Pochmurno, mokro i chłodno

01.09.13

Prognoza pogody na sobotę.

Ile lat przeciętny mężczyzna zachowuje aktywność seksualną? Jak to się ma w przypadku kobiet? Czy udane życie seksualne zależy od wieku, czy może od środków farmakologicznych? Sprawą zajęli się amerykańscy naukowcy. Przebadali 6 tysięcy młodszych i starszych przedstawicieli obu płci. To była jedna z największych tajemnic upadku III Rzeszy. 31 osób zostało rannych w katastrofie samolotu pasażerskiego Tu-134, do jakiej doszło przy jego lądowaniu w środę w mieście Osz na południu Kirgistanu - poinformował kirgiski rząd.Niemal jednocześnie USA i Wielka Brytania dokonały ważnych postępów. Najważniejszą figurą, którą poznaliśmy w trakcie dzisiejszej sesji walutowej były dane dotyczące sierpniowej sprzedaży detalicznej na rynku amerykańskim, a także finalne odczyty dotyczące inflacji we Włoszech i Hiszpanii,

Pentagon wezwał Izrael, by czynił więcej w celu ochrony ludności cywilnej podczas swej operacji wojskowej w Strefie Gazy. Według Amerykanów konflikt pochłonął już "zbyt dużą" liczbę ofiar cywilnych.

Irańska Rada Strażników Konstytucji zatwierdziła w poniedziałek ustawę wprowadzającą w życie historyczne porozumienie ze światowymi mocarstwami w sprawie programu nuklearnego Teheranu - podała oficjalna agencja prasowa IRNA.

Sa słynne, bogate i cenione, jednak często daleko im do wyglądu i wymiarów modelek. A jednak zdecydowały się wystąpić na wybiegu. W ramach Warsaw Fashion Street odbyły się niezwykłe pokazy mody, w których modelkami były… polskie gwiazdy. Jak wypadły? Zobacz zdjęcia! W Polsce trwa cisza wyborcza, a to oznacza, że do czasu zamknięcia lokali wyborczych nie można prowadzić agitacji na rzecz żadnego z kandydatów. W tym także publikować sondaży. To badanie stanowi jednak wyjątek: choć polityczne, nie łamie zakazu...

EBC pożycza prawie pół biliona Od początku dzisiejszych notowań europejskich inwestorzy pozostawali w dobrych nastrojach, Eurodolar wraz z indeksami giełdowymi rozpoczął dzień od wzrostów, Sprzyjający klimat inwestycyjny wynikał,,, Banki wznowiły w czwartek w południe (czasu lokalnego) pracę po 12-dniowej przerwie. Dowody były poszlakowe, a mężczyzna do końca nie przyznawał się do winy.Pomysł bawarskiej CSU spotkał się z szyderstwami SPD i opozycji. Postanowiły bez wahania, że trzeba znaleźć tę rodzinę i zwrócić im zwierzę. Wyprowadzenie polskich wojsk z Iraku, zniesienie poboru do wojska, Orliki - to według Donalda Tuska zobowiązania, które zrealizował rząd. Zaapelował on do opozycji o współpracę. "Jeśli tego nie zrozumiecie, wyginiecie jak dinozaury" - zwrócił się premier do posłów PiS i SLD podczas sejmowej debaty.

RSS

Kaczyński to "najsilniejsza osoba w polskiej polityce"

01.10.11

"Po przemówieniu z 4 sierpnia (2006 r. - red.) nie ma złudzeń, co do tego, że najsilniejsza osoba w polskiej polityce jest od teraz także szefem rządu" - tak o Jarosławie Kaczyńskim po przemówieniu wygłoszonym tamtego dnia pisali dyplomaci z ambasady USA w Warszawie w depeszy do Waszyngtonu.

RSS

To już druga taka prośba: Adwokaci Polańskiego apelują o zaoczny wyrok

22.01.10

Prawnicy Romana Polańskiego już drugi raz złożyli w amerykańskim sądzie prośbę o wydanie zaocznego wyroku w sprawie ich klienta. Zarzucili też prokuraturze Los Angeles, że próbując doprowadzić do jego ekstradycji ze Szwajcarii przemilcza niewygodne fakty.

RSS

Euro w górę na otwarciu tygodnia

15.07.14

Pytanie na ile inwestorzy będą chcieli wykorzystać fakt wieczornego wystąpienia Mario Draghiego przed Komisją ds, Gospodarczych i Polityki Monetarnej Parlamentu Europejskiego, do rozegrania większego ruchu na euro, Wystąpienie zacznie się o ,,,

RSS

Chcą leczenia Tymoszenko za granicą. "Chodzi o przetrwanie"

01.02.13

Ukraińska opozycja będzie domagać się umożliwienia wyjazdu byłej premier Julii Tymoszenko na leczenie za granicę - oświadczył w czwartek Arsenij Jaceniuk, jeden z przywódców opozycyjnych w parlamencie.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Nowy pomysł piosenkarki: Górniak chce nauczać przyszłe pokolenia

08.01.10

Jedni ją uwielbiają i daliby się za nią pokroić, inni nie cierpią i uważają za kapryśną gwiazdeczkę. Edyta Górniak potrafi budzić prawdziwe emocje. Teraz piosenkarka postanowiła wykorzystać swoją popularność i chce otworzyć szkołę śpiewu. Traktuje to niemal jak misję.

RSS

Pozytywne dane z USA

01.07.11

W czerwcu indeks Chicago PMI, obrazujący aktywność sektora przemysłowego w okolicach Chicago, nieoczekiwanie wzrósł do 61,6 pkt z 56,6 pkt miesiąc wcześniej, Dane mocno zaskoczyły, Rynek oczekiwał bowiem spadku do 54 pkt, To kolejne już w tym tygodniu tak

RSS

"Jeśli będzie dyscyplina, oświadczam odejście z PO"

22.02.13

John Godson w "Tak jest": proponowano mi przejście do PiS.

RSS

Robią film o legendzie kung fu: On zagra Bruce'a Lee. Podobny?

22.06.10

Czy widzowie zaakceptują go w roli legendarnego Bruce'a Lee? Wschodzący gwiazdor z Hongkongu Aarif Lee wcieli się w rolę przedwcześnie zmarłego mistrza kung fu. Jak młody aktor się przygotowuje się do tego wyzwania? Ostro ćwiczy i ogląda filmy z Bruce'em.

RSS

Gazprom: istnieje podstawa dla budowy Jamału II

15.05.13

Istnieje niezbędna podstawa prawna dla zbudowania gazociągu Jamał II, a jest nią podpisane w 1993 roku porozumienie międzyrządowe - oświadczył we wtorek w Witebsku na Białorusi szef rosyjskiego koncernu energetycznego Gazprom Aleksiej Miller.

RSS

Dreamliner LOT-u wystartował do Etiopii

15.05.13

W Afryce przejdzie wymianę akumulatorów.

RSS

Żydzi oburzeni polską wystawą o Zagładzie

08.07.15

"Szokuje pogoń za sensacją".

RSS

Hipoteki: Uwaga na franka

08.03.11

Kurs franka szwajcarskiego jest najwyższy na przełomie miesiąca #8211; wtedy właśnie najwięcej kredytobiorców spłaca raty kredytów hipotecznych,

RSS

Decyzja banków centralnych poprawiła nastroje

01.12.11

Skoordynowana akcja głównych banków centralnych mająca za zadanie zwiększenie płynności w dolarze prowadzi do wyraźnej poprawy nastrojów na rynkach finansowych, co skutkuje dużymi wzrostami indeksów giełdowych lub kontraktów na te indeksy, czemu,,,

RSS

Po danych, po słowach

22.04.18

Eurodolar zaliczył rankiem poziom 1,24 i zaraz odbił się od niego, Wykres od paru dni nie może pokonać tej okolicy, Co więcej, notowania przesunęły się potem aż do 1,2330, To z kolei rejon zbliżony do minimów z wczoraj i przedwczoraj

RSS

Pakistan - powódź - gorsza sytuacja

01.08.10

Pogarsza się sytuacja powodziowa w Pakistanie. W wyniku trwających od kilku dni ulew śmierć poniosło już około 800 mieszkańców zachodniej i północnej części kraju. Los setek ludzi pozostaje nieznany, ponieważ wiele dolin na obszarze górzystego pogranicza pakistańsko-afgańskiego odciętych jest przez wodę od świata.
Tegoroczne ulewy dotknęły już około miliona ludzi, którzy musieli opuścić swe domy zniszczone przez deszcze lub uciekać z terenów zalanych przez wodę. Większość uciekinierów nie ma żywności oraz wody pitnej mimo wysiłków pakistańskiego wojska, którego śmigłowce zrzucają zaopatrzenie dla najbardziej zagrożonej ludności. Według władz regionów znajdujących się pograniczu pakistańsko-afgańskim większe od obecnych opady monsunowe odnotowano na tych terenach w roku 1929. Synoptycy przewidują, że w najbliższych godzinach opady będą zanikały. Nie oznacza to jednak, że sytuacja na zalanych terenach szybko wróci do normy, ponieważ zniszczenia są ogromne. Jednocześnie meteorolodzy przestrzegają, że intensywne deszcze zaczną padać we wschodniej części kraju, w pobliżu granic z Indiami. Obszarom tym także może zagrozić powódź.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny