"Wróciła po 12 minutach". Medicor tłumaczy się w sprawie karetki na mecie

08.10.13

Firma odpowiadała za dostarczenie karetek na niedzielny bieg.

"Bardzo lubię wibratory i nawet ich używam, ale w łóżku, a nie jak Palikot - w TVN-nie" - powiedział na spotkaniu w Bolesławcu (woj. dolnosląskie) poseł Bartosz Arłukowicz, cytowany przez portal istotneinformacje.pl. W rozmowie z tvn24.pl poseł tłumaczył, że "zdanie zostało przekręcone". Z udostępnionego nam przez serwis nagrania wynika jednak, że poseł powiedział dokładnie to, co dziennikarze zacytowali. Niepewna sytuacja we Włoszech przyczynia się do pogorszenia klimatu inwestycyjnego, Brak rządu rodzi ryzyko polityczne, Dodatkowo pikanterii dodaje fakt, że Włochy są jednym z najbardziej zadłużonych krajów strefy euro, Prezydent Włoch, po ,,, - Niektórzy wpychają mnie do PiS. Media, ci którzy zwalniają mnie z pracy, chcą pomóc mi w tej decyzji, ale to jeszcze za wcześnie - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Witold Waszczykowski. We wtorek podał MSZ do sądu pracy za zwolnienie go ze stanowiska po bezpłatnym urlopie, w czasie którego pracował w BBN. Nie wykluczył jednak kariery czysto politycznej.Kłótnia dwóch sprzedawców w mieście Changsha, stolicy regionu Hunan w środkowych Chinach, doprowadziła do śmierci sześciu osób. Początek sesji w USA przynosi ustanowienie nowego, ponad 4-letniego maksimum i szczytu w trendzie wzrostowym trwającym od marca 2009 r, W ślad za optymizmem na rynku akcji, do przebicia kluczowego oporu doszło na rynku eurodolara i kurs zmierza w kierunku Stefan Niesiołowski z PO o ojcu Rydzyku i "toruńskiej wersji afery Rywina".

Uchylenia anonimowości dwóch agentów CBA ze sprawy Beaty Sawickiej, w tym słynnego "Tomka", chce obrona oskarżonej o korupcję b. posłanki PO. We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie zezwolił współoskarżonemu Mirosławowi Wądołowskiemu na dalsze pełnienie funkcji burmistrza Helu. Sąd chciał też odtworzyć podsłuchy CBA ze sprawy, ale zawiódł sprzęt.

Zdaniem władz USA jego śmierć negatywnie wpłynie na skuteczność działań IS. - Wygrałbym wybory prezydenckie, ale wolę rząd niż Pałac – tłumaczył Donald Tusk w Faktach po Faktach. Premier przekonywał też, że termin ogłoszenia tej decyzji nie miał nic wspólnego z równoległym przesłuchaniem byłego ministra sportu. – To absurd. Ja będę czekał na wynik meczu Polska-Francja, a nie na to, co powiedział Mirosław Drzewiecki - stwierdził

Rozmowa z krewnymi mężczyzny. Wydarzeniem tego tygodnia były odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług dla najważniejszych gospodarek świata, Sprawdź co jeszcze się wydarzyło w tym tygodniu, Polski premier Donald Tusk był jednym z przywódców, którzy skrytykowali na piątkowym szczycie UE propozycje Niemiec i Francji dotyczące wzmocnienia integracji strefy euro - podał w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".Zamachy w metrze w stolicy Rosji świadczą o słabości władzy - uważa wicedyrektor Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie prof. Andrzej Gil. Jego zdaniem, jeśli za zamachem stoją terroryści z Czeczenii, to Rosja "wpadła w pułapkę, którą sama stworzyła". W życiu pewne są dwie rzeczy: śmierć i podatki. Podatki są jednak pewniejsze - w świetle niektórych pomysłów legislacyjnych śmierć zdaje się jedynie pojęciem względnym. Ministerstwo Rozwoju chce na przykład, by mimo zgonu przedsiębiorcy zachować ciągłość rozliczeń podatkowych jego firmy. Karę 25 lat więzienia wymierzył gliwicki sąd 29-letniemu Rafałowi P., uznanemu za winnego zabójstwa 17-latki z Gliwic w lutym 2008 roku. Wyrok nie jest prawomocny. Rodzina zmarłej i prokuratura, która domagała się dla zabójcy dożywocia, nie wykluczają apelacji.

RSS

Sytuacja na szczęście opanowana: Przesiąkający wał zagrażał Opolu

22.05.10

Na osiedlu Metalchem doszło przed południem do poważnego przecieku w ponad stuletnim wale przeciwpowodziowym. Ratownikom udało się go zatamować, sytuacja jest opanowana - powiedział rzecznik prezydenta Opola Mirosław Pietrucha.

RSS

Szef MSWiA leci na Dolny Śląsk

08.08.10

Szef MSWiA Jerzy Miller poleci w nocy na Dolny Śląsk. Minister odwiedzi miejsca najbardziej dotknięte przez powódź. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, gdzie się pojawi.

RSS

W poniedziałek upamiętnienie ofiar smoleńskiej katastrofy

08.05.10

10 maja, miesiąc po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędą się uroczystości upamiętniające tę tragedię. Tego dnia odprawione zostaną w Warszawie także msze w intencji ofiar wypadku.

RSS

Spotkanie Merkel-Kaczyński. Wcześniej rozmowy z opozycją

08.02.17

We wtorek po południu w Warszawie Angela Merkel spotkała się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Dolar rozpoczął tydzień od dalszych spadków, ale?

29.06.19

AUSTRALIA/ RBA: Prezes RBA przyznał, że wzrosły ryzyka dla globalnej gospodarki, ale stwierdził, że w sytuacji, kiedy większość banków centralnych decyduje się na luzowanie polityki, to efektywność takich działań jest mniejsza i tym ,,,

RSS

Radość w Celticu. "Cieszymy się, że dostaliśmy jeszcze jedną szansę"

15.08.14

Szkoci awansowali do IV fazy kwalifikacji Ligi Mistrzów, choć na boisku ulegli mistrzom Polski 1:6.

RSS

Przywódca Sinn Fein chce kandydować do parlamentu Irlandii

15.11.10

Gerry Adams, przywódca partii Sinn Fein, wiodący irlandzki nacjonalista w należącej do Wielkiej Brytanii Irlandii Północnej, zamierza ubiegać się o miejsce w parlamencie Irlandii.

RSS

"Oto skąd wiedziałem, że zginęli. Dość insynuacji"

29.03.12

MSZ opublikowało zapis rozmowy Centrum Operacyjnego z ambasadorem RP w Rosji Jerzym Bahrem tuż po katastrofie smoleńskiej. To odpowiedź resortu na pytanie Jarosława Kaczyńskiego, który w czasie przesłuchania publicznego w europarlamencie ws. katastrofy w Smoleńsku zapytał: "Chciałbym wiedzieć, dlaczego minister Polski już niewiele po 9 (...) wiedział, że wszyscy zginęli. Skąd wiedział?". - Oto skąd wiedziałem, że niestety nikt nie przeżył - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski.

RSS

Premier Izraela o szefie niemieckiej dyplomacji: wykazał się brakiem instynktu

29.04.17

Premier Izraela Benjamin Netanjahu na łamach niemieckiej gazety "Bild" obarczył szefa MSZ Niemiec Sigmara Gabriela odpowiedzialnością za odwołanie spotkania w Jerozolimie i zarzucił niemieckiemu politykowi "brak instynktu".

RSS

Jakie są polskie kobiety?: Kto i za co kocha Wojtka Cejrowskiego?

15.01.10

Z badań czasem wynika wiele ciekawych i zaskakujących rzeczy. Na przykład takich, że Polki są bardzo zmęczone i potrzebują doładowania. Swój wolny czas zaś najchętniej spędziłyby u boku pewnego bosonogiego faceta, znanego z upodobania do tłuczenia kubków na wizji. Nie do wiary!

RSS

Prezydent powitany oklaskami. Wcześniej mała zmiana planów

08.08.10

Para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy zostali uroczyście powitani w Belwederze. Na dziedzińcu rezydencji oczekiwała na nich kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego.

RSS

Gortat wlał nadzieję

15.08.10

Świetny występ Marcina Gortata i polscy koszykarze znowu liczą się w walce o EuroBasket 2011, który zorganizuje kolebka europejskiej koszykówki - Litwa. "Biało-czerwoni" w łódzkiej Atlas Arenie ograli pewnie Belgów 93:73.

RSS

Migalski: Czy Polacy nadal powinni łożyć na PiS?

08.11.10

Wykluczenie z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej to posunięcie, które każe zastanowić się, czy jest to jeszcze partia demokratyczna - ocenia europoseł Marek Migalski. Według niego w partii wygrywa frakcja Zbigniewa Ziobry.

RSS

Uderzył w drzewo, uciekł do lasu, zgubił się. "Jest mi zimno. Nie wiem jak wyjść"

29.11.16

Funkcjonariusze szukali go przez niemal 12 godzin.

RSS

Egipt: LOT wyśle po Polaków Boeinga 737-400

01.02.11

Polskie Linie Lotnicze LOT wyślą jutro z Warszawy większy samolot po pasażerów przebywających w Kairze - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik przewoźnika Jacek Balcer. Zamiast Embraera 170 poleci Boeing 737-400.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny