Zatrzymani profesor i dwaj doktoranci z Politechniki

08.10.13Telekomunikacja Polska przyczynia się do opóźniania rozwoju internetu w naszym kraju - alarmuje Urząd Komunikacji Elektronicznej. Powód? Wygórowane opłaty, jakie największy polski operator dyktuje pozostałym graczom, skazanym na współpracę z telekomunikacyjnym molochem. W czwartek w tej sprawie wypowie się Komisja Europejska. W końcu się udało. Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu ds. katastrofy Tu-154, zamierza wstąpić do PiS – wynika z informacji „Wprost”.
fot.: ForumKonwersja wierzytelności na udziały polega na tym, że dłużnik będący spółką kapitałową, zamiast spłacić dług środkami pieniężnymi, zamienia go na odpowiednią ilość udziałów (akcji), które przypadają wierzycielowi. Wówczas dług przestaje istnieć, a wierzyciel staje się wspólnikiem. To była rutynowa kontrola - tak ambasada Izraela odpowiada na zarzuty Jolanty Szczypińskiej. Posłanka PiS twierdzi, że ona i dwóch innych posłów zostało poddanych szykanom na lotnisku w Tel Awiwie. Ambasada odpowiada, że proponowała pomoc, ale Szczypińska "wolała zwrócić się do mediów". Libijscy powstańcy przejęli kontrolę nad przejściem granicznym Wazzan, na granicy libijsko-tunezyjskiej, w rejonie intensywnych walk między siłami reżimowymi a rebeliantami - poinformowali świadkowie.

Wczorajsza popołudniowa część sesji na rynkach walutowych przyniosła uspokojenie, Kurs EUR/USD poruszał się w dość wąskim przedziale 1,4240-80, Spadek zmienności wynikał z poprawy nastrojów będącej efektem m,in, zakazu krótkiej sprzedaży akcji spółek gieł

Blisko 100 tys. gospodarstw domowych zalanych w powodzi czeka wymiana podstawowych urządzeń AGD. Pralki czy lodówki najczęściej stoją na podłodze, więc nie nie uniknęły zniszczenia. Jak dowiedział się „DGP”, sieci handlowe oraz producenci sprzętu gospodarstwa domowego zastanawiają się nad specjalnymi ofertami dla poszkodowanych. Pośród kilku tysięcy biegaczy.

"Śledztwo w tej sprawie jest motywowane politycznie i stronnicze". Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot domagają się od Boeinga 100 mln dolarów. Pieniądze mają być odszkodowaniem za opóźnienie dostawy 22 zamówionych Boeingów 787 Dreamliner. Wstępnie zakładano, że samoloty zaczną docierać do Rosjan od 2014 roku, jednak ze względu na problemy z najnowszym dziełem Amerykanów Dreamlinery polecą do Rosji najwcześniej w 2016. Choć mamy suszę, to nie ma obaw, że żywność zacznie gwałtownie drożeć – donosi "Gazeta Wyborcza".Wczorajsza sesja była na światowych parkietach wyraźnie czerwona, SP500 zakończył się znacznym spadkiem (-1,7 proc,), jeszcze gorzej wypadły spółki technologiczne, Nasdaq stracił -3,0 proc, Zaczerwieniły się w nocy giełdy w Azji i ,,, Pochodzą głównie z odtajnionych archiwów radzieckiego KGB.

RSS

Cztery nowe śledztwa ws. Amber Gold. Pod lupą ABW, KNF, kurator

01.09.12

Jedno ze śledztw - z zawiadomienia Marcina P. - dotyczy przekroczenia uprawnień przez ABW i KNF.

RSS

Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim

15.12.10

Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali dzisiaj prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła też udział pierwsza dama Anna Komorowska.

RSS

"Nord Stream 2 to kiepski pomysł"

08.12.15

To pierwszy tak ostry komentarz w Szwecji.

RSS

Co czeka naszą walutę: Krwawa rzeź na złotym

08.05.10

Euro po 4,11, dolar za 3,23 - złoty dziś rano bił nowe rekordy słabości. Jednak po mrocznych porannych godzinach przyszło słońce i złoty zaczął odrabiać straty. To jednak tylko chwilowe umocnienie, bo według analityka DM BOŚ, Marka Rogalskiego, nasza waluta będzie coraz słabsza.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Śnieg odciął zachodnią Austrię. Cieszą się tylko narciarze

08.01.12

Miasta odcięte od świata, ewakuowane rodziny, utrudnienia w komunikacji. To skutek potężnych śnieżyc, jakie nawiedzają od piątku zachodnią i południową Austrię. Lokalnie spadło ponad metr śniegu. Lawiny mogą zejść w każdej chwili. Cieszą się tylko narciarze, którzy mają bardzo dobre warunki.

RSS

Domowe egzorcyzmy? "Działy się dziwne rzeczy". Cała rodzina w szpitalu

29.01.15

- To było coś strasznego - mówią sąsiedzi rodziny mieszkającej w bloku na Bronowicach w Lublinie.

RSS

Na angielskim szczycie bez zmian. Bramkowy remis w hicie

01.02.15

Status quo na szczycie tabeli Premier League zostało zachowane. W hitowym starciu 23. kolejki liderująca Chelsea zremisowała w Londynie z Manchesterem City 1:1, dzięki czemu wciąż ma pięć punktów przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem w walce o tytuł.

RSS

Wróciły obawy o strefę euro

08.01.12

Po kilku dniach lepszych nastrojów na rynkach finansowych, inwestorzy przypomnieli sobie o problemach z jakimi boryka się światowa gospodarka, Przede wszystkim przypomnieli sobie o tym, że kryzys długu w strefie euro pozostaje nierozwiązany,

RSS

Wyższe rentowności nie sprzyjają wzrostom

01.02.18

Początek tego tygodnia a zarazem ostatnie dni stycznia nie należą do najlepszych na rynkach giełdowych, Na wielu rynkach obserwujemy wyraźne spadki, choć w zasadzie brak jest jakichkolwiek konkretnych powodów takich ruchów, Część ,,,

RSS

Piętak do Kaczyńskiego: Czemu obrażasz brata, nas, siebie?

15.12.12

Piotr Piętak, związany opozycją demokratyczną w PRL, odpowiada na wywiad prezesa PiS.

RSS

Kaczyński-Komorowski. Pierwsze starcie

29.06.10

W niedzielny wieczór odbyła się debata kandydatów na prezydenta: Jarosława Kaczyńskiego (PiS) i Bronisława Komorowskiego (PO). Kto był lepszy?

RSS

Iracka armia odbija Faludżę i Ramadi. Samoloty i czołgi wokół miast

08.01.14

Irackie siły powietrzne i lądowe przeprowadziły we wtorek uderzenia na miasta Ramadi i Faludża, które w ostatnich dniach zostały zajęte przez rebeliantów związanych z Al-Kaidą. W wyniku nalotu na Ramadi zginęło 25 bojowników - poinformował rzecznik irackiego ministerstwa obrony. Wokół Faludży pojawiły się tymczasem czołgi, z których armia ostrzeliwuje cele w mieście.

RSS

Giełda w Moskwie głęboko pod kreską, rubel niemal najsłabszy w historii

29.08.14

Wzrost napięcia zatrząsł rynkami.

RSS

Złoty bez interwencji

01.10.13

Handel na złotym rozpoczął się w poniedziałek od jego umocnienia, I to pomimo nienajlepszych nastrojów na rynkach globalnych i spadku kursu EUR/USD, Być może cześć uczestników liczyła na pomoc Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), Takiego ,,,

RSS

Powrót wzrostów eurodolara

22.08.11

Czwartek obfitował w odczyty ekonomiczne, które przyniosły bardzo mocne rozczarowanie i przełożyły się na spadki indeksów giełdowych, w ślad za którymi ruszył kurs eurodolara, Dziś popołudniowemu odreagowaniu na globalnych parkietach towarzyszyły wzrosty

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny