Dolar najtańszy od 5 miesięcy

22.03.16

Dolar potaniał dziś o 4 gr do 3,78 zł i była najtańszy od października ub,r, Spadki kursu USD/PLN były dalszym ciągiem rynkowej reakcji na wczorajsze wyniki posiedzenia amerykańskiego Fed-u, Wsparciem dla zniżki okazały się też dobre ,,,

RSS

Ryszard Kalisz przesłuchany

15.01.10

       Sejmowa komisja śledcza powołana do wyjaśnienia sprawy porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika zakończyła przesłuchanie Ryszarda Kalisza. Polityk Lewicy podkreślił, że do wiosny 2008 roku był przekonany, iż jako szef MSWiA zrobił w tej sprawie więcej niż to należało do jego obowiązków.
       Zeznając przed komisją przypomniał spotkanie z rodziną Olewników w 2004 roku, podczas którego zapewnił, że podejmie kroki w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika. Dodał, że po tym spotkaniu był przekonany, iż jego deklaracje zadowoliły rodzinę Olewników.
       Ryszard Kalisz zaznaczył, że jako szef MSWiA nie mógł wnikać w akta sprawy prowadzone przez prokuraturę i policję. Gdyby tak zrobił to groziłby mu zarzut przekroczenia swoich uprawnień.
       Polityk Lewicy  po raz kolejny przeprosił rodzinę Olewników. Podkreślił, że jako były minister spraw wewnętrznych i administracji ponosi odpowiedzialność polityczną za cały okres kiedy był szefem MSWiA, za każdego niewykrytego sprawcę i stresy państwa Olewników.
       W kwietniu 2008 roku Włodzimierz Olewnik oskarżył polityków SLD, że błędy popełnione za rządów Leszka Millera doprowadziły do śmierci jego syna. Najbardziej ostre słowa padły wówczas pod adresem Ryszarda Kalisza, szefa MSWiA w rządzie Marka Belki. Olewnik zarzucił Kaliszowi, że nie znalazł czasu, aby porozmawiać z potrzebującą pomocy rodziną.
       Krzysztof Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Mężczyzna, mimo przekazania przez rodzinę okupu, został zamordowany w 2003 roku.

RSS

Dzień jednego człowieka

22.01.17

Uwaga rynków w piątek jest na inauguracji prezydenta Trumpa, która niesie ze sobą ryzyko przebudzenia sprzedaży USD, Nocne komentarze Yellen zostały odebrane gołębio, podnosząc nerwowość rynku, Utrzymuje się faza podwyższonej ,,,

RSS

Kalisz, Wojewódzki i Środa u Palikota

01.10.10

W sobotę w kongresie Ruchu Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska" ma wziąć udział cztery tysiące osób - zapowiadają organizatorzy. Polityk PO szczegóły imprezy trzyma w tajemnicy. Wiadomo jednak, że oprócz niego głos zabierze sześciu gości, m.in. poseł SLD Ryszard Kalisz, Magdalena Środa, Manuela Gretkowska i prawdopodobnie Kuba Wojewódzki.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Gospodarka Rosji na krawędzi. "Wyjścia są dwa: złe i bardzo złe"

29.10.15

Rosyjska gospodarka się kurczy, dlatego Kreml jest zmuszony sięgnąć po fundusze rezerwowe. Materiał "Faktów z Zagranicy".

RSS

Giełdy w obliczu kryzysu na Ukrainie

22.07.14

Dzisiejszy dzień należał do jednych z najnudniejszych, biorąc pod uwagę zmienność na rynku, Kiedy cały świat rozmawiał jedynie o kryzysie geopolitycznym na Ukrainie czy o kolejnych bitwach w Strefie Gazy, rynki reagowały początkowo dosyć ,,,

RSS

TVN odwołuje: I po debacie. Nie ma zgody szefa PiS

15.06.10

Bronisława Komorowski rzucił rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale z debaty w Teatrze Polskim nie będzie. Spotkanie dwóch najważniejszych kandydatów na prezydenta miało odbyć się we wtorek. Jednak szef PiS nie przyjął zaproszenia. Dlatego organizator, stacja TVN24, odwołała debatę.

RSS

Hipoteki: możliwe rewolucyjne zmiany w MdM

08.07.13

W połowie przyszłego tygodnia wyjaśni się przyszłość planowanego programu Mieszkanie dla Młodych, Niewykluczone, że będzie można jednak korzystać z rządowych dopłat przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym oraz budowie domu,

RSS

Skończyło się jak zawsze. Mercedesy najlepsze w GP Włoch

08.09.14

Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu Mercedes GP wygrał w niedzielę na torze Monza wyścig o Grand Prix Włoch, 13. rundą mistrzostw świata Formuły 1. Drugi był jego partner z zespołu i lider cyklu Niemiec Nico Rosberg.

RSS

Cholesterol ma w normie

15.09.16

Trump chwali się zdrowiem, żona "niezwykłymi zdolnościami".

RSS

Słowacja i Węgry - ostra zima

01.02.10

Zima atakuje wschodną Słowację oraz północno-wschodnie Węgry. Wiele drog jest nieprzejezdnych, śnieżyce odcięły od świata węgierskie wioski. Koszyce walczą ze śniegiem.
Stan klęski żywiołowej ogłosił burmistrz Koszyc Frantiszek Knapik. W ciągu dwóch dni miasto zostało zasypane 40-centymenrową warstwą śniegu. Pokrywa śnieżna jest jednak większa, ponieważ huraganowy wiatr tworzy metrowe zaspy. Wielu Koszyczan ruszyło do odśnieżania domów i ulic. W mieście zamarła komunikacja miejska.
Śnieżyca zasypała setki samochodów na osiedlowych parkingach.
We wschodniej Słowacji nieprzejezdne są drogi drugiej i trzeciej kategorii w powiatach Michalovce i Trebiszov. Wiele aut ugrzęzło na drogach w śniegowej zamieci. Nieprzejezdna jest droga z Trebiszova do Ruskova i Plechotnic. Odwołano wiele połączeń kolejowych. Międzynarodowe składy do Czech i na Węgry mają spore opóżnienia. W środkowych i wschodnich Węgrzech śnieg pada już nieprzerwanie
drugi dzień. Niektóre miejscowości zostały odcięte od świata. Kilkadziesiąt pociągów nie wyjechało na trasy. Odśnieżane są tylko główne trasy komunikacyjne. Warunki jazdy są jednak fatalne. W ciągu 24 godzin wydarzyło się 140 wypadków drogowych. 2 osoby
zginęły, 26 zostało rannych.

RSS

Porwany przez wiatr parasol przewrócił kobietę, uderzyła głową o bruk

15.07.16

We Wrocławiu. Film.

RSS

Selena Gomez przeszła przeszczep nerki

15.09.17

Dawcą była jej przyjaciółka.

RSS

Polacy w komplecie awansowali do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni

29.12.13

Najlepszy z Polaków był w sobotnich kwalifikacjach Kamil Stoch, który zajął szóste miejsce.

RSS

Samolot spadł przez baterie litowe?

01.08.11

Katastrofa transportowego JumboJeta u wybrzeży Korei Południowej prawdopodobnie była spowodowana pożarem w ładowni. Samolot przewoził dużą ilość baterii litowych, które mogły być przyczyną pożaru. Z powodu zapłonu tego rodzaju ładunku we wrześniu 2010 roku rozbił się Boeing 747 w Dubaju.

RSS

znalezionych: 33923, strona 1 z 2262
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny