Sytuacja powodziowa

01.06.10

       Meteorolodzy ostrzegają, że nadchodzące burze i ulewy mogą spowodować podwyższenie się poziomu w rzekach. Szczególnie zagrożone są województwa: podkarpackie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie i łódzkie.
       Nadal powyżej stanu alarmowego utrzymuje się Warta w województwach lubuskim i wielkopolskim, a także Odra w województwie zachodniopomorskim. Stany alarmowe utrzymują się także na Wiśle na odcinku Toruń-Tczew oraz w zlewni Pilicy i Bzury w województwie łódzkim.
       Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje także o spodziewanym wzroście poziomów wody do stanów ostrzegawczych w Zalewie Szczecińskim w związku z silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-wschodniego.
       Wystarczyło kilka godzin obfitych opadów, by w województwie łódzkim znów wzrosło zagrożenie powodziowe. W Głownie strażacy walczą o kilkadziesiąt posesji, zalewanych przez rzeki Brzuśnia i Mroga. Zalanych jest pięć ulic, kilkanaście osób trzeba było ewakuować.
       Synoptycy zapowiadają na Podkarpaciu kolejne opady deszczu. Mogą one spowodować ponowne wezbranie rzek, a w konsekwencji - w nocy z wtorku na środę - doprowadzić do przekroczenia stanów alarmowych na Wisłoku po Rzeszów i Wisłoce wraz z dopływami po Pilzno.
       Tymczasem po ostatnich opadach woda spływa z górnych biegów rzek, a to oznacza, że w dolnych odcinkach zaczną one wzbierać. Najwięcej deszczu spadło w ciągu doby na południu regionu, w okolicach Komańczy,  Dukli, Leska i Wisłoka Wielkiego - średnio około 20 litrów na metr kwadratowy. Przy nasiąkniętej ziemi woda spływa do rzek, które mogą osiągnąć stany ostrzegawcze. Na razie jednak w żadnym miejscu nie zostały one przekroczone.
       Padające deszcze komplikują sytuację powodziową w Dobrzykowie koło Płocka. W Dolinie Dobrzykowsko-Iłowskiej nadal wiele miejscowości jest pod wodą. Miejscami woda sięga jeszcze nawet 4 metrów. Obecnie najważniejsze jest zatamowanie napływu wody przez wyrwę w Świniarach i uszczelnienie wałów. Gdyby to się nie udało, to mogłoby dojść do ponownego zalania okolicy. Od jutra pogłębiarki będą pracować przy zabezpieczaniu wyrwy. Jednocześnie trwają prace nad uruchomieniem jedynej, ocalałej przepompowni, tak by można było stopniowo osuszać dolinę. Dwie pozostałe przepompownie znajdują się pod wodą.
       Zdaniem burmistrza Gąbina Krzysztofa Jadczaka mieszkańcy jeszcze długo nie będą mogli powrócić do swoich domów. Będzie to zależało od powodzenia działań prowadzonych przez służby.
       Sytuacja powodziowa w Zachodniopomorskiem jest pod kontrolą, choć występują lokalne podtopienia na południu regionu. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w okolicy Krajnika Dolnego - przesiąka wal zbudowany przez strażaków.
       Poziom Wisły w Lubelskiem sukcesywnie się obniża. W związku z tym wojewoda lubelski odwołał rano alarm powodziowy dla powiatów: kraśnickiego, opolskiego, puławskiego i ryckiego. Podobne zarządzenie objęło także gminy: Annopol, Józefów nad Wisłą, Łaziska, Wilków, Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy i Stężyca oraz miasta Puławy i Dęblin.
       Wojsko cały czas pomaga w walce ze skutkami powodzi. W akcję jest zaangażowanych około 1400 żołnierzy - poinformował IAR podpułkownik Tomasz Mazurek ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Najwięcej żołnierzy działa na terenach Polski południowo-wschodniej. Mundurowi szykują się w województwie lubuskim na przejście fali kulminacyjnej na Odrą.
       Władze Sandomierza od jutra będą pobierać od ewakuowanych powodzian opłaty za wyżywienie. Zastępca burmistrza Marek Bronkowski powiedział, że na ten cel ewakuowani powinni przeznaczyć część zasiłku otrzymywanego w wysokości 6 tysięcy złotych. Opłata za całodzienne wyżywienie ma wynosić 8 złotych. "Nie jesteśmy w stanie non stop utrzymywać tych osób. Dajemy im dach nad głową, wodę bieżącą i prąd'' - powiedział Marek Bronkowski.
        Do końca tygodnia w całej Polsce należy spodziewać się opadów deszczu wraz z występującymi lokalnie burzami - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
        Meteorolog Małgorzata Tomczuk powiedziała IAR, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin można spodziewać sie burz na wschodzie, szczególnie północnym wschodzie kraju. Opady mogą dochodzić do 30 milimetrów. W nocy nadejścia burz mogą spodziewać się mieszkańcy Podkarpacia. Małgorzata Tomczuk mówi, że podobna pogoda utrzyma się we wtorek oraz z wtorku na środę. Jutro znów opady na wschodzie kraju i Podkarpaciu. W nocy z wtorku na środę będzie intensywniej padać na południu - w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Najwięcej deszczu - do 40 milimetrów - spadnie na Podkarpaciu. W środę strefa silniejszych opadów powinna przesunąć się nad zachodnią część kraju.
       Małgorzata Tomczuk powiedziała, że na przebłyski słońca można liczyć dopiero pod koniec tygodnia, kiedy opady staną się mniej intensywne. Miejscami intensywne opady deszczu mogą spodować lokalne podtopienia. Jednak według IMGW kolejna powódź nam nie grozi.

RSS

Rynek walutowy żyje polityką

08.02.17

Patrząc na obecną sytuację polityczną przez pryzmat rynku walutowego, należy uczciwie powiedzieć, że strefa euro może znajdować się na skraju przepaści, Rynek walutowy żyje obecnie doniesieniami z dwóch frontów, jednym z nich jest ,,,

RSS

Piekielne informacje dla Ziemi. Ocieplenie nie o 2, ale o 6 stopni

01.10.15

Niepokojące doniesienia.

RSS

Krytyka i zarzut "braków warsztatowych"? Dziennikarz zabiera głos

15.12.16

Wojciech Mann wydał oświadczenie.

RSS

Dziś zginie 46 aut: Zobacz, jakie samochody kradną złodzieje

08.02.10

Uwaga, złodzieje samochodów nie śpią! Drżyj, jeśli masz volkswagena, audi lub skodę. Także toyota i ford to gorący towar na złodziejskiej liście przebojów. W 2009 roku z polskich ulic wyparowało niemal 17 tysięcy aut, czyli przeszło 46 sztuk dziennie. Co więcej, licznik bije dalej.

RSS

"Asia, Asia". Ostatnie słowa z pokładu Tu-154

08.11.10

Tylko u nas: z 57 tomów akt śledztwa smoleńskiego, które zdobył "Wprost", wynika, że poseł PSL Leszek Deptuła w momencie katastrofy dzwonił do swojej żony. Jej relacja złożona w prokuraturze jest poruszająca.
(fot. O.Lisinova/ITAR-TASS/Forum)

RSS

Jedno dzieciństwo, z jednej matki. Siostra zamachowca z Paryża przemówiła

29.11.15

Anna Amimour, siostra Samy’ego Amimoura - jednego z zamachowców z sali koncertowej Bataclan w Paryżu - udzieliła wywiadu stacji CNN.

RSS

BoJ bez zmian, USD/JPY też

01.11.15

Bank Japonii utrzymał parametry polityki pieniężnej bez zmian, obniżył prognozy inflacji, choć nie dał jasnych przesłanek, że dodatkowe luzowanie jest kwestią czasu, USD/JPY spadał tylko przez chwilę, finalnie utrzymując poziomy sprzed ,,,

RSS

Zapalenie opon zbiera śmiertelne żniwo. Winny środek przeciwbólowy

22.10.12

Wzrasta liczba osób, które zmarły na grzybicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

RSS

Przyłapany niedźwiedź, festiwal piorunów?

22.06.15

Wybierz materiał tygodnia.

RSS

Słabe dane z Niemiec w cieniu wypowiedzi prezesa EBC

08.06.12

WYDARZENIE DNIA Oznaki spowolnienia w strefie euro są coraz wyraźniejsze, lecz EBC jeszcze nie podejmuje zdecydowanych kroków, Mimo to globalny sentyment się polepsza, na czym zyskuje również polska waluta,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

W oczekiwaniu na sprzedaż detaliczną w USA

15.07.15

Początek tego tygodnia rozpoczął się od informacji, że udało się wypracować porozumienie miedzy Grecją i zagranicznymi pożyczkodawcami, W dalszej częsci dnia na rynek napływały szczegóły tego kompromisu i coraz więcej sceptycznych ,,,

RSS

Złoty liderem

29.12.15

Ankiety ?Financial Times? na temat przyszłych działań EBC, Yves Marsh nie wyklucza dalszego łagodzenia monetarnego, Złoty jest w tym miesiącu najmocniejszy, zarówno wśród walut krajów rozwijających się, jak i rozwiniętych,

RSS

Wall Street polubiła dobre dane makro

08.03.16

Wall Street miała w piątek tylko jedno zadanie: zareagować na publikację miesięcznego raportu z rynku pracy, Uznawany jest ten raport za ?matkę wszystkich raportów?, czyli za coś najważniejszego, ale zazwyczaj rynek akcji kończy dzień ,,,

RSS

Dane bez wpływu, dla złotego ważniejszy eurodolar

22.01.14

Inwestorzy z rynku walutowego zignorowali słabsze od prognoz wyniki polskiej produkcji przemysłowej, od początku do końca wpatrując się jedynie w notowania eurodolara,

RSS

znalezionych: 34598, strona 7 z 2307
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny