Tajemnicze światła na francuskim niebie. "Uformowały się w regularny trójkąt"

15.09.13

Sprawą zainteresowała się organizacja badająca zjawiska nadprzyrodzone.

W pierwszych dniach marca w Waszyngtonie gen. Philip Breedlove - dowódca sił NATO w Europie - rozmawiał z najwyższymi rangą wojskowymi w Pentagonie o sprowadzeniu do Europy Środkowo-Wschodniej jednej lub więcej brygad amerykańskiej armii. W centrum Suwałk na budowie bloku zginął 39-latek. Mężczyzna został przygnieciony rolą papy, która spadła z dużej wysokości z dźwigu. Zmarł na miejscu. Mimo napiętej sytuacji politycznej w Egipcie, Polacy nie chcą przerywać urlopów i wracać do kraju. Biura podróży też nie planują na razie ewakuacji swoich klientów, a ich przedstawiciele zapewniają, że "to, co się dzieje w miastach, nie ma żadnego wpływu na egipskie ośrodki turystyczne". Nasze MSZ apeluje tymczasem, by Polacy "zachowali szczególną ostrożność". Tymczasem amerykański Departament Stanu zalecił obywatelom USA odłożyć wyjazdy do Egiptu.Ryan Giggs przechodzi właśnie najcięższe dni w swoim życiu. Media co rusz ujawniają nazwiska kolejnych kobiet, z którymi skrzydłowy MU miał zdradzać swoja żonę. Trener piłkarzy Arsenalu Londyn Arsene Wenger zdementował pojawiające się informacje o odejściu Cesca Fabregasa do Barcelony. - Wszyscy pracowaliśmy bardzo ciężko, aby był przyszłością drużyny. Dlatego nie chcemy go nigdzie puścić - czytamy na oficjalnej stronie Arsenalu jego trener. Bardzo współczuję mu tego dnia - mówiła w "Kropce nad i" Elżbieta Jakubiak. Miała na myśli Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział swej ciężko chorej matce o katastrofie, w której zginął Lech Kaczyński. Jadwiga Kaczyńska miała tę wiadomość przyjąć "bardzo źle, ale nie tragicznie".

Zmiany wydłużające wiek emerytalny zaskarżyły Solidarność, OPZZ i grupa posłów PiS.

Jest moc. "Polskie media krytykowały Janukowycza, a tymczasem podczas obiadu z Obamą siedział on obok Komorowskiego" – pisze ukraińska gazeta "Siegodnia" podkreślając, że kolejny szczyt głów państw Europy Wschodniej odbędzie się w Kijowie. Gazeta zastanawia się, czy podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim przywódcy Polski i USA rozmawiali z Janukowyczem o represjach jego rządu wobec opozycji na Ukrainie. Przy okazji pisze o "niedemokratycznym" zamykaniu centrum Warszawy w związku z przyjazdem Obamy.

WIG20 po raz pierwszy od tygodnia spadał dziś poniżej 2450 pkt po słabszych danych z USA dotyczących PKB, ale dzięki dobrej końcówce ograniczył straty do 0,4 proc, Dwa duże wydarzenia wpływały dziś na nastroje inwestorów w Warszawie, ale ostatecznie najwi Intensywne burze nie dają o sobie zapomnieć. Choć synoptycy twierdzą, że grzmoty zwiastują prawdziwą wiosnę, to widok gradu w kwietniu może zaskakiwać. @Karolina uwieczniła na fotografiach burzę, która nawiedziła województwo warmińsko-mazurskie. Policja holenderska zatrzymała czwartego młodego piłkarza podejrzanego o udział w śmiertelnym pobiciu sędziego liniowego podczas niedzielnego meczu drużyn juniorów w Almere. Jest to 16-letni mieszkaniec Amsterdamu.22-letni Michael Adebowale i 28-letni Michael Adebolajo dziś w sądzie pojawili się za pośrednictwem przekazu wideo z więzienia, w którym czekają na proces. Z końcem minionego tygodnia wydawało się, że amerykańscy politycy być może już w trakcie weekendu dojdą do porozumienia i zakończą trwający od dwóch tygodni spektakl przepychanek, Tak się niestety nie stało, ale inwestorzy specjalnie ,,, Niemiecki paszport Mesuta Ozila jest fałszywy. Dokumenty zostały sfałszowane, by pozwolić piłkarzowi grać dla Niemiec, ale nie ma do tego prawa - uważa trener Guus Hiddink. Jeśli te oskarżenia są prawdziwe, to mamy kolejny skandal na mundialu. Czy FIFA zajmie się sprawą?

RSS

Londyn wliczy prostytucję i narkotyki do PKB

01.06.14

Poinformował o tym brytyjski urząd statystyczny.

RSS

Majewski nie uronił nawet łzy. "Po mojej karierze też nie będę rozpaczał"

08.02.16

Właśnie przegrał na polskiej ziemi z dwoma rodakami, młodszymi o kilkanaście lat. Doszło do tego, że stary mistrz, by w marcu wystartować w halowych mistrzostwach świata, będzie musiał stanąć z nimi do pojedynku, bo bilety do Portland dostanie tylko dwóch najmocniejszych. - Podejmuję wyzwanie. Gdyby ta rywalizacja z młodzieżą już mnie nie bawiła, to bym tego nie robił - mówi sport.tvn24.pl Tomasz Majewski.

RSS

30-lecie Solidarności: IPN zaprasza Wałęsę na uroczystości

22.03.10

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza Lecha Wałęsę na obchody 30-lecia powstania Solidarności. Zdaniem prezesa IPN Janusza Kurtyki, b. prezydent Polski będzie tam mile widzianym gościem.

RSS

Zandberg: Europa musi wziąć odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo

15.11.16

Lider Partii Razem w "Faktach z Zagranicy".

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

EBC nie boi się mocnego euro

29.06.18

Notowania wspólnej waluty względem amerykańskiego dolara kontynuują umiarkowane spadki w czwartkowy poranek, co w dużej mierze podyktowane jest ponownie odradzającą się siłą USD w obliczu ograniczonego apetytu na ryzyko, Taki stan rzeczy ,,,

RSS

Ostatnia haka dla legendarnego rugbysty. Nowa Zelandia ze łzami pożegnała Lomu

01.12.15

Jest moc.

RSS

Pogoda na 16 dni: kolejna fala zimna przejdzie nad Polską

08.05.17

Po kilku cieplejszych dniach czeka nas zmiana pogody i nagłe ochłodzenie.

RSS

Czy Draghi napędzi rajd euro?

08.09.17

Sporo dzieje się na rynku walutowym, Widać, że inwestorzy w pełni wrócili z wakacji i na razie nie przejmują się potencjalnymi zagrożeniami płynącymi z Korei Północnej, Główny nurt nadawany jest w tym momencie przez banki centralne, dane,,,

RSS

Staruszek śmiertelnie potrącony na pasach

08.02.11

74-letni mężczyzna przeprowadzał swój rower przez przejście dla pieszych, gdy wjechał w niego rozpędzony motocyklista. Staruszek nie przeżył. O wypadku, do którego doszło w Krakowie przy ul. Zielińskiego, poinformował nas Reporter 24, Maciej_Patrzalek.

RSS

Czarna Perła zawojowała Polskę. "Milion dostawałem w wielkiej torbie"

08.11.15

Keith Williams, nazywany Czarną Perłą lub pieszczotliwie Kiciorem, na początku lat 90. przecierał w Polsce szlaki koszykarzom z USA.

RSS

Prognoza pogody na 5 dni: chłód, śnieg i silny wiatr

01.03.13

W weekend dobrej pogody będzie jak na lekarstwo.

RSS

Który kandydat ma większe poparcie?: Szef PiS wygrywa z Komorowskim na podpisy

08.05.10

1 mln 650 tysięcy - tyle podpisów zebrało Prawo i Sprawiedliwość pod kandydaturą Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta. Komitet wyborczy Bronisława Komorowskiego złożył zaś w Komisji Wyborczej prawie 770 tys. podpisów, potrzebnych do formalnego zarejestrowania go jako kandydata w wyborach prezydenckich.

RSS

Co zrobi Rada?

08.05.13

Dziś rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, Jego wyniki, które inwestorzy poznają w środowe południe, pozostają dużą niewiadomą, Możliwy jest każdy scenariusz z wyjątkiem podwyżki stóp procentowych, Inną ,,,

RSS

Czy bogacz zwany Wyrocznią z Omahy może się mylić?

08.03.17

Warren Buffett, jeden z najbogatszych ludzi świata, radzi inwestorom, by unikali aktywnie zarządzanych funduszy: ?Gdy biliony dolarów zarządzane są przez Wall Street, to nie klienci, tylko zarządzający czerpią ponadprzeciętne zyski?, ,,,

RSS

9 października? „Trzęsienie ziemi i wielka niewiadoma”

08.10.11

Tegoroczne wybory są wyborem między chciejstwem, a obawami – przekonuje dr Jarosław Flis w rozmowie z Wprost24. Politolog zwraca uwagę, że dotychczas każde wybory zaczynały się od „trzęsienia ziemi” i rozpadu dotychczasowej większości – tymczasem przed tymi wyborami „żadne z głównych ugrupowań się nie posypało, nie było żadnego kryzysu rządowego, a koalicja trwała do końca kadencji z tym samym premierem”. - Teraz do trzęsienia ziemi dojdzie w wieczór wyborczy – zapowiada dr Flis.
Fot. FORUM

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny