"Budżet drąży choroba Rostowskiego"

29.08.13Komisja Europejska zdjęła w końcu z Polski procedurę nadmiernego deficytu, Rynki zareagowały korzystnie na tą wiadomość, Otwartym pozostaje pytanie na co wydamy te pieniądze,,, Przed tygodniem w komentarzu tygodniowym zadaliśmy sobie pytanie, czy posiedzenie FOMC przyćmi obawy o Chiny i Krym, które wówczas zajmowały inwestorów i kreowały nastroje na rynkach finansowych, Południowokoreański okręt wojenny poszedł na dno wraz częścią załogi. Incydent wydarzył się w pobliżu wód terytorialnych Korei Północnej, ale władze nie przywiązują wagi do sugestii, iż mógł to być efekt ataku północnokoreańskiego.Istnieją, są bardzo ważne, być może przełomowe, i nikt do tej pory z nich nie skorzystał. Śledczy odkryli nowe dokumenty, dotyczące sprawy porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Mowa o około 60 tomach akt operacyjnych policji, dotyczących m.in. przekazania okupu porywaczom. Mafia węglowa - "wbrew twierdzeniom wielu polityków" - istniała i nadal istnieje. To opinia byłego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Bogdan Święczkowski zeznawał dziś przed sejmową komisją śledczą, badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy. Większość pasażerów busa, który wiózł fanów trash metalu z warszawskiego koncertu m.in. zespołu Metallica już spała. Nagle huk i jęk. W czołowym zderzeniu z ciężarówką zginął kierowca busa, a kilkanaście osób odniosło rany. Tragiczny wypadek wydarzył się w Łowiczu (Łódzkie).

Rosyjscy blogerzy piszą o "zamaskowywaniu brzydkich miejsc tapetami".

Zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała skutkującego śmiercią dziecka usłyszał 29-latek z Zabrza. Mężczyzna jest podejrzany o skatowanie dwumiesięcznego niemowlęcia. Matka dziecka, która znalazła je martwe w domu, znajduje się pod opieką psychologa. Czwartkowy poranek przynosi zwrot na EUR/USD, spadek USD/JPY do najniższego poziomu od października 2014 roku i spokojne wahania polskich par, Na wszystkich tych rynkach nastroje dziś będą kształtować przede wszystkim doniesienia z ECB i Fed,

Wtorkowy poranek przynosi kolejną falę wyprzedaży na europejskich parkietach, co spowodowane jest w głównej mierze bardzo słabymi danymi z niemieckiej gospodarki, a także spekulacjami, iż program skupu ABS-ów wprowadzony przez Europejski ,,, Ile można zrobić, aby kupić wymarzony gadżet w promocji? Wiele, a nawet bardzo wiele. 71-latek cieszył się swoim gazowym piecem.W Wielkanoc rozpoczynają się zmagania żużlowców w polskiej PGE Ekstralidze. Rozgrywki w naszym kraju są uważane za najmocniejsze na świecie. Nic dziwnego, skoro w Polsce startują wszyscy najlepsi żużlowcy, a stadiony wypełniają się po brzegi. Założyciel facebooka Mark Zuckerberg, szef WikiLeaks Julian Assange, aktor Colin Firth, Michelle i Barack Obama, projektant mody Tom Ford, piłkarz Leo Messi i najsłynniejszy nastolatek świata Justin Bieber – znaleźli się na liście 100. najbardziej wpływowych ludzi na świecie według "Time'a". Jednak tym "naj" jest - wg czasopisma - Wael Ghonim, egipski działacz i jeden z głównych organizatorów protestów, które doprowadziły do obalenia Hosniego Mubaraka. 1 kwietnia rozpoczyna się w Polsce spis powszechny. Oprócz bezpośrednich wywiadów przeprowadzanych w domach i mieszkaniach Polaków przez rachmistrzów, po raz pierwszy spis prowadzony będzie także przez internet. Potrwa do 30 czerwca.

RSS

Siatkarze bez złota? To internetowe oszustwo

29.09.14

Ostrzegamy przed kolejną pułapką na portalach społecznościowych.

RSS

Kadra trenowała, Boniek dopingował. Są urazy i ząb mądrości

08.10.13

Piłkarze polskiej reprezentacji mają za sobą pierwszy trening przed najważniejszymi meczami tej jesieni. Wolne od Waldemara Fornalika dostało trzech piłkarzy.

RSS

Po Grand Prix Danii: Zachwycają się naszymi. "Polska dominacja"

08.06.10

Nieczęsto możemy znaleźć w zagranicznych gazetach słowa tak wielkiego uznania dla naszych rodaków. Dziś jest inaczej. Jarosław Hampel i Tomasz Gollob, nasi żużlowcy, którzy w Grand Prix Danii zajęli pierwsze i drugie miejsce zachwycili swoim występem. "Polska dominacja" - pisze prasa.

RSS

"W sieci nazywali mnie dzidzią, blacharą, dziwką i ku**ą"

22.03.15

Monica Lewinsky: jestem jedną z pierwszych ofiar cyberprzemocy.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Bez przekonania

15.05.18

Nowy tydzień inwestorzy rozpoczynają w pogodnych nastrojach, co widać przede wszystkim po rynku akcji, ale na FX przerodziło się to w dryf bez przewagi dolara, Obecnie kluczowym pytaniem jest, czy USD ma tylko przerwę w większym marszu, czy ,,,

RSS

Prezydent nie ujawni "haków", bo to tajemnica państwowa

15.02.10

- Prezydent nie ujawni w kampanii wyborczej "haków" na Radosława Sikorskiego, ponieważ to tajemnica państwowa - powiedział w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 prezydencki minister Paweł Wypych.

RSS

Alkoholu nie było - NPR o sekcji zwłok prezydenta

22.07.10

W następstwie badania sądowo-chemicznego we krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie stwierdzono alkoholu - poinformował rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa.

RSS

Derby na Służewcu z wypadkiem w tle

08.07.13

RSS

Islamiści z Kaukazu: Nie mamy nic wspólnego z zamachem w Bostonie

22.04.13

W wydanym oświadczeniu Emirat Kaukaski sugeruje udział rosyjskich służb specjalnych.

RSS

Supermyśliwce USA skrycie znalazły się pod bokiem Iranu

29.04.12

Niesprecyzowana liczba amerykańskich supermyśliwców F-22 została przebazowana na lotnisko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, nieco ponad 300 kilometrów od granicy Iranu - twierdzi renomowany periodyk "Aviation Week", powołując się na swoich informatorów. Wojsko zdawkowo potwierdziło wysłanie swoich najlepszych myśliwców do "Azji Południowo-Zachodniej", ale nie ujawnia w jakim celu.

RSS

Dodatkowe ubezpieczenia? "Kto silniejszy, przetrwa"

01.02.14

Byli ministrowie zdrowia w "Faktach po Faktach" o pomyśle Bartosza Arłukowicza.

RSS

Mydelniczka, trampek, kartonowe pudełko

01.05.16

Ten samochód to legenda.

RSS

Na giełdach nadal niewesoło

22.03.12

WYDARZENIE DNIA Choć w środę obawy związane z chińską gospodarką i greckimi kłopotami wyraźnie zelżały, to poprawa nastrojów na giełdach była jedynie chwilowa, Inwestorzy czekają na czwartkowe dane,

RSS

Pierwsza rakieta Jej Królewskiej Mości. Nie wpuściła mamy na kort, śledzi ją premier

01.07.13

19-letnia Laura Robson to największa gwiazda wyspiarskiego tenisa.

RSS

Odważna kreacja młodej aktorki: Jabłczyńska śmiało zaprezentowała piersi

22.01.10

Joanna Jabłczyńska nieraz prężyła się przed kamerą w kusych strojach, jednak teraz pokazała jeszcze więcej. Podczas niedawnych targów w Warszawie, aktorka paradowała w białych sukniach. Jedna z kreacji miała dekolt tak duży, że więcej odkrywał niż zakrywał. Zobacz zdjęcia!

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny