Potrącił na parkingu cmentarza dwie kobiety. Trafiły do szpitala

01.11.13

Wypadek w Głogowie (woj. dolnośląskie).

W polskich więzieniach może być jeszcze gorzej, niż do tej pory sądzono. Według Najwyższej Izby Kontroli statystyki były dotąd przekłamywane, a przeludnienie cel jest znacznie większe, niż ujawniano. Ale to jeszcze nie wszystko. Bo NIK wytyka też, że więźniowie za mało jedzą. Były premier nie szczędzi słów krytyki obecnemu. Zdaniem Leszka Millera przedstawiony przez Donalda Tuska plan naprawy finansów to "zbiór życzeń sygnowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów", który "pozostanie pustym bytem medialnym w modnym dziś stylu 'powiedz i zapomnij'". Słabsze odczyty PKB z krajów strefy euro bez większego wpływu na wspólną walutę, Dzisiejsze spotkanie eurogrupy kluczowe w kwestii Grecji, Historyczne rekordy słabości tureckiej liry, Złoty stabilny po gorszej publikacji polskiego PKB,Łukasz Kubot jest na dobrej drodze do awansu do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Jest na dobrej drodze, bowiem jego mecz z Francuzem Maximem Teixeirą z powodu opadów deszczu dokończony zostanie w środę. Do czasu przerwania spotkania Polak prowadził 6:4, 5:7, 3:1. Straciła komputer. W czwartek rano eurodolar jest nisko: nie przy minimach z sierpnia, ale niewiele powyżej nich, mianowicie przy 1,1080-85, W tym kontekście przypomnijmy, że maksima z kończącego się miesiąca to ok, 1,1245-50,

Po tym jak w końcu ubiegłego tygodnia notowania eurodolara powróciły poniżej poziomu 1,15, poniedziałek nie przynosi jak na razie udanej próby powrotu ponad tą psychologiczną barierę, Euro nie wsparły opublikowane nad ranem dane nt, ,,,

Warszawskie indeksy od kilku dni drepczą w miejscu, Tymczasem we Frankfurcie, Londynie i Nowym Jorku mamy rekordy hossy, Nasz rynek nie jest osamotniony, Towarzyszy mu Moskwa, Sofia i Bukareszt, Po wtorkowym ataku dżihadystów na bazę wojsk rządowych w Nampala, w środkowej części Mali, w których śmierć poniosło 17 osób, rząd podjął w środę decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 10 dni. W Mali została też ogłoszona trzydniowa żałoba narodowa.

Reklama, w której skejt celuje do policjanta z pistoletu i mówi "na kolana psie" to nie przestępstwo - uważa toruńska prokuratura. Innego zdania są policjanci, którzy donieśli prokuraturze o skandalicznej reklamie. Mówili, że to publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa. Po południu do użytku oddany został kolejny odcinek drogi ekspresowej S3. Droga od węzła Międzyrzecz Południe do węzła Jordanowo będzie sporym ułatwieniem dla kierowców. Ciemności panowały jeszcze niepodzielnie, gdy nad ranem przy bramie zabytkowego cmentarza w Płocku stanęli policjanci. Nekropolię zamknięto, bo na dziś prokuratorzy wyznaczyli ekshumację zwłok Krzysztofa Olewnika. Na cmentarz wjechał dźwig, a miejsce pracy oświetlały silne reflektory.Grupa parlamentarzystek Platformy Obywatelskiej poparła marszałka Bronisława Komorowskiego w prawyborach prezydenckich w Platformie. Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie presji an wycenie złotego wraz z mocniejszym dolarem, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3489 PLN za euro, 3,7629 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7707 PLN względem franka,,, Julian Assange, założyciel portalu internetowego WikiLeaks, który opublikował tajne materiały o wojnie w Afganistanie, jest poszukiwany w Szwecji z powodu podejrzenia o gwałt - podała agencja AFP, powołując się na szwedzką prokuraturę.

RSS

Ostatnie pożegnanie Andrzeja Niemczyka. "Dziękujemy, trenerze!"

15.06.16

W rodzinnej Łodzi.

RSS

Szef Samoobrony wystartuje w wyborach: Lepper chce być prezydentem

22.03.10

Andrzej Lepper, szef Samoobrony, nic sobie nie robi z wyroku za seksaferę. Były wicepremier zapowiada, że wystartuje w jesiennych wyborach prezydenckich. Polityk twierdzi też, że ustawa, która nie pozwala startować osobom prawomocnie skazanym jest pisana po to, by zablokować jego start w wyborach.

RSS

Przez dwa dni nie było z nimi kontaktu: Chwile grozy Polaków w Rajdzie Dakar

08.01.10

To była awaria. Udało się odnaleźć polską załogę Toyoty Terratrek Competition, z którą od poniedziałkowego poranka nie było kontaktu. Okazuje się, że Aleksanderowi Sachanbińskiemu i Arkadiuszowi Rabiedze popsuło się auto. Polacy, wraz z 25 innymi załogami, zostali zdyskwalifikowani z rajdu.

RSS

Kopciuszek z miasta Gutenberga

29.09.10

Najlepszy zespół w Europie jesienią? Barcelona, Inter Mediolan, Manchester United, a może Bayern Monachium? Nie. Biorąc pod uwagę wyniki i tabele najsilniejszych lig to odpowiedź może być jedna - FSV Mainz. Zespół z Moguncji, miasta z Niemiec dotąd znanego przede wszystkim z powodu swojego byłego mieszkańca i wynalazcy druku Jana Gutenberga.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Serwisy religijne przyciągają użytkowników: Kościół kusi internautów

22.02.10

Aż o jedną trzecią wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba internautów, korzystających ze stron internetowych związanych z Kościołem katolickim. Tak wynika ze specjalnego badania przeprowadzonego dla polskiego Episkopatu przez ośrodek Megapanel PBI/Gemius.

RSS

Katastrofa samolotu koło Smoleńska: Jest termin pogrzebu pary prezydenckiej

15.04.10

Wszystko zależy od tego, czy do Polski wrócą ciała wszystkich ofiar katastrofy samolotu Tu-154. Jeśli tak się stanie, uroczystość żałobna w hołdzie tym, którzy zginęli, odbędzie się w sobotę. Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zaplanowano dzień później. Gdzie się odbędzie?

RSS

Białoruś: Pokazano kadry z zamachowcem na stacji metra

15.04.11

Białoruska prokuratura generalna pokazała dziennikarzom kadry z kamer monitoringu na stacji mińskiego metra, na których widać sprawcę poniedziałkowego zamachu bombowego.

RSS

Zmiana w płaceniu podatków od nieruchomości

22.06.17

Większość przedsiębiorców zobowiązana jest do regulowania podatku od nieruchomości w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Bez wątpienia stanowi to znaczne obciążenie finansowe. Maksymalne stawki podatków co roku ulegają zmianie w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych w pierwszym półroczu roku poprzedniego. Przez ostatnie dwa lata obserwujemy nieznaczny spadek tego wskaźnika, a w konsekwencji maksymalnych stawek podatku od nieruchomości.

RSS

Skazany za gwałty były prezydent wyszedł na wolność. "Wyraził skruchę"

22.12.16

Były prezydent Izraela Mosze Kacaw został w środę przedterminowo zwolniony z więzienia po odbyciu pięciu z siedmiu lat kary pozbawienia wolności za gwałty i inne przestępstwa seksualne.

RSS

Zginął motorniczy, 12 osób jest rannych: Tragiczny wypadek tramwaju w Łodzi

15.05.10

Jedna osoba nie żyje, 12 jest rannych - to bilans porannego wypadku tramwaju w Łodzi. Pojazd jadący do centrum miasta wykoleił się i uderzył czołowo w słup trakcyjny. Na miejscu zginął 22-letni motorniczy.

RSS

Poseł PO złożył sejmowy mandat. Szulc: mam ciekawszą propozycję

22.08.14

Poseł zapewnia jednak, że nie wypisze się z partii.

RSS

Słaby ZEW może przeszacowywać zagrożenia

21.07.16

Wyraźny spadek niemieckiego indeksu ZEW, ze względu na obawy ekonomistów dotyczące Brexitu, Moody?s umieszcza rating Turcji na liście obserwacyjnej do obniżki, Dziś opinia rządu na temat wieku emerytalnego, EUR/PLN powinien utrzymać się ,,,

RSS

Euro ponownie traci, ale wciąż ponad wsparciem

08.11.11

Kurs EUR/USD, który w południe gwałtownie zareagował na pojawienie się plotek o możliwej rezygnacji premiera Włoch Silvio Berlusconiego, po zdementowaniu tych doniesień zaczął ponownie tracić na wartości, W krótkim terminie kluczowym poziomem są okolice

RSS

Spotkanie z premierem w środę. "Nie dostaliśmy zaproszenia"

08.11.10

Spotkanie premiera Donalda Tuska z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej odbędzie się 10 listopada o godzinie 16 - zapowiedział rzecznik rządu Paweł Graś. Zaznaczył przy tym, że rozmowa nie będzie dotyczyła śledztwa, bowiem - jak wyjaśnił - to nie rząd je prowadzi. Przedstawiciele rodzin zapewniają, że żadnego formalnego zaproszenia nie było. I chcą pytać o śledztwo.

RSS

Marazm na polskim złotym

01.05.13

Pierwszy dzień handlu w nowym tygodniu przyniósł umocnienie na rynkach giełdowych, W ramach odreagowania wcześniejszych spadków, na sile zyskiwały też rynki metali, Główne waluty czekają na wybicie, ze wskazaniem na umocnienie euro,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny