Przebili wyjście na bulwary. "Zobaczymy panoramę praską"

01.11.13

Odkryli drewnianą palisadę, na ich drodze stanęła jaskółka, przeszkadzała też wysoka woda.

Rynek finansowy jest w fazie wyczekiwania, Z jednej strony skupienie uwagi na dolarze amerykańskim i powiązanymi z nim danymi sugeruje wyczekiwanie do czasu piątkowej publikacji raportu z rynku pracy, Ale można zaryzykować stwierdzenie, że po ,,, Poszukiwania zaginionego boeinga Malaysia Airlines trwają już trzy tygodnie, włączyło się w nie ponad 20 państw. Mimo pozytywnych sygnałów z dużych polskich spółek odnośnie wyników w IV kwartale 2012 r, warszawski parkiet wykazuje wciąż słabość, BZ WBK zarobił na czysto 404,5 mln zł w porównaniu z 198 mln zł rok wcześniej i 337,5 mln zł ,,,Umowa między wojskiem i przemysłem została podpisana w poniedziałek w Radomiu. Krajowa waluta nie zaliczy dzisiejszej sesji do udanych, na fali wzrostu awersji do ryzyka, która rozlewa się po gospodarkach wschodzących, gdzie dynamicznie tracą waluty oraz indeksy, polski złoty zanotował najsłabsze kilkanaście godzin handlu Na marginesie podjętej przez Donalda Tuska decyzji o niekandydowaniu na prezydenta, niczym bumerang powraca dyskusja na temat tego, jakiej konstytucji chce obecny premier. O tym że obecną konstytucję trzeba znowelizować wie już w Polsce każdy, no może oprócz Aleksandra Kwaśniewskiego, ale on, jak na ojca przystało, zawsze będzie przekonany o doskonałości swojego "dziecka". Reszta jednak jest gotowa dopisywać kropki, przecinki, słowa, a nawet całe artykuły. Konstytucja, ale jaka?

Podczas 5. Kongresu Kobiet zwróciła uwagę na uniwersalne problemy, z którymi borykają się kobiety na całym świecie.

W USA upadła "marihuanowa prohibicja". Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył dziś, że sam zadecyduje o tym, kto będzie następnym merem Moskwy. Z kolei Jurij Łużkow zapowiedział, że poświęci się walce o przywrócenie bezpośrednich wyborów mera Moskwy i przywódców innych regionów.

Lech Poznań pozbawił złudzeń warszawską Polonię. W niedzielnym meczu kończącym 18. kolejkę Ekstraklasy, "Kolejorz" rozbił Czarne Koszule na ich własnym stadionie 3:0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który ma już na koncie 11 ligowych trafień i prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Jarosław Kaczyński wraz ze swoim sztabem poważnie rozważa możliwość złożenia Platformie propozycji powrotu do rozmów o wielkiej koalicji POPiS – wynika z ustaleń „Wprost”. – To byłaby zagrywka wyborcza – twierdzi poseł PO Jarosław Gowin.
fot. FORUM Krzysztof Brejza napisał list do premier Beaty Szydło.Wybuch w należącej do BP rafinerii w północnej Indianie nie spowodował znaczących szkód dla produkcji - podaje Market Watch, powołując się na Associated Press. USA: Kolejne świetne dane nt, indeksu ISM ? tym razem dla usług ? zostały opublikowane wczoraj po południu, Indeks we wrześniu skoczył do 59,8 pkt, przy szacunkach na poziomie 55,5 pkt,, co jest najwyższym poziomem od sierpnia 2005 r, - Pacjenci, którzy leżeli z Łukaszem w szpitalu, widzą, że walczy - podkreśla w rozmowie z tvn24.pl Agnieszka Kowalczyk z Towarzystwa "J-elita".

RSS

Chelsea dało surową lekcję młodzieży City

22.02.16

W szlagierze 1/8 finału Pucharu Anglii Chelsea pokonało u siebie Manchester City aż 5:1. Londyńczycy perfekcyjnie wykorzystali sytuację, w której trener rywali Manuel Pelegrini postanowił wystawić w pierwszym składzie aż pięciu debiutantów z drużyny młodzieżowej.

RSS

Chiński ból głowy

22.04.13

Tego teoretycznie dzisiaj nikt nie zauważył ? indeks wskaźników wyprzedzających dla Chin pozostał w marcu w okolicach 9-miesięcznego minimum na 258,3 pkt,, a kolejna instytucja obniżyła prognozy tegorocznego wzrostu PKB,

RSS

Byli posłowie Samoobrony w komitecie Kaczyńskiego

29.05.10

Byli posłowie Samoobrony Krzysztof Filipek, Andrzej Grzesik i Henryk Ostrowski wejdą do rolniczego komitetu poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego – dowiedział się „Wprost”. Przy okazji inicjatywy ma też dojść do pojednania PiS z jednym z najpopularniejszych na wsi polityków Wojciechem Mojzesowiczem.
fot. Forum

RSS

Posłowie przegłosowali poprawkę: Sejm i Senat już nie dla przestępców

22.03.10

Osoby skazane nie będą już zasiadać w ławach poselskich i senackich. Sejm przegłosował ordynację wyborczą i wprowadził zakaz kandydowania osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego. Nikt z głosujących nie był przeciwko.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Węgry: Karetka zderzyła się z autobusem

22.08.11

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w 100-tysięcznym mieście Kecskemet na Wielkiej Nizinie Węgierskiej. W zderzeniu karetki i autobusu zostało rannych 11 osób.

RSS

Komentarz miesięczny - rynek zagraniczny

08.03.11

Notowania eurodolara w lutym zakończyły się mniej więcej na tym samym poziomie, na którym się rozpoczęły, Na przestrzeni całego miesiąca euro umocniło się w stosunku do dolara zaledwie o 0,8 proc, W poprzedni miesiąc kurs EUR/USD wkroczył z poziomu 1,369

RSS

"Jestem bliska tego, że złamię prawo. Pokażę, co przykrywa premier"

29.09.12

Małgorzata Wassermann w "Jeden na Jeden" w TVN24: zadamy jeszcze szereg trudnych pytań.

RSS

"Zmieniła im się koncepcja". Teraz oskarżają Sawczenko o zabójstwo

08.07.15

Rosyjski Komitet Śledczy zaostrzył oskarżenie wobec przebywającej w moskiewskim areszcie ukraińskiej nawigatorki Nadii Sawczenko. Obecnie Ukrainka podejrzana jest o zabójstwo dwóch rosyjskich dziennikarzy koncernu WGTRK w Donbasie. Wcześniejsze zarzuty mówiły o współudziale w przestępstwie. Ukraince może grozić nawet dożywocie.

RSS

Czy Ben Bernanke zadowoli inwestorów?

22.08.11

W zasadzie cały najbliższy tydzień może być podporządkowany jednemu #8211; temu co stanie się 26 sierpnia po godz, 16:00, Wtedy to rozpocznie się wystąpienie szefa FED, który podobnie jak zrobił to rok temu, może ogłosić kolejny program skupu ,,,

RSS

Czekając na wydarzenia w Europie?

22.11.18

EUROSTREFA /WŁOCHY / KOMISJA EUROPEJSKA: Dzisiaj o godz, 12:00 Komisja Europejska ma opublikować swoje opinie dotyczące projektów budżetów przedstawionych przez wszystkie 19 krajów strefy euro, W przypadku Włoch spodziewane jest dodatkowy ,,,

RSS

Duże zmiany na rynkach

29.09.10

Ostatnia godzina przyniosła istotne zmiany na rynkach finansowych, Kurs EUR/USD, który jeszcze przed godziną 10:00 testował dzienne minima na 1,3380 dolara, wspiął się do 1,3492 dolara, Europejskie giełdy odrobiły natomiast poranne straty, Jedynym uzasadn

RSS

Po udarze i na wózku. Prezydent Buteflika po raz czwarty złożył przysięgę

29.04.14

Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika został zaprzysiężony na czwartą kadencję po łatwym zwycięstwie w wyborach w kwietniu. Prezydent przybył na uroczystość na wózku inwalidzkim, na którym porusza się od czasu udaru, który przeszedł w 2013 roku.

RSS

Kupuj plotki, sprzedaj fakty?

01.03.12

Nie można wykluczyć, że dzisiejsza aukcja długoterminowych pożyczek (LTRO) jest już zdyskontowana przez rynek, Tymczasem w krótkim terminie brakuje kolejnych pozytywnych impulsów, które mogłyby podtrzymać dotychczasowy trend, Informacja o wynikach drugie

RSS

Sondokracja

08.01.10

Wszyscy zdążyliśmy się już chyba przyzwyczaić, że mniej więcej co dwa tygodnie mamy okazję zapoznać się z wynikami co najmniej czterech sondaży poparcia dla liderów partii czy kandydatów na prezydenta przygotowanych przez różne ośrodki na zamówienie różnych mediów. Im bliżej wyborów, ich częstotliwość rośnie – aż do sytuacji w której codziennie możemy się dowiedzieć, kogo wybiorą gospodynie domowe, mieszkańcy średnich miast z wyższym wykształceniem humanistycznym, a kogo pan Zenek, który bierze udział w sondzie ulicznej.

RSS

Złoty stracił po PKB, ale bilans tygodnia korzystny

01.12.12

Piątek na rodzimym rynku walutowym został zdominowany przez jedno wydarzenie, Publikację danych o polskim Produkcje Krajowym Brutto (PKB), W III kwartale wzrost gospodarczy spowolnił do 1,4% z 2,3% R/R, Tym samym dane okazały się gorsze od ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny