"Nasz balkon będzie stykał się z trakcją tramwajową"

15.08.13

Olsztyn: trasa tramwajowa ma przebiegać bardzo blisko jednego z nowo wybudowanych budynków.

Co dalej z jednym z największych producentów AGD? Poniedziałek na Catalyst jeśli wyróżniał się czymś od wcześniejszych sesji, to mniejszym niż zwykle obrotem, Ale chętnych do wejścia na ten rynek i pozyskania inwestorów nie brakuje, Lada dzień do obrotu trafią obligacje kolejnego banku ,,, Afgańscy talibowie twierdzą, że śmierć Osamy bin Ladena wzmocni morale w ich szeregach i ośmieli ich w wojnie przeciwko USA i sojusznikom.Gdy w środę rano stało się jasne, że Donald Trump zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, dolar zanurkował, Co takiego wydarzyło się na rynkach, że ciągu kolejnych godzin odrobił wszystkie straty, a w tej chwili jest najdroższy od ,,, Władimir Putin powiedział, że według jego przypuszczeń zbrodnia katyńska była osobistą zemstą Józefa Stalina za porażkę w wojnie polsko-bolszewickiej roku 1920.
Premier Rosji tłumaczył na wspólnej konferencji prasowej z Donaldem Tuskiem w Smoleńsku, że w sprawie Katynia nie ma już "prawdy, która nie zostałaby odkryta", ale pojawiają się wątpliwości dotyczące na przykład tego, że część polskich jeńców nie została zamordowana, a wysłana na Syberię.
Władimir Putin zastrzegł, że jeśli jego przypuszczenia dotyczące motywacji Stalina są prawdziwe, to nie zmienia to niczego w uznaniu Katynia za zbrodnię.
Wielkie kolejowe zamieszanie w Warszawie. Awaria sieci trakcyjnej wyłączyła z ruchu trzy z czterech torów linii średnicowej, co spowodowało duże opóżnienia składów dalekobieżnych i podmiejskich. Problemy techniczne udało się już usunąć, ale przywracanie normalnego ruchu i rozładowanie korka pociągów jeszcze potrwa.

Ładowanie paliwa do reaktora elektrowni atomowej w irańskim Buszerze rozpoczęło się dzisiaj rano - podała irańska Organizacja Energii Atomowej. Jest to pierwszy krok w kierunku uruchomienia zbudowanej z pomocą Rosji pierwszej elektrowni atomowej w Iranie.

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek nowelizację tegorocznego budżetu, tworzącą rezerwę, z której można sfinansować m.in. zakup kolekcji książąt Czartoryskich, w tym "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta RP.

"To przyszła ikona tej branży" - tak o Annie Ewers piszą media. Co do zasady, każdy podmiot wykonujący samodzielnie działalność gospodarczą jest podatnikiem VAT. Niektórzy z nich mają jednak prawo wyboru: mogą być czynnymi podatnikami VAT lub korzystać ze zwolnienia z tego podatku. Czy zawsze wybór zwolnienia jest korzystny? Masz lekki bagaż? Dostaniesz w nagrodę czekoladę. Na międzynarodowym lotnisku w Brukseli taką właśnie akcję zorganizowała firma zajmująca się załadunkiem i rozładunkiem bagaży.
Nie strajkiem, ale sympatycznym gestem obsługa bagażowa postanowiła zwrócić uwagę na zbyt ciężkie walizki. Każdy pasażer, którego bagaż ważył mniej niż 23 kilogramy, otrzymał tabliczkę czekolady. U większości przewoźników dopuszczalny limit wynosi 33 kilogramy. To za dużo, torby są zbyt ciężkie - narzekają osoby zajmujące się załadunkiem i rozładunkiem bagaży. Tłumaczą, że bardzo często robią to ręcznie i w trudnych warunkach, chcą więc, by dopuszczalna waga była o 10 kilogramów mniejsza.
W najbliższym tygodniu podobną akcję zamierza zorganizować obsługa bagażowa na lotnisku w Ostendzie, w północno-zachodniej części Belgii.
Mistrz Polski z Sarajewa wraca z zaliczką. We wtorek po południu w Warszawie Angela Merkel spotkała się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć – głosi jedna z tez traktatu logiczno-filozoficznego Ludwiga Wittgensteina. Wittgenstein był wielki, ale od 60 lat nie żyje, a nieobecni nie mają racji. Dlatego „Wprost" mówi, choć wielu wolałoby, żebyśmy siedzieli cicho.

RSS

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

22.11.16

Piątkowa sesja dla krajowego rynku akcji rozpoczęła się i przebiegała w słabych nastrojach, wyraźnie odmiennie do rynku niemieckiego, Inwestorzy kontynuowali wyprzedaż krajowych akcji w związku z informacjami dotyczącymi reformy OFE, Indeks ,,,

RSS

Po decyzji Donalda Tuska: Olechowski liczy na poparcie PO

29.01.10

Według Andrzeja Olechowskiego, decyzja Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich to "konsekwencja uznania przez premiera, że sytuacja w Polsce wymaga aktywnej, intensywnej pracy rządowej". Olechowski wyraził przy okazji nadzieję, że PO rozważy teraz poparcie w wyborach jego osoby.

RSS

Stopa bezrobocia wyniosła w grudniu 11,9 %

08.01.10

Takie dane podało Ministerstwo Pracy, według którego stopa bezrobocia wzrosła w porównaniu do listopada o pół punktu procentowego, W końcu grudnia było przeszło milion 893 tysiące bezrobotnych, Ich liczba wzrosła w porównaniu z listopadem o 82 ,,,

RSS

Ewakuacja wieży Eiffla

15.09.10

Wieża Eiffla i pobliskie Pola Marsowe w Paryżu we wtorek wieczorem zostały ewakuowane przez policję. Przyczyną akcji był alarm bombowy.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Pogoda na 16 dni: kolejna fala zimna przejdzie nad Polską

08.05.17

Po kilku cieplejszych dniach czeka nas zmiana pogody i nagłe ochłodzenie.

RSS

Węgry wyślą żołnierzy na wojnę z dżihadystami

15.04.15

Węgierski parlament zdecydował, że Budapeszt przystąpi do międzynarodowej koalicji walczącej z Państwem Islamskim i wyśle 150 żołnierzy do Iraku - poinformował szef węgierskiego resortu obrony Csaba Hende.

RSS

Xabi Alonso jest już w Monachium. Najpierw testy, potem podpis

29.08.14

Xabi Alonso przyleciał do Monachium i przechodzi testy medyczne pod okiem lekarza Bayernu. Wg "Bilda" Hiszpan dogadał się już Bawarczykami w kwestii kontraktu i ma zarabiać 10 mln euro przez dwa lata.

RSS

Pech polskich quadów

01.01.12

Siedmiu zawodników jadących quadami, w tym trzech Polaków: Łukasz Łaskawiec, Maciej Albinowski (obaj RMF Caroline Team) i Rafał Sonik (ATV), nie będzie oficjalnie klasyfikowanych w 34. Rajdzie Dakar z powodu nieprzepisowych pojazdów.

RSS

Czarnecki: Prezydent ma prawo zadawać pytania. To nie konflikt

22.04.17

Janusz Zemke (SLD) i Ryszard Czarnecki (PiS) w "Faktach po Faktach".

RSS

Kerry: wstępne porozumienie ws. rozejmu w Syrii. Będzie rozmowa Obama-Putin

22.02.16

Sekretarz Stanu USA John Kerry poinformował, że on i jego rosyjski odpowiednik Siergiej Ławrow osiągnęli wstępne porozumienie co do warunków rozejmu w ogarniętej wojną Syrii. Zastrzegł, że pewne kwestie wciąż pozostają do rozwiązania.

RSS

Taneczna kryształowa kula dla mistrzyni tyczki

29.11.10

Prowadziła przez cały odcinek finałowy i nie zmieniło się to do samego końca. Monika Pyrek i jej partner Robert Rowiński wytańczyli zwycięstwo w 12. już Tańcu z Gwiazdami. O ich triumfie zdecydowali wyłącznie widzowie.

RSS

Po wakacjach kredyty będą tańsze?

15.08.14

Realne stopy procentowe są w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Uważam, że nie ma uzasadnienia dla tak wysokich stóp procentowych - twierdzi prof. Jerzy Osiatyński, członek Rady Polityki Pieniężnej.

RSS

Kulisy afery hazardowej: Tajny raport Pitery pogrąża wiele osób

01.04.10

Wyciekł raport Julii Pitery o roli najważniejszych urzędników w państwie w aferze hazardowej. Minister odpowiedzialna za walkę z korupcją pogrąża wiele osób. Raport - pokazujący, gdzie i jak często naruszano przepisy - przysporzy kłopotów ministrom i "dziewczynie od Drzewka"...

RSS

Pogrzeb szefa BBN: Aleksander Szczygło pochowany na Powązkach

22.04.10

Szef BBN, tragicznie zmarły w katastrofie lotniczej 10 kwietnia, Aleksander Marek Szczygło, został w środę pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Żegnali go pracownicy BBN, wojskowi, rodzina i mieszkańcy jego rodzinnych okolic na Warmii.

RSS

Trumna w lesie. "Nie odważyłem się sprawdzić, co jest w środku"

08.09.13

Niecodziennego znaleziska dokonał internauta @Max8651 przejeżdżając przez las w miejscowości Miedźno (woj. łódzkie).

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny