W ogóle się nie ruszał. "Szok, to wyglądało naprawdę niedobrze"

08.02.11

- Zobaczyłem, że przez środek samochodu przechodzi wielka stalowa banda, Robert jest przez nią częściowo przygnieciony - relacjonował w "Faktach po Faktach" pierwsze chwile po wypadku Jakub Gerber, pilot i bliski znajomy Roberta Kubicy. Jak opowiadał, wyciągnięcie go ze zmiażdżonego samochodu trwało około godziny - głównie dlatego, że ratownicy starali się zrobić to w ten sposób, by nie spowodować dalszych obrażeń. Mówiąc o przyczynach wypadku stwierdził, że utrata przyczepności jest normalna w rajdach.

RSS

Strach zajrzał inwestorom w oczy

08.08.11

Można powtórzyć tytułowe pytanie z czwartkowego daily#8212; czy to już kulminacja złych nastrojów na rynkach? Tyle tylko, że w przypadku naszej giełdy musimy to zrobić o 4% niżej niż pytaliśmy w czwartek, Trafna okazała się diagnoza, że ostatnie ,,,

RSS

Syria: Siły bezpieczeństwa zastrzeliły pięciu cywilów

22.05.11

Syryjskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły w piątek pięciu cywilów w trakcie tłumienia demonstracji przeciwko autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada - poinformowali świadkowie wydarzeń.

RSS

Korekta na wycenie dolara

15.05.18

Czwartkowa sesja pozwoliła złapać oddech walutom rynków wschodzących i rozwijających się, gdyż umocnienie dolara wyhamowało, Nasza krajowa waluta zyskała na wartości zarówno względem EUR, USD, CHF czy GBP, jednakże w dalszym ciągu ,,,

RSS

PiS chce uczcić pamięć gen. Błasika. Bo została "brutalnie zbezczeszczona"

01.04.14

PiS przygotowało projekt uchwały Sejmu ws. uczczenia pamięci generała, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

RSS

Waluty: Tydzień umocnienia złotego

01.08.10

Pierwsze dni tego tygodnia nie obfitowały w publikacje makroekonomiczne, Poznaliśmy między innymi wielkość sprzedaży nowych domów, indeksu nastrojów konsumentów oraz dynamikę zamówień na dobra trwałego użytku w USA, Jedynie dane z rynku nieruchomości zask

RSS

Nietypowa kara, na ratunek psu czy wielkie wyburzanie?

08.02.15

Głosuj w naszej sondzie i wybierz wideo tygodnia na tvn24.pl.

RSS

Dziwne orzeczenie w Irlandii: Zabił Polaków śrubokrętem. Sąd: Nie chciał

08.05.10

Zaczęło się od zwykłej sprzeczki przed sklepem. Ale potem gang agresywnych nastolatków już nie ukrywał, że zmierza do rozróby. W pewnym momencie jeden z młodocianych bandytów rzucił się ze śrubokrętem na Polaków. Zabił obu. Ale irlandzki sąd uznał, że zrobił to nieumyślnie.

RSS

Co dalej z Palikotem?

08.07.10

      Politycy Platformy Obywatelskiej nie są zgodni co do wykluczenia z szeregów partii Janusza Palikota. Kontrowersje wywołała wypowiedź lubelskiego posła sprzed kilku dni na antenie TVN24. Palikot powiedział, że Lech Kaczyński ma "krew na rękach", bo ponosi moralną odpowiedzialność za śmierć pasażerów znajdujących się 10 kwietnia na pokładzie rządowego Tupolewa.
      Część polityków PO żąda odwołania Palikota, pozostali bardzo krytycznie oceniają tę wypowiedź.
      Wykluczenia Palikota z Platformy Obywatelskiej domaga się wielkopolski eurodeputowany PO Filip Kaczmarek. Kaczmarek złożył już wniosek do sądu koleżeńskiego w tej sprawie. Jego zdaniem wypowiedzi lubelskiego polityka szkodzą wizerunkowi partii. Zgodnie ze statutem Platformy wniosek do sądu koleżeńskiego trafi najpierw do rodzimych dla Janusza Palikota, lubelskich struktur PO. Następnie sprawą zajmie się krajowy sąd koleżeński. Statut PO nie określa terminu rozstrzygnięcia wniosku.
      O zawieszenie Palikota w prawach członka wzywa natomiast krakowski europoseł PO Bogusław Sonik. Sonik poparł działania Kaczmarka i liczy, że zarząd krajowy przychyli się do jego propozycji. Europoseł dodał, że wykluczenie senatora Tomasza Misiaka udowodniło, że taką decyzję można podjąć błyskawicznie.
      Szef klubu Grzegorz Schetyna pytany o przyszłość lubelskiego posła w Platformie powiedział, że będzie to w gestii prezydium, które po jego odejściu zostanie wybrane na nowo. Jego zdaniem całe prezydium powinno podać się do dymisji, zgodnie z tradycją w Platformie.
      Jarosław Gowin ocenił wypowiedź o Lechu Kaczyńskim jako obrzydliwą - i to nie tylko w kategoriach języka politycznego, ale w kwestiach czysto ludzkich. Gowin zwrócił uwagę, że Palikot "drastycznie przekroczył standardy". Gowin nie chce jednak wypowiadać się o decyzjach w sprawie Palikota. "Już tyle razy padały zapowiedzi, że się zrobi porządek z tym posłem, a potem się kończyło na niczym. Jego umocowanie jest zadziwiająco  ..nie chcę powiedziec, że wysokie...bo nie wiem gdzie to umocowanie jest, ale jest zadziwiająco silny" - pwoiedział Gowin dzienniakrzom.
       Za słowa Janusza Palikota przeprosił wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, który uważa, że są to słowa w polityce niedopuszczalne.

RSS

Kierowca uciekł z miejsca wypadku: Zginął pieszy. Właściciel auta zatrzymany

15.02.10

Olsztyńska policja zatrzymała 18-latka, właściciela samochodu, który w centrum Olsztyna potrącił na przejściu pieszego. Mimo pomocy lekarskiej pieszy zmarł. Policja ustala, czy 18-latek jest sprawcą wypadku.

RSS

Największy proces domniemanych puczystów. Ponad 300 oskarżonych

01.03.17

W pobliżu Ankary rozpoczął się we wtorek największy proces domniemanych uczestników nieudanego zamachu stanu w Turcji w lipcu ubiegłego roku. Rozprawa odbywa się w specjalnie zbudowanej i zabezpieczonej sali. Sądzonych jest 330 oskarżonych.

RSS

Tam policjanci go nie szukali: Pomysłowy złodziej ukrył się w... lodówce

08.03.10

35-letni złodziej z powiatu wieluńskiego (Łódzkie) w niecodzienny sposób próbował uniknąć pójścia do więzienia. Gdy policjanci przyszli po niego do domu, ukrył się w... lodówce. Wpadł, bo w końcu zabrakło mu powietrza. Wyszedł sam, by zaczerpnąć tchu.

RSS

Mniej mandatów przez referendum? Nagrali komendanta straży miejskiej

22.09.13

- Nie było żadnych nacisków - zapewnia rzeczniczka strażników.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

To lotnisko miało ruszyć w tym roku. "Nic z tego nie wyjdzie"

22.01.17

Berliński port lotniczy im. Willy'ego Brandta w Berlinie (BER) wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie rozpocznie działalności w 2017 roku. O kolejnym poślizgu w realizacji tej inwestycji poinformował w sobotę szef spółki Flughafen Berlin Brandenburg GmbH.

RSS

"Powody katastrofy nie są jasne". Wstrzymują loty nad Synajem

01.11.15

Lufthansa i Air France-KLM czekają na wyjaśnienia ws. rosyjskiego A321.

RSS

znalezionych: 34218, strona 9 z 2282
<<<  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  >>>

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny