2% i o ,,, Ratusz ogłosił kolejny przetarg. Ceny wywoławczej jednak nie zmienił.

Nastolatkowie odwracają sie od Facebooka i wybierają inne serwisy społecznościowe - wynika z badania brytyjskich badaczy.

Wczoraj widzieliśmy serię ?niemuzykalnych? stwierdzeń anonimowych źródeł z EBC, Osoby te sugerowały, że ?sama inflacja nie powinna dyktować polityki EBC?, trudno jest osiągnąć jednogłośność przy decyzjach dotyczących stóp ,,, 10 osób jest prawdopodobnie bezpośrednio powiązanych z przygotowaniami do zamachu na parlament i Muzeum Bardo

Dane o inflacji bazowej ze strefy euro powinno wspierać zarówno EUR/CHF, jak i EUR/USD, Parametry gospodarki strefy euro oraz USA zbliżają się do siebie, Złoty pozostaje nadal pod presją w relacji do euro oraz forinta, Komunikat Moody?s o ,,, Pięcioletnia dziewczynka, trzyletni chłopiec i dziewczynka w wieku niemowlęcym byli brutalnie molestowani przez ich liczącego dziś 58 lat ojca - Eugeniusza C., dwóch mężczyzn - dalszych krewnych rodziny - w wieku 46 i 73 lat oraz dwie znajome kobiety. Dziś zwyrodnialcy usłyszeli wyrok. Po wyjściu z więzienia 1 lipca Raoul Moat zdążył zabić jedną osobę, krytycznie ranić dwie, dokonać napadu na restaurację i wypowiedzieć wojnę brytyjskiej policji. Szeroko zakrojona obława na 37-letniego mężczyznę ciągnie się już czwarty dzień. Władze przeznaczyły 10 tysięcy funtów na nagrodę dla osoby, która pomoże w ujęciu Moata.      Coraz więcej dziewcząt w Polsce pali papierosy - alarmują lekarze. W ostatnim 10-leciu z 23 do 32 procent wzrósł odsetek palących młodych kobiet. Spadła natomiast częstość palenia wśród młodych mężczyzn z 43 procent do 35 procent.
      Marek Jaworski z Centrum Onkologii w Warszawie zwrócił uwagę, że co piąta Polka w ciąży pali papierosy, zatruwając siebie i swoje dziecko.
      Irena Przepiórka z Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym warszawskiego Centrum Onkologii dodaje, że kobiety łatwiej się uzależniają i trudniej im zerwać z nałogiem palenia papierosów.
      W obchodzonym dziś Dniu Bez Tytoniu w wielu miastach Polski zorganizowano akcje edukacyjne, podczas których namawiano do zerwania z nałogiem. W Warszawie na Starówce trwa antytytoniowy festyn. Można zasięgnąć rady specjalistów, jak rzucić palenie, bezpłatnie zbadać ilość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, wykonać pomiar cukru, zmierzyć poziom cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego krwi.
      Dzięki akacji akcji "Rzuć palenie razem z nami" z nałogiem zerwało ponad trzy miliony Polaków. W Polsce nadal pali papierosy prawie 9 milionów osób.
 
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu, czyli tzw. REIT. Ma on skierować gigantyczne oszczędności Polaków na inwestycje mieszkaniowe, bardziej opłacalne niż trzymanie pieniędzy na koncie w banku. Polacy mogliby nie płacić podatku od inwestycji kapitałowych. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć. Z ujawnionych przez stronę polską stenogramów rozmów w kabinie pilotów Tu-154M wynika tak naprawdę przede wszystkim jedno: w polskiej armii procedury są po to, aby je łamać, a żołnierze zamiast buławy noszą w plecakach spore pokłady ułańskiej fantazji. Przerażające jest to, że pilot samolotu, który wie, że na pokładzie wiezie m.in. prezydenta RP ląduje licząc na to, że „jakoś to będzie”.

RSS

Głosy z EBC i bilans handlowy USA

29.03.19

Otóż dzisiejszy harmonogram makro nie jawi się jako szczególnie ekscytujący, Istotniejsze punkty to przede wszystkim wypowiedzi przedstawicieli EBC, a zwłaszcza Mario Draghiego, który wystąpi już o 9:00 - o ile oczywiście powie coś ,,,

RSS

SMG/KRC o wydarzeniach roku 2010 w ocenie Polaków

01.01.11

Podwyżka podatku VAT i konflikt wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim to wydarzenia roku 2010 najgorzej oceniane przez Polaków - wynika z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie Radia ZET.

RSS

Poznań monitorowany już 15 lat. Od kajakowania "na sucho" po kradzieże

22.07.14

Ponad 300 kamer codziennie obserwuje ulice Poznania.

RSS

Kredyty a frank szwajcarski

08.06.11

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że "zamrożenie" kursu walutowego, nie musi odbywać się odgórnym dekretem, W jego opinii, same banki mogą wprowadzić taką możliwość, Na stronach internetowych Ministerstwa Gospodarki pojawił ,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Mister Monopol

15.02.11

Może nie jest do końca uczciwy, może nie jest uprzejmy, jednak na liście najbogatszych po raz kolejny przegonił i Billa Gatesa, i Warrena Buffetta. Carlos Slim przekształcił Meksyk w Slimlandię.

RSS

NATO-Afganistan-ofensywa

15.02.10

Wojska amerykańskie i brytyjskie wspomagane przez żołnierzy armii afgańskiej toczą zacięte walki o odzyskanie kontroli nad miastem Mardża w prowincji Helmand. Ofensywa przeciwko Talibom następuje powoli, chodzi o uniknięcie strat własnych oraz ofiar wśród ludności cywilnej. Żołnierze napotykają na swojej drodze na miny i ostrzał snajperów. W trwającej drugi dzień operacji zginęło pięciu żołnierzy koalicji i około trzydziestu talibańskich bojowników. Zginęło także dwunastu cywilów.
Mardża, zamieszkała przez około stu tysięcy osób, jest uważana za bastion Talibów. Ekstremiści zgromadzili tam około dwóch tysięcy bojowników.
W początkowej fazie wspólnej ofensywy wojsk NATO i Afganistanu bierze udział ponad cztery tysiące amerykańskich marines i około półtora tysiąca żołnierzy armii afgańskiej. Mają oni zabezpieczyć centrum Mardży. Za nimi podążają już czołgi i jednostki inżynieryjne. W dalszej części ofensywy wezmą udział Brytyjczycy, Duńczycy, Francuzi i Estończycy. Łącznie w akcji bierze udział 15 tysięcy żołnierzy sił koalicji.
Operacja Musztarak to największa ofensywa NATO od 2001 roku, gdy siły sojusznicze obaliły tu reżim talibów. Ofensywa ma na celu wyparcie talibów z prowincji Helmand, skąd przeprowadzane są zbrojne wypady przeciw siłom międzynarodowym oraz władzom afgańskim. W regionie znajdują się także ogromne obszary upraw maku opiumowego, którego sprzedaż jest jednym ze źródeł finansowania talibów.

RSS

Jak kwalifikować sprzedaż programu komputerowego

08.08.11

Każdy przedsiębiorca w ramach swojej działalności, w mniejszym lub większym zakresie, zmuszony jest do wykorzystywania różnorodnego oprogramowania komputerowego.

RSS

Po żałobie

22.04.10

Mamy za sobą 9. dni żałoby narodowej, okraszonej wystawnym i podniosłym pogrzebem pary prezydenckiej na Wawelu. Inne pochówki będą się odbywały jeszcze przez wiele dni, ale nie zapomnijmy, że 20 osób nie zostało z identyfikowanych i ich szczątki nie przyleciały z Moskwy.

RSS

Silne wzrosty po decyzji Banku Japonii

01.11.14

Dzisiejszy poranek przynosi silne wzrosty europejskich indeksów, które wynikają z dalszego luzowania polityki przez Bank Japonii, DAX zyskuje +1,61%, pozostałe europejskiej giełdy także na solidnych plusach, Kontrakty terminowe w Stanach ,,,

RSS

Na rozdrożu

29.01.15

Liczba siedem ma szczególne znaczenie w matematyce, pojawia się też w dziesiątkach popularnych sformułowań i pojęć: tydzień składa się z siedmiu dni, na świecie jest siedem kontynentów i mówimy o pływaniu po ?siedmiu morzach?,

RSS

EBC postawił na swoim, Grecja "uratowana"

01.06.11

Dzisiaj powiało niemałym optymizmem na rynkach, Indeksy na całym świecie zachowywały się tak jak na prawdziwą hossę przystało, czyli mocne otwarcie i próba powiększania skali wzrostów w ciągu dnia, Co wywołało ten dobry nastrój? Grecja oczywiście, Już w n

RSS

Syriza wygrywa, KE przypomina. "Oczekujemy realizacji programu pomocowego"

22.09.15

Komisja Europejska pogratulowała liderowi Syrizy Aleksisowi Ciprasowi zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Grecji. KE ma nadzieję, że realizacja programu pomocowego dla tego kraju będzie przebiegała zgodnie z harmonogramem.

RSS

Złoty słabnie przez gorsze nastroje

15.10.14

Wtorkowy poranek przynosi kontynuację obserwowanego wczoraj i w piątek osłabienia złotego do głównych walut, O godzinie 08:50 kurs EUR/USD rósł do 4,1957 zł z 4,1916 zł w poniedziałek na koniec dnia, Kurs USD/PLN wzrósł do 3,3012 zł z ,,,

RSS

Biskup przeprasza za zamieszanie: Pieronek: Słowa o Żydach nie zmanipulowane

08.02.10

"Szoah to wymysł Żydów" - o te słowa wypowiedziane przez biskupa Tadeusza Pieronka w wywiadzie dla włoskiego portalu wybuchła burza. Duchowny najpierw stwierdził, że dziennikarze zmanipulowali jego wypowiedź. Ale gdy portal zagroził mu "krokami prawnymi", wycofał się.

RSS

Szef MSZ: nasza współpraca z Eurokorpusem się nie załamuje

01.04.17

Być może w przyszłości będzie potrzeba, by wrócić do większego zaangażowania.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny