Przebili wyjście na bulwary. "Zobaczymy panoramę praską"

01.11.13

Odkryli drewnianą palisadę, na ich drodze stanęła jaskółka, przeszkadzała też wysoka woda.

Nielegalnie handlował wojskowym zaopatrzeniem i aby ukryć skutki swej działalności chciał nakarmić jedzeniem dla psów żołnierzy - takiego sprytnego zaopatrzeniowca przyłapano na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Kim Han Sol, 16-letni wnuk rządzącego Koreą Północną Kim Dzong Ila, rozpoczął naukę w Mostarze w południowej Bośni. Jest jednym z uczniów z ponad 30 krajów w szkole zrzeszonej w międzynarodowej organizacji Szkoły Zjednoczonego Świata (UWC). W piątek rano uwagę zwraca taniejący dolar ? USDPLN złamał barierę 3,68 po tym jak EURUSD naruszył okolice 1,17 ? a z kolei euro próbuje przebić się przez poziom 4,30, Poprawa nastrojów wokół rynków wschodzących to wynik splotu ,,,PKW rozpatrzy dziś m.in. odwołania Anny Kalaty i Marka Króla - kandydatów Obywateli do Senatu - od decyzji okręgowych komisji, które odmówiły im rejestracji. Według nieoficjalnych informacji, komisja ma też zająć stanowisko wobec skargi KWW Nowego Ekranu do prokuratury. Skandal doprowadziłÂ do odsunięcia od władzy prezydent Korei Południowej. Indie przeprowadziły udany test rakiety balistycznej zdolnej do przenoszenia głowic jądrowych. Był to trzeci test rakiety Agni-III zakończony sukcesem.
Agni-III zdolna jest do przenoszenia ładunku nuklearnego na odległość do trzech i pół tysiąca kilometrów. Może unieść ładunek o ciężarze półtorej tony. Według indyjskich władz wojskowych, kolejny test, przeprowadzony na wodach Zatoki Bengalskiej, wykazał, że rakieta jest zdolna trafiać precyzyjnie w wyznaczony cel i osiągać zamierzony przez konstruktorów dystans.
Po raz pierwszy rakieta testowana była w roku 2006. Próba zakończyła się wówczas niepowodzeniem. Kolejne testy w latach 2007 i 2008 uwieńczone zostały sukcesem. Według komunikatu rzecznika indyjskiej armii, rakieta będzie wprowadzana niebawem do wyposażenia indyjskich sił lądowych.
Indie od lat realizują własny program zbrojeniowy, którego celem jest skonstruowanie różnego typu rakiet zdolnych do przenoszenia ładunków jądrowych oraz konwencjonalnych. Tamtejsi eksperci podkreślają, że podobny program realizuje sąsiedni i zwaśniony z Indiami Pakistan. Oba kraje posiadają broń jądrową.


Ewentualne odreagowanie ostatniej fali spadkowej dla funduszy akcji małych i średnich spółek może oznaczać większy potencjał do wzrostów niż dla funduszy uniwersalnych,

Rakieta wystartowała i bezpiecznie wylądowała. Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) zdecydowała o przyznaniu Autonomii Palestyńskiej pełnych praw członka.

To tutaj w razie ataku nuklearnego miał się schronić zarząd Stoczni Gdańskiej oraz dowódcy wojskowi.

Archeolodzy odkryli 15 nowych obiektów pod Stonehenge. Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium, wykluczył, by w najbliższym czasie Robert Lewandowski przeszedł do Realu Madryt. To samo powiedział o Austriaku Davidzie Alabie.Były minister obrony narodowej w "Faktach po Faktach". Donald Tusk kategorycznie odrzucił możliwość koalicji z SLD – wynika z nieoficjalnych ustaleń "Wprost". Podczas poniedziałkowego posiedzenia zarządu Platformy stwierdził też, że rozmowy z Grzegorzem Napieralskim na temat poparcia Bronisława Komorowskiego nie mają sensu.
fot. Forum Wrzesień przyniósł największy w historii jednorazowy spadek indeksu cen transakcyjnych mieszkań #8211; o 3,7 proc, Towarzyszy mu rosnący wolumen dokonywanych transakcji, uwzględnianych przy jego wyliczaniu,

RSS

Szybko naprawili wielki lej, zadziwili świat. Teraz jezdnia znów się zapada

29.11.16

Kilkanaście dni po ogłoszeniu sukcesu.

RSS

"To nie jest tak, że ci, co machają krzyżami, są bez racji. Może trzeba ich wysłuchać?"

29.06.14

Pazura o "Golgota Picnic".

RSS

Radwańska w półfinale w Indian Wells: Zagra z przyjaciółką. O finał i kolację

22.03.10

Przyjaźnią się od ponad dwóch lat. Jeżdżą razem na wakacje, organizują wypady na zakupy i uwielbiają plotkować. Teraz jednak, po raz trzeci w historii, staną po przeciwnych stronach siatki i zagrają przeciwko sobie. Agnieszka Radwańska w półfinale turnieju w Indian Wells spotka się za swą przyjaciółką Karoliną Wozniacki.

RSS

Pogrzeb legendy Solidarności: Wałęsa na mszy za Annę Walentynowicz

22.04.10

W Gdańsku modlono się za działaczkę "Solidarności", założycielkę Wolnych Związków Zawodowych Annę Walentynowicz, jedną z ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Miejsce w jednym z ostatnich rzędów w kościele zajął były prezydent Lech Wałęsa.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Ciężkie czasy przed forintem

22.12.10

Wobec ubogiego kalendarza publikacji makroekonomicznych, najważniejszą informacją, która napłynęła na rynek w dniu wczorajszym, była decyzja banku centralnego Węgier o podwyżce stóp procentowych, Trochę na przekór tej informacji węgierski forint uległ sil

RSS

Malejące bezrobocie, czyli fikcja silnego rynku pracy

08.07.17

Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce przeszacowuje faktyczny stan rynku pracy, Wzrost zatrudnienia, o wiele istotniejszy wskaźnik, poprawia się tylko wśród ludzi z wyższym wykształceniem, Jeśli dodamy, że polskie społeczeństwo się starzeje ,,,

RSS

Seria danych makro

15.11.17

W gruncie rzeczy główna para walutowa balansuje teraz na pograniczu dawnej konsolidacji, tj, na jej dolnej barierze, To rejon 1,1670, Na razie jednak ta bariera jako tako się broni i kurs nie ucieka gwałtownie

RSS

Wojna o Trójkę

22.02.10

Media publiczne: telewizja i radio, są już od dawna "publiczne" tylko z nazwy. Panuje w nich polityczna hucpa i kolesiostwo, z misją, celami społecznymi czy edukacyjnymi nie ma to nic wspólnego. Czyszczenie stacji i programów z ludzi niewygodnych dla aktualnie panującej ekipy politycznej są na porządku dziennym.

RSS

Chce pozostać w pamięci dziecka. Przed śmiercią nagrywa mu bajki

22.10.14

Trzy lata temu usłyszał diagnozę, która brzmiała jak wyrok. Ian Davis postanowił jak najlepiej przeżyć czas, który mu pozostał.

RSS

Zamożny jak przedsiębiorca na podatku liniowym. Mamy już ponad 25 tys. milionerów

08.08.18

Mamy już ponad 25 tys. milionerów. To głównie ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą.

RSS

Rosja z ujemnym PKB? Ile Putin płaci za sankcje

15.04.14

Jak wyglądają perspektywy dla rosyjskiej gospodarki?

RSS

Wyniki badań nad oceną miejsca zamieszkania: Sondaż: Polacy kochają miasta

15.01.10

Socjologowie zapytali mieszkańców miast, czy podoba się im życie w ich miastach. 83 procent respondentów twierdzi, że tak. Na podstawie badań zrobiono ranking miejscowości, gdzie żyje się najlepiej. Wygrała Gdynia, gdzie niemal wszyscy mieszkańcy są zadowoleni, że tam mieszkają.

RSS

Klose rzuci Niemcy dla zdrowia?

29.06.10

Napastnik zespołu Niemiec Miroslav Klose rozważa możliwość zakończenia kariery reprezentacyjnej po zakończeniu piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Powodem są problemy ze zdrowiem.

RSS

Wyrok sądu: Fiskus zapomina, że "żyje" dzięki podatnikom i ich racjonalnym działaniom

29.11.18

Nawet działania przynoszące straty mogą być uzasadnione celem gospodarczym oraz współgrać z dążeniem przedsiębiorcy do osiągania przychodów i zwiększania zysków - stwierdził w wyroku z 5 września 2018 r. WSA w Gliwicach (sygn. akt I SA/Gl 706/18). Sąd uchylił decyzję urzędu celno-skarbowego odmawiającą zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów opłaty licencyjnej, ponoszonej przez podmiot powiązany w związku z produkcją i sprzedażą dokonywaną wewnątrz tej samej grupy kapitałowej.

RSS

Beatyfikacja papieża: Pomoc dla polskich pielgrzymów

29.01.11

Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie poinformował, że przygotowuje się do uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II, które odbędą się 1 maja. Szacuje się, że do Wiecznego Miasta może przyjechać nawet kilkaset tysięcy Polaków.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny