Ks. Boniecki: nie na walce o krzyż w Sejmie polega piękno Ewangelii

01.11.11

Dyskusja na drażniące tematy, którą wznawia Janusz Palikot, jest pożyteczna. Bo oczyszcza ze schematów, np. na temat krzyża w Sejmie - mówi ksiądz Adam Boniecki w rozmowie z Piotrem Najsztubem dla "Wprost".

RSS

12-metrowy wieloryb utknął przy plaży

08.07.13

Ssak od razu stał się wielką atrakcją dla turystów.

RSS

Słodka popularność George'a i Charlotte. Dyktują dziecięcą modę

01.10.16

George i Charlotte, dzieci książęcej pary w Wielkiej Brytanii, robią furorę w mediach. Podczas zagranicznych podróży Williama i Kate cieszą się większą popularnością, niż najważniejsze osoby w państwie.

RSS

Wiceprezydent Warszawy: w Wersalu ogrody są udostępniane za darmo

01.06.13

Jacek Wojciechowicz zapewnił, że nie było awantury.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Napieralski: Należy wrócić do ustawy antyaborcyjnej

08.03.11

Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że w Polsce - mimo istnienia tzw. ustawy antyaborcyjnej - nie jest rozwiązany problem aborcji. W jego opinii, w obecnej kadencji nie dojdzie do prac nad nowelizacją ustawy. Przewodniczący Sojuszu ma jednak nadzieję, że będzie to możliwe po wyborach.

RSS

Jeszcze tańszy koniec roku

29.12.12

Przewidywania analityków e-petrol,pl spełniły się w całej rozciągłości - w przypadku cen na stacjach widzimy sympatyczne niespodzianki dla tankujących benzynę 95 i olej napędowy,

RSS

Polański musi poczekać na decyzję

08.01.10

      Decyzja o ekstradycji Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych nie zapadnie na początku stycznia jak wcześniej zapowiadano. Rzecznik szwajcarskiego Ministerstwa Sprawiedliwości Folco Galli powiedział Polskiemu Radiu, że decyzja ta może zapaść pod koniec tego miesiąca lub później.
      Adwokaci reżysera złożyli wczoraj w Los Angeles wniosek o to, aby mógł on być sądzony zaocznie. Roman Polański zrzekł się pisemnie swojego prawa do uczestniczenia w procesie.
      Na prośbę amerykańskich władz szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości ma rozstrzygnąć, czy wydać Romana Polańskiego wymiarowi sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, czy nie. Folco Galli powiedział, że nawet jeśli Szwajcarzy zgodziliby się na ekstradycję, nie odbędzie się ona natychmiast. Wejście w życie postanowienia w takiej sprawie trwa 30 dni. Polańskiemu będzie też przysługiwało prawo odwołania się od ewentualnej zgody na ekstradycję do Naczelnego Sądu Karnego. Jeżeli to zrobi, sprawa może się ciągnąć następne kilka miesięcy.
      Roman Polański został aresztowany w Szwajcarii pod koniec września. Pod koniec listopada szwajcarskie władze zgodziły się na zwolnienie reżysera za kaucją i jego pobyt w areszcie domowym. Od tego czasu Polański czeka na decyzję o ekstradycji w swoim domu w Gstaad.
      Władze amerykańskie zarzucają Romanowi Polańskiemu, że ponad 30 lat temu miał kontakty seksualne z nieletnią. Prawo Stanu Kalifornia traktuje to jako gwałt.

RSS

"Mleko zamiast wody w wannach". Jak wyglądają luksusowe wakacje?

08.08.16

Rynek dóbr i usług luksusowych w Polsce się rozwija i to w tempie zdecydowanie wyższym niż w krajach rozwiniętych - mówi Agnieszka Lewandowska, wiceprezes Africaline. Statystyki podają, że w najbliższych 10 latach liczba podróży luksusowych wzrośnie do 1,5 proc. - wtóruje Marcin Gabrysiak, wydawca "Book of luxury". Jak mówią eksperci, podróże luksusowe zaczynają się od 4-5 tys. dolarów za osobę.

RSS

U2 zgarnęło za koncerty ponad 700 mln dolarów

01.08.11

Po odliczeniu kosztów trasy "U2 360°" muzycy zarobili 736 milionów dolarów i pokonali dotychczasowych rekordzistów, którymi byli słynni The Rolling Stones. W sobotę w Kanadzie zakończyła się trwająca dwa lata trasa U2.

RSS

Cessna nad Paryżem zaniepokoiła Francuzów. Poderwali rafale

08.12.15

Niewiedza może sporo kosztować pilota prywatnego samolotu.

RSS

nieLOT

15.11.11

Skansen PRL. Kolejarski syf w świecie nowoczesnych terminali, ręcznie sterowany z ministerstwa skarbu. Tak mówią o firmie, której oficjalna nazwa brzmi: narodowy przewoźnik.

RSS

Dziecko w szkole, zdolność kredytowa rodziców mniejsza o 37 tys. zł

01.09.10

Prawie każdy bank traktuje dzieci jako obciążenie domowego budżetu, co oznacza, że ograniczają one zdolność kredytową rodziców, Koszt utrzymania jednego dziecka może wynosić od 200 zł do 700 zł miesięcznie, Dla banku ważne jest to czy dziecko jeszcze się

RSS

Przestał być ministrem, ma nową posadę

08.10.16

Paweł Szałamacha odszedł z rządu w zeszłym tygodniu.

RSS

Polska popiera propozycje Catherine Ashton

15.06.10

        Polska popiera propozycje szefowej unijnej dyplomacji dotyczące powoływania jej zastępców w europejskim korpusie dyplomatycznym. Catherine Ashton chce, by zastępowali ją ministrowie spraw zagranicznych krajów, które sprawują rotacyjne przewodnictwo. Mieliby ją reprezentować w świecie i zdawać relacje z działalności Parlamentu Europejskiego. Polscy dyplomaci mówią, że jest to dla Warszawy do zaakceptowania - pod warunkiem, że ministrowie będą mieli wpływ na podejmowane decyzje.
        "Nie może być tak, że minister kraju, który sprawuje przewodnictwo, będzie się tłumaczył w Parlamencie Europejskim z decyzji Catherine Ashton bez możliwości wpływania na nie" - powiedział jeden z naszych dyplomatów.
        Obecnie dyskutowany jest zarys europejskiego korpusu dyplomatycznego i do rozstrzygnięcia pozostaje kilka kwestii, między innymi prawne zagwarantowanie równowagi geograficznej w unijnej służbie dyplomatycznej. Domagają się tego europosłowie z nowej Unii by nie dopuścić do dominacji wybranej grupy krajów. Jednak na tak zwane "limity narodowe" nie chce się zgodzić szefowa unijnej dyplomacji.
        Gdy wszelkie wątpliwości zostaną rozwiązane, będą mogły zapaść decyzje dotyczące obsady jednych z najwyższych stanowisk w unijnej służbie dyplomatycznej, w otoczeniu Catherine Asthon. Polska zabiega o stanowisko dla ministra spraw europejskich dla Mikołaja Dowgielewicza.
        Szefowa unijnej dyplomacji ma nadzieję, że projekt zostanie zaakceptowany w przyszłym miesiącu. Jeśli dojdzie do opóźnień, następny będzie termin jesienny.

RSS

EURUSD – mocny ruch po południu

29.12.11

Inwestorzy nie mogą liczyć na spokój nawet tuż przed Sylwestrem, Po południu w kilkadziesiąt minut eurodolar spadł o ponad pół procenta,,,

RSS

znalezionych: 34353, strona 1 z 2291
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny