EURUSD czeka na dane z USA

01.08.13

Mimo kilku istotnych danych publikowanych w dniu wczorajszym, zmienność na rynkach pozostawała niewielka, Eurodolar poruszał się w wąskim zakresie wahań, Na wykresie dziennym EURUSD od trzech dni generują się świece doji, świadMimo kilku ,,,

Hitem pierwszego dnia po zakończeniu I tury wyborów prezydenckich w mediach była wypowiedź prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego o zakończeniu ery postkomunizmu w Polsce. Padła ona na wiecu w Szczecinie, gdzie Kaczyński osiągnął najsłabszy wynik, a skąd także pochodzi Grzegorz Napieralski. Na pokładzie było 239 osób. Chińskie ministerstwo handlu oświadczyło w poniedziałek, że zakazuje od wtorku importu węgla, rudy żelaza, ołowiu oraz owoców morza z Korei Północnej. W ten sposób Pekin realizuje postanowienia rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ wobec Pjongjangu.Donald Tusk zaprezentował się w Parlamencie Europejskim jako euroentuzjasta i europejski patriota. Przemówienie polskiego premiera zostało dobrze przyjęte przez praktycznie wszystkie frakcje PE, poza konserwatystami – środowiskiem nie mającym znaczących wpływów w europarlamencie. Lokalna konsolidacja Dzisiejsza sesja europejska na eurodolarze przebiegała w wąskim kanale konsolidacyjnym pomiędzy poziomami 1,2550 a 1,26, Inwestorzy mimo wielu informacji napływających w ciągu dnia na rynek nie podejmowali zdecydowanych działań, To drugi wspaniały powrót w angielskiej piłce w ciągu kilku dni. Paul Scholes, jeszcze tydzień temu emeryt, w drugim spotkaniu po powrocie do Manchesteru United strzelił na Old Trafford pierwszego gola w meczu z Boltonem wygranym przez "Czerwone Diabły" 3:0. Tymczasem ze szczęścia nie zapiały londyńskie "Koguty". Tottenham po trudnym meczu na White Heart Lane tylko zremisował 1:1 z Wolves.

Palestyńczyk Mohammed Allaan, który od 60 dni prowadzi strajk głodowy w izraelskim areszcie, zapadł w śpiączkę - podaje Al Jazeera, powołując się na prawnika mężczyzny. Organizacja Islamski Dżihad zapowiedziała odwet, jeśli Allaani umrze.

Biznes to coś, co wymaga chłodnej kalkulacji. Przed założeniem własnej firmy warto więc dokładnie przeliczyć wszelkie koszty, które trzeba będzie ponieść. Coraz częściej na ulicach pojawiają się food trucki, jedzenie sprzedawane wprost z ciężarówek to stosunkowo nowy pomysł na zarabianie. Ale czy taki biznes się opłaca? I jakie królują tu trendy? Sprawdzała Katarzyna Karpa-Świderek.

Piszczek mógł się lepiej zachować.

Aktor popełnił samobójstwo. Jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie porozumie się z firmą Covec, to chiński fragment A2 zostanie podzielony ma mniejsze odcinki a ich nowi wykonawcy zostaną wyłonieni bez przetargu, w ramach specjalnego trybu ustawy o zamówieniach publicznych – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
Fot. WikipediaCeny wielu towarów rozpoczęły wczorajszy dzień od spadków #8211; jednak do wieczora części z nich udało się wyjść na plus lub przynajmniej zmniejszyć stratę, Indeks CRB zanotował wczoraj symboliczny wzrost #8211; o 0,15% do poziomu 335,99 pkt, ,,, "Z dużą pewnością oceniamy", że prezydent Rosji Władimir Putin zlecił przeprowadzenie kampanii mającej na celu wywarcie wpływu na amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - głosi upubliczniony w piątek najnowszy raport służb wywiadowczych USA. Do 10 stycznia pracownik może zwrócić się do swojego pracodawcy o rozliczenie PIT za 2013 r. - przypomina rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż.

RSS

A wszystko przez brudne buty: Robisz zakupy? Uważaj na jaja pasożytów

08.06.10

Przeterminowany towar czy inna cena przy kasie niż na półce to niejedyne grzechy polskich supermarketów. Sanepid, który zbadał próbki ze sklepowych wózków, znalazł w nich groźne bakterie, a nawet jaja pasożytów. Czyja to wina? Kontrolerzy twierdzą, że... dzieci i ich brudnych butów.

RSS

Trzęsienie pupą, taniec na rurze i złoty przycisk

08.09.15

Pierwszy odcinek 8. edycji programu "Mam Talent!".

RSS

Męcząca zmienność notowań

08.03.11

Poniedziałek pokazał, że zaczynamy wkraczać w okres, kiedy to na rynku widoczne będzie większe niezdecydowanie, co przekładać się będzie na częstsze #8222;nieuporządkowane ruchy#8221;, Dzisiaj inwestorzy mieli dylemat #8211; czy dalej doważać ,,,

RSS

Kluzik-Rostkowska i Jakubiak wyrzucone z PiS

08.11.10

Elżbieta Jakubiak i Joanna Kluzik-Rostkowska zostały w piątek wykluczone z PiS. Jako powód usunięcia obu posłanek podano naruszanie statutu i działanie na szkodę PiS. Zdaniem wyrzuconych, ta decyzja dowodzi braku umiejętności prowadzenia wewnętrznej debaty w PiS.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Blackout FOMC

15.09.16

Od dziś cisza- Nie mamy na myśli oczywiście jakiejś permanentnej ciszy we wszystkich aspektach ? schodzić będą kolejne dane makro, kurs eurodolara (i innych par) będzie się zmieniać, nie zatrzymamy też polityki, Faktem jest jednak, że ,,,

RSS

Były naczelny "Wprost" startuje do Senatu

22.08.11

Były redaktor naczelny tygodnika „Wprost” Marek Król startuje w wyborach do Senatu. Jego kandydaturę wystawi komitet „Obywatele do Senatu” – dowiedział się „Wprost”.
Marek Król, fot. Forum

RSS

Szczerski o polityce migracyjnej: nastroje w Europie się zmieniają

29.11.15

"Nie można czynić z obowiązku przyjmowania kwot imigrantów jakiegokolwiek warunku polityki wewnętrznej Unii Europejskiej".

RSS

Trump pojedzie na szczyt do Niemiec

29.03.17

Prezydent USA Donald Trump uda się na szczyt najbogatszych państw świata G20. Poinformował o tym Biały Dom.

RSS

Pożar auta zablokował A2 w kierunku Warszawy

08.08.15

Zapalił samochód osobowy na wysokości Łowicza.

RSS

Alkohol na służbowym lunchu? Czy coś nam grozi?

29.04.14

Problemem zajął się Paweł Blajer.

RSS

Nie ma nadziei dla rubla? Przebija kolejne dno

29.10.14

Inflacja może przekroczyć 8 proc. - ostrzegł minister ds. rozwoju gospodarczego.

RSS

Rebelianci nie świętują. Rozejm wielkanocny w Donbasie złamany

01.05.16

Rebelianci kilkakrotnie ostrzelali pozycje wojsk ukraińskich, łamiąc rozejm z okazji prawosławnych świąt Wielkiej Nocy - poinformował sztab operacji antyterrorystycznej w Donbasie.

RSS

Jackson Hole na horyzoncie

29.08.12

Wrześniowy odczyt indeksu nastrojów niemieckich konsumentów, opracowywany przez Gfk, nie przyniósł zmian w porównaniu z sierpniowym odczytem, Z jednej strony została więc przerwana 3-miesięczna poprawa, z drugiej - indeks pozostawał blisko tegorocznego sz

RSS

Na foreksie w centrum uwagi EBC: pełny godności Mario, który przemawia łagodnie, ale w ręku trzyma gruby kij

08.11.13

Dziś jest ten dzień, kiedy Super Mario (szef Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghi) pełen godności przemówi łagodnie, dzierżąc w ręku coś, co wydaje mu się grubym kijem ? my jednak wiemy, że to najwyżej wykałaczka,

RSS

Tydzień po katastrofie. Kilkudziesięciu ciał wciąż nie odnaleziono

29.07.14

Ze świadkami na miejscu rozmawiał reporter TVN24 Wojciech Bojanowski.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny