Ale bramka! Zachara wrzucił za kołnierz

01.10.13

Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 2:1. Bramkarz gości - Wojciech Kaczmarek - wychodzi na szósty metr. Widzi to Mateusz Zachara i w piękny sposób daje prowadzenie 14-krotnemu mistrzowi Polski.

Negocjatorzy MFW wracają do Waszyngtonu, a Tusk twierdzi, że czas skończyć z hazardem, EUR/USD wybronił się przed spadkami mimo dobrych danych z USA oraz spadku rentowności niemieckiego długu, Merkel o euro, Czwartek przyniósł kolejną przecenę surowców energetycznych, a także części towarów z grupy soft commodities, Lepiej strona popytowa radziła sobie na rynkach metali oraz najważniejszych zbóż, Ostatecznie indeks CRB zakończył sesję na ,,, Dzięki nagłośnieniu sprawy przez lokalne media burmistrz obiecał osobiście znaleźć lepsze mieszkanie dla pana Zbigniewa.Szef MSWiA Jerzy Miller, który przewodniczy Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, wyjaśniającej przebieg katastrofy prezydenckiego samolotu, podkreślił, że jej prace będą wielomiesięczne. Dodał, że w jej skład wejdą polscy i zagraniczni eksperci. Trzy osoby, w tym dwóch strażaków ochotników, utonęły w około 40-metrowej studni w miejscowości Jankielówka w gminie Raczki w woj. podlaskim. Ostatnia sesja w tym tygodniu zapowiada się dość spokojnie na rynku walutowym, na co wskazuje brak potencjalnych impulsów do większych ruchów, Poza danymi z Kanady na temat inflacji CPI i sprzedaży detalicznej, nie ma innych publikacji, Czwartek przyniósłGospodarka USA utworzyła w lutym 175 tys. nowych miejsc pracy. To więcej niż oczekiwano. Ale stopa bezrobocia za oceanem minimalnie wzrosła. W ten weekend w Argentynie nie odbędzie się żaden mecz piłkarski.

Grupa Canal+ i Grupa TVN ogłaszają sfinalizowanie umów o strategicznym partnerstwie i przystępują do połączenia swoich platform płatnej telewizji, n i Cyfry+. Tym samym powstaje platforma nc+. Co ma wspólnego orientacja seksualna z tym, jak pracuje mózg? Okazuje się, że bardzo wiele. Bo homoseksualni mężczyźni szybciej i dokładniej niż heteroseksualni przypominają sobie znajome twarze. Dlaczego? Bo, według naukowców, ich mózgi pracują, jak mózgi kobiet. Banki chętnie podsuną swoją ofertę jeśli tylko potrzeba wakacyjnego wyjazdu wygrywa z brakiem oszczędności na jego sfinansowanie, Pomagamy więc wybrać najlepszy sposób wśród nich,Podczas piątkowej sesji sytuacja na rynku głównej pary walutowej lekko się ustabilizowała po silnym czwartkowym ruchu, Pomimo znaczącego bo blisko 2,3 procentowego, jednodniowego wzrostu, kurs EUR/USD nie wykazywał dziś ochoty do skorygowania się, Świadc Wielka Brytania planuje wycofanie w 2013 roku z Afganistanu tysięcy swoich żołnierzy - oświadczył w niedzielę minister obrony Philip Hammond. W Wielkiej Brytanii rośnie presja, by zakończyć kosztowną i niepopularną wojnę - przypomina Reuters. Chrześcijanie muszą opuścić Jerozolimę albo czeka ich masakra, kiedy skończy się ramadan - grożą dżhadyści w ulotkach, które rozrzucane są w tym mieście. Kartkę pokazują izraelskie media i dodają, że podpisana jest przez organizację, które określa się mianem "Państwo Islamskie, emirat Jerozolima".

RSS

Polacy przeciwko apelowi smoleńskiemu w rocznicę powstania. Nowy sondaż

22.07.16

Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

RSS

Śnieżyce w Alpach zabiły cztery osoby

29.12.13

W mniej niż 12 godzin spadł tam ponad metr śniegu.

RSS

Kierowca zeznawał przed sądem: "Mazur płakał po zabójstwie Papały"

15.03.10

Edward Mazur był zszokowany po zabójstwie Marka Papały, gdy mi o tym mówił, płakał - zeznał w sądzie kierowca Mazura. Polonijny biznesmen widział Papałę półtorej godziny przed jego śmiercią. Kierowca zeznał, że Mazur na wieść o śmierci Papały kazał się zawieźć na miejsce zbrodni.

RSS

Tak jak powiedział prezes

08.10.10

Ulubienica tabloidów ze skłonnością do gaf i wpadek. Filigranowa blondynka i twarda działaczka z zakonu Porozumienia Centrum. Właśnie podjęła walkę o władzę na Pomorzu.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

"Musimy pokazać, co mamy w spodniach"

08.06.12

Trener Franciszek Smuda powiedział, że jeżeli w 70. minucie meczu z Grecją będzie remis 0:0, to nie będziemy się otwierać.

RSS

Martwa partia

22.07.10

Od pewnego czasu w internecie zaczęło funkcjonować określenie "nekropartia", w kontekście Prawa i Sprawiedliwości. To niezbyt eleganckie sformułowanie ma głębokie uzasadnienie.

RSS

"To nie jest pana folwark". Gorąco na komisji

15.07.10

Szef hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła (PO) chce, żeby śledczy w przyszłym tygodniu rozpoczęli prace nad przygotowanym przez niego projektem sprawozdania z prac tej komisji. Posłowie PiS i Lewicy na dzisiejszym posiedzeniu ostro przeciwko temu zaprotestowali.

RSS

Złodziej aut wpadł w policyjną zasadzkę

01.05.17

Został tymczasowo aresztowany.

RSS

Po katastrofie platformy wiertniczej: Ogromna plama ropy zalewa USA

01.05.10

Amerykańskie służby biją na alarm. Wielka plama ropy naftowej pochodzącej z zatopionej platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej jest już u wybrzeży Luizjany. Zagraża rezerwatowi przyrodniczemu. Ale w pełnym pogotowiu są ratownicy również w trzech innych stanach.

RSS

Zobacz wideo: Ten dźwig zmiażdżył samochody na drodze

29.03.10

Tragedia na zatłoczonej drodze w rosyjskim Krasnojarsku. Kierowcy w swoich autach nie przeczuwali, co za chwilę się stanie. W pewnym momencie na ich głowy zwalił się ogromy dźwig. Operator maszyny zginął na miejscu. Pięć osób zostało rannych, w tym dwie ciężko.

RSS

"Taka oto piękna nowość. Włochy zawetują każdy budżet"

29.10.16

Spięcie Włoch z Węgrami.

RSS

Zrugany przez Putina, uciekł do Niemiec. Twierdzi, że otruto go rtęcią

29.04.13

Ahmed Bilałow odpowiedzialny za przygotowanie swego kraju do Igrzysk Olimpijskich w Soczi w lutym 2014 r. zbiegł po tym, jak został oskarżony o malwersacje finansowe.

RSS

Raport Departamentu Energii pokazał spadek zapasów ropy w USA - cena ropy wzrosła po tej publikacji

01.06.15

Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej upłynęła inwestorom w zasadzie na wyczekiwaniu na raport amerykańskiego Departamentu Energii (DoE) dotyczący zapasów ropy w USA,

RSS

Dla nich to prawie jak wyrok śmierci: 200 tysiącom Haitańczyków grozi amputacja

01.02.10

"Na Haiti kataklizm w ciągu jednej chwili stworzył całe pokolenie osób bez kończyn. Takiego wyzwania nie przeżył żaden ubogi kraj świata" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Eric Doubt, szef organizacji humanitarnej, która od wielu lat pomaga niepełnosprawnych na Haiti.

RSS

PiS: Jedyną realną zmianą - zmiana całego rządu. Pomożemy

01.01.13

Mariusz Błaszczak proponuje zmianę całego rządu z premierem na czele.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny