Przebili wyjście na bulwary. "Zobaczymy panoramę praską"

01.11.13

Odkryli drewnianą palisadę, na ich drodze stanęła jaskółka, przeszkadzała też wysoka woda.

Cena wywoławcza - 245 tys. euro. Zespół obrońców Dominique'a Strauss-Kahna zwrócił się nieformalnie do firmy konsultacyjnej prowadzonej przez byłych agentów CIA z prośbą o poradę, jak postępować w obliczu kłopotów byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Już raz korzystał z ich usług - wtedy okazali się bardzo skuteczni. W czwartek nad ranem poznamy dane nt, chińskiego bilansu handlowego w lipcu, Mediana oczekiwań wskazuje na nadwyżkę w kwocie 27,2 mld USD (czyli podobnie jak w czerwcu, kiedy to mieliśmy 27,1 mld USD), Kluczowe dla rynku będą jednak składowe ,,,Eurodolar pozycjonuje się przy 1,16 ? zatem poniżej wczorajszych szczytów, ale i powyżej minimów, Dolar pozostaje, ogólnie rzecz biorąc, w miarę mocny, O 21:00 wypowie się ustępująca (de facto dopiero po Nowym Roku) szefowa Rezerwy ,,, - Grała równo przez całe spotkanie, wygrała zasłużenie - rozpływał się w zachwytach nad świeżo upieczoną triumfatorką turnieju w Miami Wojciech Fibak. Zgodził się, że palma pierwszeństwa w historii naszego tenisa należy już do Agnieszki Radwańskiej. - Zawsze mówiłem, że przebije moje wszystkie osiągnięcia - podkreślał na antenie TVN24. Popularyzator opery, operetki i muzyki poważnej w Polsce, krytyk i publicysta muzyczny Bogusław Kaczyński nie żyje. Zmarł w Warszawie, w wieku 73 lat.

Na drodze nie było śladów hamowania.

Październik pożegna nas mroźną nocą i mgłą. W niepublicznej szkole podstawowej i gimnazjum w Toruniu około 50 osób zatruło się posiłkiem ze szkolnej stołówki. Jedzenie było skażone pałeczkami salmonelli. Do szpitala trafiło osiem osób.

Metale przemysłowe trzeci tydzień z rzędu odnotowały wzrost wartości, Od początku roku indeks LMEX (obrazujący zmiany dziennych cen zamknięcia sześciu podstawowych metali przemysłowych denominowanych w dolarach) wzrósł już o około 14 proc, W tym czasie,,, Rzecznik warszawskiej Straży Pożarnej Piotr Tabencki powiedział w czwartek, że po wieczornej ulewie w stolicy do strażaków zaczęły napływać zgłoszenia o lokalnych podtopieniach. Ucierpiało m.in. Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Brak ważnych publikacji makroekonomicznych z USA i Polski zadecydował, że wydarzeniem dnia na obu rynkach było rozliczenie marcowych serii instrumentów pochodnych, Zgodnie z oczekiwaniami obserwatorów po niespecjalnie interesującej pierwszej części sesji- PiS już nie jest partią polityczną. To przedsiębiorstwo finansowe zapewniające źródło dochodów kilkuset osobom, które chcą żyć z polityki - ocenia w rozmowie z Wprost24 eurodeputowany Marek Migalski. Zdaniem Migalskiego wyrzucając Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak PiS skazał się na rolę wiecznej opozycji.
Jarosław Kaczyński i Marek Migalski (fot. FORUM) W sierpniu eurodolar wkroczył w konsolidację, a stało się tak po rozbiciu poprzedniego trendu bocznego, który w zasadzie ciągnął się przez ponad 2,5 roku, Granice tamtych wahań stanowiły linie 1,04 i 1,17 (rzecz jasna w przybliżeniu)        Polacy piją coraz więcej alkoholi wysokoprocentowych, spożywają mniej win. Tak wynika ze sprawozdania z realizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w 2008 roku.
       Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka powiedział, że wzrost spożycia produktów wysokoprocentowych ma związek ze wzrostem standardu życia w Polsce. W 2008 roku za średnia pensję można w Polsce kupić dwa razy więcej alkoholu niż 10 lat wcześniej.
       Ze sprawozdania wynika, że najwięcej alkoholu Piją mężczyźni w wieku 30-39 lat z wykształceniem zawodowym i mieszkający w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców. Krzysztofa Brzózkę szczególnie niepokoją statystyki wśród kobiet. Po napoje alkoholowe najczęściej sięgają panie w wieku 18-29 lat z wyższym wykształceniem i mieszkające w miastach między 100 a 500 tysięcy mieszkańców. Jest to problem dlatego, że większość z tych kobiet postawiła na robienie kariery i okres macierzyństwa jest jeszcze przed nimi.
       Rośnie wiek pierwszej inicjacji alkoholowej. Obecnie średni wiek pierwszego spożycia alkoholu przez młodzież to 12,5 roku. Coraz rzadziej po alkohol sięgają chłopcy z gimnazjum, u gimnazjalistek ta statystyka się nie zmienia.
       W ciągu 10 lat o 80 tysięcy zwiększyła się liczba punktów sprzedaży alkoholu. W 2008 roku koncesje na sprzedaż produktów alkoholowych miało 197 sklepów. Jeden monopolowy przypada na 193 Polaków.


RSS

Prognoza na koniec świata: chaos, bezwzględne zero

15.12.12

Wątek końca świata przewija się już niemal w każdej sprawie.

RSS

Separatyści zakatowali ukraińskiego wojskowego

01.09.14

O śmierci szefa wojskowej komendy uzupełnień poinformowało Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało.

RSS

Eurogrupa zwiększy wartość funduszu ratunkowego

01.04.12

O 9:00 rozpoczęło się spotkanie Eurogrupy w Kopenhadze, jego najprawdopodobniejszym rezultatem będzie połączenie ESM i EFSF w nowy fundusz ratunkowy dysponujący 940 mld euro, z czego ponad 200 miliardów euro będą stanowić środki zablokowane,,,

RSS

Jedno dziecko, dwie głowy, dwa umysły

22.12.11

Jeśli noworodek urodzi się z dwoma niemal identycznym głowami, z których każda jest w pełni sprawna, to czy w ogóle należy próbować usunąć jedną z nich, aby dać drugiej większą szansę na w miarę normalne życie? Przed takim dramatycznym i trudnym wyborem stanęli brazylijscy lekarze, którzy zajmują się niezwykle rzadkim przypadkiem syjamskich bliźniaków.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Na Japonię sunie Neoguri - "jeden z najgorszych tajfunów ostatnich dekad"

08.07.14

Na Oceanie Spokojnym narodził się pierwszy tajfun tego sezonu.

RSS

Wikileaks: Putin szantażował w Gdańsku

01.05.11

Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem. Takie informacje przekazuje sofijski dziennik "24 Czasa", powołując się na WikiLeaks.

RSS

Badają pożar w metrze. Są pierwsze wnioski

22.11.13

Znamy wstępne ustalenia ekspertów badających przyczynę pożaru w pociągu inspiro. - Mógł zawinić odbierak prądu - powiedział Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy warszawskiego metra.

RSS

Tomasz Adamek nie boi się Moliny: Jestem przygotowany na wojnę

01.04.16

- Jestem przygotowany na wojnę - powiedział Tomasz Adamek podczas konferencji prasowej w Krakowie, gdzie w sobotę będzie boksować z Amerykaninem Erikiem Moliną. Walkę zakontraktowano na 12 rund.

RSS

Amber Gold uruchamia kolejne Punkty Obsługi Klienta (POK)

22.07.11

W przeciągu ostatniego tygodnia Amber Gold uruchomił kolejne Punkty Obsługi Klienta na Pomorzu, Od 20 lipca otwarty jest POK w Tczewie, tydzień wcześniej 13 lipca otwarto POK w Wejherowie, Tym samym liczba placówek Amber Gold na terenie kraju przekroczyła

RSS

Modernizacja wodociągów: 30 tysięcy katowiczan bez wody

22.04.10

Mieszkańcy kilku dzielnic Katowic, m.in. dużych osiedli mieszkaniowych, będą mieli we wtorek kłopoty z dostawami wody. Obniżenie jej ciśnienia, a nawet całkowity brak wody w kranach, to efekt prac przy infrastrukturze wodociągowej.

RSS

Rosyjskie media: nowe dane potwierdzają wersję o odpowiedzialności Polaków

08.04.15

Rosyjskie media komentują zapis rozmów w kokpicie prezydenckiego Tu-154M, opublikowany przez RMF FM.

RSS

Catalyst: Rekordzista wchodzi do notowań

08.06.11

Jeśli ktoś zastanawiał się kiedyś, jak duża jest rentowność na obrocie wierzytelnościami, to dzisiejszy debiut na Catalyst daje częściową odpowiedź na to pytanie, Wysoka, bo Navi Group finansuje swoją działalność obligacjami płacąc kupon o 10 proc, przewy

RSS

Handel pod dyktando niedźwiedzi

29.11.12

WYDARZENIE DNIA Środowa sesja zaczęła się od lekkiej przewagi podaży, Z czasem jej presja stawała się coraz większa, Wygląda na to, że przed rajdem Świętego Mikołaja czeka nas spadkowa korekta,

RSS

Rajd Dakar. Polacy pnąÂ się w górę. Znakomici Małysz i Hołowczyc

15.01.14

Trzy polskie załogi nadal są w czołówce klasyfikacji generalnej po dziewięciu etapach Rajdu Dakar. Wtorkowy odcinek długości 422 km z Calamy do Iquique w Chile najszybciej z ekipy Poland National Team pokonał Adam Małysz, który uzyskał szósty czas dnia.

RSS

Już tylko pół miliona imigrantów z Polski: Polacy uciekają z Wysp. Za mało tam płacą

22.01.10

W Wielkiej Brytanii pozostało już tylko niespełna pół miliona polskich imigrantów. Polacy wyjeżdżają z Wysp, bo nie mają tam szansy na awans i dobre zarobki - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie brytyjskich władz. Dokument został ujawniony przez dziennik "Guardian".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny